19 Martie 2024, 07:20:46

Autor Subiect: Propuneri si/sau modificari in traseele vehiculelor RATB  (Citit de 143695 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

08 Martie 2013, 19:07:41
Răspuns #280

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Si de ce linie va fii detinuta linia 12? De Militari?
Exact ca linia 25 Militari si Giurgiului.  :)
memorat
08 Aprilie 2013, 22:20:41
Răspuns #281

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Personal cred ca o varianta ar fi ca pe Liviu Rebreanu sa se ramana doar cu 23. Linia 1 ar fi bine sa ramana in forma actuala si dupa deschidera circulatiei tramvaielor pe Vacaresti(asta dupa ce termina cu cele doua poduri,Mihai Bravu si Piata Sudului)deoarece nu vad nici un rost ca linia 1 sa circule inelar pe Vacaresti-Oltenitei. Va dubla mult 11-le  si anume de la Sudului pana in dreptul pasajului Basarab iar ca varianta de acoperire a caii Vacaresti ar fi sa se infiinteze o linie dintre Romprim -Baba Novac fie Romprim -Calea Vitan -Piata Unirii (fostul traseul al liniei 54).Nu mai infiintam linia 19 ...
memorat
09 Aprilie 2013, 07:34:48
Răspuns #282

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Personal cred ca o varianta ar fi ca pe Liviu Rebreanu sa se ramana doar cu 23. Linia 1 ar fi bine sa ramana in forma actuala si dupa deschidera circulatiei tramvaielor pe Vacaresti(asta dupa ce termina cu cele doua poduri,Mihai Bravu si Piata Sudului)deoarece nu vad nici un rost ca linia 1 sa circule inelar pe Vacaresti-Oltenitei. Va dubla mult 11-le  si anume de la Sudului pana in dreptul pasajului Basarab iar ca varianta de acoperire a caii Vacaresti ar fi sa se infiinteze o linie dintre Romprim -Baba Novac fie Romprim -Calea Vitan -Piata Unirii (fostul traseul al liniei 54).Nu mai infiintam linia 19 ...

Da de ce sa includa si Vitan-ul? Sa fie decat: Romprim > Baba Novac > Piata Unirii. Musai si vitan-ul in joc. Are destule linii.  >:(
memorat
09 Aprilie 2013, 13:49:20
Răspuns #283

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Da de ce sa includa si Vitan-ul? Sa fie decat: Romprim > Baba Novac > Piata Unirii. Musai si vitan-ul in joc. Are destule linii.  >:(
Ce linii multe are asa Vitanul, in afara de linia 1 sau 19 cand se va reinfiinta daca se va intampla acest lucru.Plus din informatiile mele cererea este mare,de cel putin o luna doua sunt cereri din partea locuitorilor sau care tranziteaza zona Mihai Bravu-Vitan pentru a se duce o linie din cele doua si anume 23 sau 27,asta de cand este suspendat 19-le.Asta pentru a avea acces direct cu zona Dristorului-Titan.

Doi la mana cum ajungi de la Romprim sau Baba Novac la Unirii ?
memorat
14 Aprilie 2013, 16:31:12
Răspuns #284

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
In perioada urmatoare se pregateste santierul pentru inceperea lucrarilor la pasajul de la Sudului.Cu aceasta ocazie se pregateste devierea lui 11 care s-ar fi stabilit ca acesta sa intoarca la Progresului din informatiile avute.Revin cu noutati in timp ce voi avea...
memorat
14 Aprilie 2013, 16:47:18
Răspuns #285

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
In perioada urmatoare se pregateste santierul pentru inceperea lucrarilor la pasajul de la Sudului.Cu aceasta ocazie se pregateste devierea lui 11 care s-ar fi stabilit ca acesta sa intoarca la Progresului din informatiile avute.Revin cu noutati in timp ce voi avea...
Nu se vor devia si restul mijloacelor de transport? Adica autobuze, troleibuze?
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
14 Aprilie 2013, 16:57:47
Răspuns #286

