19 Martie 2024, 05:55:59

Autor Subiect: Frecventa de circulatie, accesul si retragerea vehiculelor RATB  (Citit de 121210 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

24 Ianuarie 2012, 09:06:13
Răspuns #220

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pe la ora 08.03  am asteptat 23 min un tramvai al liniei 10 la Grozavesti sens Pasaj B. - Obor. In cele cin urma a venit #261, iar dupa el un trenuleg de Victoria.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Ianuarie 2012, 09:16:01
Răspuns #221

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Nu inteleg ce este in capul celor din conducere. Probabil ca nu o sa inteleg vreodata...impartirea liniei 102 in doua nu pot sa o iau decat ca o masura pentru a indeparta calatorii. Daca pana acum aveai nevoie sa validezi un singur titlu de calatorie, acum s-a mai adaugat inca unul. Plus timpul necesar transbordarii. De ce sa strici o linie ce era cunoscuta de peste 10 ani cu aproximativ acelasi traseu. Daca e asa, propun si eu impartirea liniei 221 in doua.
De ce ne gandim la calatori si nu ne gandim si la cei care le conduc(soferii)?Presupun ca si ei sunt oameni.Toate liniile lungi se vor imparti in 2.Noi nu avem WC,in cabina,in conditiile la care valorile de trafic au crescut considerabil.Acum o sa ma intrebi ce se va intampla cu linia 1,10?Nu stiu.Dar din punctul meu de vedere la conditiile care sunt la Piata Vitan,incalca orice conditie umana in care poti sa lucrezi.
Cu respect si admiratie.
memorat
24 Ianuarie 2012, 13:25:13
Răspuns #222

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
De ce ne gandim la calatori si nu ne gandim si la cei care le conduc(soferii)?Presupun ca si ei sunt oameni.Toate liniile lungi se vor imparti in 2.Noi nu avem WC,in cabina,in conditiile la care valorile de trafic au crescut considerabil.Acum o sa ma intrebi ce se va intampla cu linia 1,10?Nu stiu.Dar din punctul meu de vedere la conditiile care sunt la Piata Vitan,incalca orice conditie umana in care poti sa lucrezi.
Si despre golurile liniei 1/10 ce puteti spune?
In aceasta dimineata, cand soseasu turele de Victoria existau goluri de pana la 15-23 minute intre vagoane -- ora 08.00 DIMINEATA, nici un blocaj/tamponare/defectiune tehnica neturbuland traficul tramvaielor.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Ianuarie 2012, 13:29:55
Răspuns #223

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Si despre golurile liniei 1/10 ce puteti spune?
In aceasta dimineata, cand soseasu turele de Victoria existau goluri de pana la 15-23 minute intre vagoanel la ora 08.00 DIMINEATA, nici un blocaj/tamponare/defectiune tehnica neturbuland traficul tramvaielor.
Nu crezi ca mai bine intrebi pe cei in masura sa raspunda.Adica pe cei de la Regie.Si eu sunt curios,de ce raspuns iti vor da!!!
Cu respect si admiratie.
memorat
24 Ianuarie 2012, 14:29:04
Răspuns #224

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De ce ne gandim la calatori si nu ne gandim si la cei care le conduc(soferii)?Presupun ca si ei sunt oameni.Toate liniile lungi se vor imparti in 2.Noi nu avem WC,in cabina,in conditiile la care valorile de trafic au crescut considerabil.Acum o sa ma intrebi ce se va intampla cu linia 1,10?Nu stiu.Dar din punctul meu de vedere la conditiile care sunt la Piata Vitan,incalca orice conditie umana in care poti sa lucrezi.

Referitor la linia 1 aceasta va fi deviata ca din cate am inteles in curand vor incepe lucrarile la linia de tramvai de pe muncii si linia 1 va circula intre Baba Novac-Dristorului si Gara Obor !
memorat
24 Ianuarie 2012, 14:49:45
Răspuns #225

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Referitor la linia 1 aceasta va fi deviata ca din cate am inteles in curand vor incepe lucrarile la linia de tramvai de pe muncii si linia 1 va circula intre Baba Novac-Dristorului si Gara Obor !
A?!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
29 Ianuarie 2012, 19:33:53
Răspuns #226

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Nu sat de acord cu reducerea masiva a masinilor, cel putin Duminica. Trebuie sa ma duc la un prieten, ruda, si trebuie sa stau in statie cate 30 de minute s-au chiar mai mult, ceea ce nu-mi place. Si nu este bine. Nu stiu, eu nu sant in stare sa spun asa ceva, dar nu se mai poate.
memorat
06 Februarie 2012, 19:27:16
Răspuns #227

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
S-a afisat noul orar a lui 102 !
memorat
07 Februarie 2012, 17:21:40
Răspuns #228

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De asemenea se poate vedea noul orar al liniei 124 ! Jenant ...Rusine !
memorat
07 Februarie 2012, 21:29:28
Răspuns #229

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
De asemenea se poate vedea noul orar al liniei 124 ! Jenant ...Rusine !
Este o greseala. Trebuia sa atasezi orarul de circulatie al liniei 124 si nu 136!!!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
16 Februarie 2012, 20:50:01
Răspuns #230

