19 Martie 2024, 13:03:49

Autor Subiect: Frecventa de circulatie, accesul si retragerea vehiculelor RATB  (Citit de 121221 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

21 Mai 2009, 19:46:52
Răspuns #20

CRAZY BOY

  • Vizitator
De pe fiecare linie nu se scot mai mult de 4 ture.
memorat
21 Mai 2009, 20:13:02
Răspuns #21

zofei.2006

  • Vizitator
Nu doresc, pentru ca asta inseamna sa astept dupa 304, 60 de minute adica doua autobuze toata ziua.
memorat
21 Mai 2009, 20:28:29
Răspuns #22

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
SI nu numai ca se scot, directiva venita mai de sus este de a micsora masiv parcu? Punem mana pe o hartie sa o reclamam catre Regie?

Am asteptat astazi 173 in jurul orei 9.40 timp de 15 minute. Teoretic autobuzul venea la 8 minute, dar...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Mai 2009, 20:31:27
Răspuns #23

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Da hai sa facem o reclamatie te ocupi tu de aceasta reclamatie in numele nostru?
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
21 Mai 2009, 20:31:49
Răspuns #24

zofei.2006

  • Vizitator
Direct catre Domnu Primar Oprescu ca asta toamna facea crize ca sunt plinele garajele de masini nefolosite.
memorat
21 Mai 2009, 22:57:15
Răspuns #25

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Direct catre Domnu Primar Oprescu ca asta toamna facea crize ca sunt plinele garajele de masini nefolosite.
Jos Oprescu, Hai Domnule Primar Videanu.

Maine va fac un mic sondaj ca sa vedeti cat am asteptat troleibuzul liniei 65/86.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Mai 2009, 23:02:48
Răspuns #26

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Calmativa.Nu avem ce sa facem. Nimanui nu ii convine aceasta situatie.Pe cuvant, stiu ce vorbesc.
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Mai 2009, 07:52:42
Răspuns #27

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Calmativa.Nu avem ce sa facem. Nimanui nu ii convine aceasta situatie.Pe cuvant, stiu ce vorbesc.

Ar trebuii sa boicotam Transportul In Comun din Bucuresti necumparandu-ne abonamente, iar cand vine un controlor sa indrasneasca sa ne dea amenda. :-[ :-[ :-[
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
22 Mai 2009, 15:29:14
Răspuns #28

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Ar trebuii sa boicotam Transportul In Comun din Bucuresti necumparandu-ne abonamente, iar cand vine un controlor sa indrasneasca sa ne dea amenda. :-[ :-[ :-[
Ar trebui sa nu mai circuli cu RATB-u, nu neaparat sa mergi MOCA. ;D ;D
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Mai 2009, 17:24:51
Răspuns #29

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Cu speranta sa nu intram in off-topic nu sunt de acord cu tine flayy,solutia propusa de Iasmin mi se pare ce mai avantajoasa pentru noi platitorii de abonamente,de ce eu unul care contribui la bugetul RATB sa sufar din cauza reducerii parcului si sa stau ca prostul in statie cu ochi-n soare sa astept un vehicul RATB sa ma duca si pe mine spre casa ca deh domnia sa RATBul este un stapan pe calatoriile noastre zilnice.Mai bine aleg masina personala sa ma doara-n cot de poluare si de toate cele atata timp cat autoritatiile bucurestene isi bat joc de noi micsorand parcul de vehicule din cauza unei imbecilitati numite "criza financiara".Ma gandesc ca statul chiar isi bate joc efectiv de noi toti romani prin sicanele la care suntem supusi dar asta este alta discutie....
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
22 Mai 2009, 18:05:49
Răspuns #30

V3nt0R

  • Vizitator
Criza financiara este doar un "complot" al presedintilor de stat si a miliardarilor(bussines-man-ilor) din lumea intreaga, pentru a-si pune si ei niste bani deoparte.Toti s-au gandit la asta si toti sunt mana in mana ca sa isi creasca averile.Toti miliardarii incepand de la Indieni si terminand cu Americanii, controleaza chestia asta in tarile lor, pentru a-si face ei conturile mari.NU exista nici o criza financiara...Insa miliardari sunt multi.Cum explicati ca una din cele mai sarace tari(India), are 5 !!!!!5 miliardari in PRIMII ZECE ai planetei...Cred ca la ei a fost criza financiara mereu :))
Scuze de off.
memorat
26 Mai 2009, 22:38:11
Răspuns #31

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
In continuare platim abonamente si asteptam TRNASPORTUL IN COMUN cu zecile de minute in statii.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Mai 2009, 00:46:31
Răspuns #32

zofei.2006

  • Vizitator
Ne astepta o reducere a parcului de 50 %, plus de trimiterea in somaj tehnic a soferilor R.A.T.B o luna de zile de om  >:( >:(.
memorat
27 Mai 2009, 07:28:33
Răspuns #33

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ne astepta o reducere a parcului de 50 %, plus de trimiterea in somaj tehnic a soferilor R.A.T.B o luna de zile de om  >:( >:(.
Speram ca ne-a doctor sa fie multumit de munca prestata la Primarie si al 2 mandat il va avea la Spitalul Elias ca eu nu o sa il mai votez. Mai bine era primar nea Bordura. Macar el a cumparat 1000 de autobuze si 100 de troleibuze. Toata reducerea masiva a parcului RATB-ului este comandata de Oprescu si Regia o executa. Curat-murdar coane Oprescule.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Mai 2009, 14:01:19
Răspuns #34