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu se vor devia si restul mijloacelor de transport? Adica autobuze, troleibuze?
Prima data se va ataca mijlocul intersectiei(din informatiile avute)...deci devierea lui 11 era prevazuta...deocamdata astea sunt informatiile pe care le am...Revin indata ce voi avea altele dar in mod sigur devierile se vor face in functie de evolutia lucrarilor la pasaj...
memorat
18 Aprilie 2013, 12:35:51
Răspuns #287

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Incep marile santiere din bucuresti,si cu aceasta ocazie se pregateste devierea lui 41 din cauza inceperii santierului Pasaj Brasov&Ghencea...din sursele avute se pare ca 41 va incepe la Dep.Militari odata cu inceperea lucrarilor la acest pasaj,undeva in luna mai.
memorat
18 Aprilie 2013, 13:59:35
Răspuns #288

mariusm2009

  • Mesaje postate: 254
  • Gen: Bărbat
Propunerea mea: in cazul inceperii lucrarilor la Pasajul Brasov - Ghencea as propune ca linia 41 sa nu fie deviata catre depoul Militari sau Cet Vest, ci de la Pasajul Lujerului sa intre pe Bulevardul Timisoara catre Razoare - Trafic Greu - 13 Septembrie - Cimitir Ghencea, cu capatul de linie tot la Cartierul Tudor Vladimirescu, iar o eventuala linie 34 sa circule catre Depoul Militari sau Cet Vest.
memorat
18 Aprilie 2013, 14:08:09
Răspuns #289

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Propunerea mea: in cazul inceperii lucrarilor la Pasajul Brasov - Ghencea as propune ca linia 41 sa nu fie deviata catre depoul Militari sau Cet Vest, ci de la Pasajul Lujerului sa intre pe Bulevardul Timisoara catre Razoare - Trafic Greu - 13 Septembrie - Cimitir Ghencea, cu capatul de linie tot la Cartierul Tudor Vladimirescu, iar o eventuala linie 34 sa circule catre Depoul Militari sau Cet Vest.
Si cum te gandesti tu ca va intra de la Pasajul Lujerului pe Bulevardul Timisoara?
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
18 Aprilie 2013, 14:12:51
Răspuns #290

mariusm2009

  • Mesaje postate: 254
  • Gen: Bărbat
Prin montarea unei curbe care sa faca legatura cu Bulevardul Timisoara, in directia Razoare, nu in directia Depoul Militari. Stiu ca ar complica foarte mult traficul in zona, dar ma gandesc ca ar fi o solutie pentru cei care locuiesc in Ghencea.
memorat
18 Aprilie 2013, 14:39:32
Răspuns #291

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Nu se va pune problema de asa ceva.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
18 Aprilie 2013, 15:14:07
Răspuns #292

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Se pare ca aici va fi montat un macaz
memorat
18 Aprilie 2013, 16:43:00
Răspuns #293

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Pai si statie la Brasov sau va fi direct de la Compasului la Uverturii ? :o
memorat
18 Aprilie 2013, 17:47:59
Răspuns #294

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pai si statie la Brasov sau va fi direct de la Compasului la Uverturii ? :o
Asta nu stiu,ramane sa aduc informatii in momentul in care le voi avea.

Propunerea mea: in cazul inceperii lucrarilor la Pasajul Brasov - Ghencea as propune ca linia 41 sa nu fie deviata catre depoul Militari sau Cet Vest, ci de la Pasajul Lujerului sa intre pe Bulevardul Timisoara catre Razoare - Trafic Greu - 13 Septembrie - Cimitir Ghencea, cu capatul de linie tot la Cartierul Tudor Vladimirescu, iar o eventuala linie 34 sa circule catre Depoul Militari sau Cet Vest.
Nu mai bateti campii cu revenirea la 34,nici vorba de asa ceva prea curand.Linia 1 ramane asa, iar in legatura cu 41 acesta va intoarce la dep Militari ,din mai multe voci ca sursa bine nu e batuta in cuie dar acolo se pare ca va intoarce.
memorat
18 Aprilie 2013, 21:33:40
Răspuns #295

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Cred ca Troleibuze nu o sa mai circule din cauza ca nu or sa mai aibe unde sa intoarca. S-au baga navete cum erau in 2008: 673, 674, 677 care sa intoarca la '' Fantana Florilor ''. Doar asa cred nu stiu astept alte idei.
memorat
19 Aprilie 2013, 13:25:44
Răspuns #296