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Stie cineva daca s-au mai taiat ture din linia 1 ? Era o aglomeratie azi in statiile Vitan-Mihai-Bravu-Obor si am "simtit" si eu asta, pentru ca azi am stat mai mult in statie !
memorat
16 Februarie 2012, 20:51:30
Răspuns #231

CHITARA 213

  • Vizitator
Stie cineva daca s-au mai taiat ture din linia 1 ? Era o aglomeratie azi in statiile Vitan-Mihai-Bravu-Obor si am "simtit" si eu asta, pentru ca azi am stat mai mult in statie !
Bravo eu am inghetat duminica 20 de minute  pentru tramvaiul 1 in statia "Baba Novac"
memorat
16 Februarie 2012, 23:08:19
Răspuns #232

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Stie cineva daca s-au mai taiat ture din linia 1 ? Era o aglomeratie azi in statiile Vitan-Mihai-Bravu-Obor si am "simtit" si eu asta, pentru ca azi am stat mai mult in statie !
Nu. Orarul de functionare a liniei 1 este de pe vremea lu' CRIT Adrian (vara 2011).
Este o linie strategica si pana acum "CULOAREA PORTOCALIE" inca tine in brate aceasta linie.


Bravo eu am inghetat duminica 20 de minute  pentru tramvaiul 1 in statia "Baba Novac"
Pe timp de wekeend intre orele 11:45 -> 15.00 in linia 1/10 se circula la un interval de 18 min. Daca a fost un pic aglomerat s-au adaugat inca 2 minute rezultand circa 20 min...
Am mai scris o data pe forum problema aceasta; urmariti mesajul de mai jos (31 Dec 2011):
Ca urmare a unui telefon dat la Ratb in urma cu cateva momente, va informez ca linia 1 circula astazi la interval de 15 min, pana la 11.55 .
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
17 Februarie 2012, 14:26:17
Răspuns #233

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu. Orarul de functionare a liniei 1 este de pe vremea lu' CRIT Adrian (vara 2011).
Este o linie strategica si pana acum "CULOAREA PORTOCALIE" inca tine in brate aceasta linie.

Pe timp de wekeend intre orele 11:45 -> 15.00 in linia 1/10 se circula la un interval de 18 min. Daca a fost un pic aglomerat s-au adaugat inca 2 minute rezultand circa 20 min...
Am mai scris o data pe forum problema aceasta; urmariti mesajul de mai jos (31 Dec 2011):

Sa inteleg ca preferata celor de sus nu mai este linia 41 ci linia 1? Si doi la mana in ce consta "linie strategica" linia 1?
memorat
20 Februarie 2012, 22:14:27
Răspuns #234

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Avand treaba si tranzitand orasul de colo-colo, azi am observat ca situatia persista in sensul ca linia 1 vine greu,era o aglomeratie din nou vazuta de mine in zonele Vitan-Obor-Pasaj Obor-Afi Cotroceni.Acelasi lucru am observat si in cazul liniei 11,si anume ca timpii de asteptare au crescut si pentru aceasta linie si nu inteleg de ce pentru ca este o linie destul de aglomerata.Ca un plus azi am observat ca lucrurile s-au mai schimbat in bine pentru linia 25 in sensul ca am vazut vagon dupa vagon pe aceasta linie.
memorat
01 Martie 2012, 14:27:11
Răspuns #235

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
124 se pare ca a mai primit o tura,ieri dimineata am vazut numai putin de 3 autobuze,fata de 2 cate erau pana acum !
memorat
01 Martie 2012, 16:38:25
Răspuns #236

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Martie 2012, 16:47:34
Răspuns #237

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Mutari de parc cu ocazia primaverii?

Posibil,oricum vine jalnic,inainte aceasta linie avea la 5-6 ture la orele de varf !
memorat
09 Martie 2012, 12:41:15
Răspuns #238

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
S-a actualizat noul orar al lui 102,si-au dat seama ca trebuie readus intervalul de maxim 4 minute pentru aceasta linie ...

http://www.ratb.ro/docpdf2/102%20C.E.T.%20SUD%20VITAN.pdf
memorat
15 Martie 2012, 16:26:43
Răspuns #239

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Avand treaba zilele astea prin zona Unirii am observat un lucru care de altfel persista incontinuare si anume aglomeratia statiilor de autobuz al liniilor 104.123 de la Piata Unirii dus-intors...Si anume ca este o adevarata aventura sa vii de exemplu cu un autobuz al liniei 123 spre Vitan fie cu un autobuz al liniei 104 sa vii spre P-ta Alba Iulia.Daca in cazul lui 104 se mai intampla sa vina mai bine autobuzele si anume vin si unul dupa altul,in cazul lui 123 daca un autobuz vine,acesta vine arhiplin de la gara,cele spuse de mine se intampla in special dimineata la orele de varf si apoi dupa orele 17:00 cand lumea iese de la munca,copii de la scoli,studenti de la facultati ,etc...
Personal nu stiu cum ar putea fi rezolvata aceasta problema deoarece atunci cand am mai trimis sesizari in acest sens mi s-a spus ca se face tot ce se poate pentru a se putea asigura un transport decent calatorului.Nu mai spun faptul  ca pe aceste doua linii se circula numai stand in usa,rar prinzi un autobuz in care sa te porti urca decent...
memorat