V3nt0R

  • Vizitator
Suuufletu' meu, mama draga...Ce-a ajuns Bucurestiul asta.Era aproape de asteptat, intotdeauna istoria romanilor a fost ca atunci cand un om pleaca de la putere, dupa ce a fost urat de toata lumea, la scurt timp sa fie dorita venirea lui inapoi.Tot ce a facut Oripilescu a fost sa produca cel mai lung carnat(dar apoi ne-au intrecut croatii), si cel mai mare tort cu fructe.Ne-a promis apoi trotuar rulant in Gara de Nord si a visat o autostrada in jurul Bucurestiului.Parcul RATB se reduce masiv, vechile autobuze se duc la fiare vechi, poate-poate o mai iesi ceva bani din ele, iar Domnu' Doctor sta linistit pe scaunu-i moale si cald si asteapta sa intre banii la buzunar.Bordurareee!!! Te vrem inapoi !
memorat
27 Mai 2009, 14:50:20
Răspuns #35

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Somajul tehnic este solutia cea mai viabila atat pentru angajat cat si pentru angajator si statul roman plateste ca prostul deoarece nu ofera o alternativa viabila.Eu unul ma astept si la vreo greva din partea angajatiilor RATB si bine ar face,iar la partea cu reducerea parcului cu 50 % mi se pare prea mare dispretul oferit calatorilor care isi platesc abonamentele si care stau ca fraieri prin statii asteptand vehiculele RATBului  >:( >:(.Le doresc celor care ne conduc multa "sanatate" !!!! >:( >:( >:(
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
28 Mai 2009, 18:03:31
Răspuns #36

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Cu speranta sa nu intram in off-topic nu sunt de acord cu tine flayy,solutia propusa de Iasmin mi se pare ce mai avantajoasa pentru noi platitorii de abonamente,de ce eu unul care contribui la bugetul RATB sa sufar din cauza reducerii parcului si sa stau ca prostul in statie cu ochi-n soare sa astept un vehicul RATB sa ma duca si pe mine spre casa ca deh domnia sa RATBul este un stapan pe calatoriile noastre zilnice.Mai bine aleg masina personala sa ma doara-n cot de poluare si de toate cele atata timp cat autoritatiile bucurestene isi bat joc de noi micsorand parcul de vehicule din cauza unei imbecilitati numite "criza financiara".Ma gandesc ca statul chiar isi bate joc efectiv de noi toti romani prin sicanele la care suntem supusi dar asta este alta discutie....
Nu vreau sa ne certam dar arata-mi si mie negru pe alb cu ce  contribui tu la bugetul RATB-ului?Nu cumva platesti ceea ce consumi?Si daca nu iti place ceea ce iti ofera RATB-ul alegi alta solutie de transport.Hai sa iti  dau un exemplu chiar cu scuzele de rigoare ca intru in off-topic.Cand te duci la doctor si normal trebui sa beneficiezi de consultatii si medicamente compensate si mai dai in plus bani   cum este?Ca doar platesti CAS-urile alea nenorocite.Acolo poti sa spui ca platesti bani de pomana ca tot trebuie sa mai bagi mana in portofel.Sa stii ca m-am saturat de replici din acestea, din partea publicului calator cum ar fi ca ei ma platesc bla, bla, bla.Si mai intreb odata unde scrie pe statul de plata al fiecarui salariat in parte BANI PENTRU TRANSPORTUL IN COMUN?cum este in cazul CAS-urilor.Scuze pentru eventualele greseli de exprimare,ortografie dar sunt prea nervos.... :-[
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Mai 2009, 18:16:36
Răspuns #37

CRAZY BOY

  • Vizitator
Adevarat flayy27,dar ai uitat sa le ceri marirea de salariu. :D :D
Si in plus biletele si abonamentele reprezinta in bugetul Regiei decat ~2%
memorat
29 Mai 2009, 00:49:29
Răspuns #38

zofei.2006

  • Vizitator
Daca nu s-ar da bani pe abonamente si bilete R.A.T.B. sau Primaria Municipiului Bucuresti nu ar avea profit, cea ar duce la un momendat la faliment. Sau ma insel cumva ?
Cat ar mai dori guvernanti sa tina R.A.T.B. fara sa le iasa si lor un profit indiferent de suma, sa apara cu plus nu cu minus ?
memorat
29 Mai 2009, 02:24:31
Răspuns #39

zofei.2006

  • Vizitator
Dubari sunt foarte fericiti acuma pentru reducerea parcului in linile de periferie ale R.A.T.B.
Exemplu:
a) linia 449 avea 2 masini interval 60 de minute , acuma una interval 120 de minute.
b) linia 476 avea 2 masini interval 60 de minute , acuma una interval 120 de minute.
c) linia 450 avea 2 masini interval 60 de minute , acuma una interval 120 de minute.
d) linia 451 avea 3 masini interval 60 de minute , acuma una interval 180 de minute.
Cum sa nu preferi duba care are un interval foarte bun decat R.A.T.B. , acuma sa nu imi spuneti ca din cauza ca nu se platea biletul.
Cum sa putut rezolva treaba asta pe ruta 460 Laromet - Oras Buftea si pe restul nu ?
memorat