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Lusica,
Deci "din informatiile pe care le ai" se apuca de 2 pasaje concomitent, si anume la BIG Berceni si Brasov - Ghencea ?
 ;D  ;D  ;D
La Brasov - Ghencea - NU E PREVAZUT NICI UN PASAJ.
Pardon, cand vor fi 2 statii de metrou acolo va fi si un pasaj, secolul urmator. ;D
Eu spun altceva : din informatiile avute de mine de asta data baietii veseli de la RATB nu prea mai au tramvaie care sa circule pe sine asa incat s-au gandit ei ce  s-au gandit si au intrevazut solutia castigatoare : Inventeaza constructia unor pasaje ca sa justifice desfiintarile de linii..
Te rog eu  frumos nu mai lansa zvonuri de genul Pasaj Brasov -Ghencea sau BIG Berceni.
Apropos, pasajul acesta Brasov - Ghencea unde incepe si unde se termina ?
Astept cu nerabdare :
- Autostrada Suspendata
- Pasajul Splai Dudescu ( inceput )
- Pasajul Mihai Bravu ( inceput )
- Metroul din Dr. Taberei ( inceput )
- Pasajele de la Academia Militara.
- Penetratia Ciurel - A 1 ( inceputa )
Asa incat pasajele BIG Berceni / Brasov - Ghencea sa mai astepte la rand !
Sau vrea Jiji pasaj la stadion ? 
memorat
19 Aprilie 2013, 17:12:51
Răspuns #297

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Linia 41 se va devia din cauza de metrou si  NU de pasaj Ghencea.
Linia 1 are mari sanse sa se desfiinteze, pentru ca prin WEST cara aer.
Pe de alta parte are circuitul prea lung si intervin tot felul de neajunsuri in caz de accident / ambuteiaj.
memorat
19 Aprilie 2013, 19:09:34
Răspuns #298

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Lusica,
Deci "din informatiile pe care le ai" se apuca de 2 pasaje concomitent, si anume la BIG Berceni si Brasov - Ghencea ?
 ;D  ;D  ;D
La Brasov - Ghencea - NU E PREVAZUT NICI UN PASAJ.
Pardon, cand vor fi 2 statii de metrou acolo va fi si un pasaj, secolul urmator. ;D
Eu spun altceva : din informatiile avute de mine de asta data baietii veseli de la RATB nu prea mai au tramvaie care sa circule pe sine asa incat s-au gandit ei ce  s-au gandit si au intrevazut solutia castigatoare : Inventeaza constructia unor pasaje ca sa justifice desfiintarile de linii..
Te rog eu  frumos nu mai lansa zvonuri de genul Pasaj Brasov -Ghencea sau BIG Berceni.
Apropos, pasajul acesta Brasov - Ghencea unde incepe si unde se termina ?
Astept cu nerabdare :
- Autostrada Suspendata
- Pasajul Splai Dudescu ( inceput )
- Pasajul Mihai Bravu ( inceput )
- Metroul din Dr. Taberei ( inceput )
- Pasajele de la Academia Militara.
- Penetratia Ciurel - A 1 ( inceputa )
Asa incat pasajele BIG Berceni / Brasov - Ghencea sa mai astepte la rand !
Sau vrea Jiji pasaj la stadion ? 

Linia 41 se va devia din cauza de metrou si  NU de pasaj Ghencea.
Linia 1 are mari sanse sa se desfiinteze, pentru ca prin WEST cara aer.
Pe de alta parte are circuitul prea lung si intervin tot felul de neajunsuri in caz de accident / ambuteiaj.


In mare parte ai dreptate la ceea ce zici dar nu la toate.De ce spun asta deoarece pasajul de la Sudului este contractat cu fonduri europene(o parte din bani) si de aceea nu cred ca se poate amana prea mult inceperea lucrarilor.Aici in mod sigur va incepe pana in toamna,alte voci spun ca chiar si mai devreme,ramane de vazut.
In legatura cu asa zisul pasaj Brasov cu Ghencea nu stiu prea multe,ramane de vazut ce se va face acolo dar asa se cheama proiectul deci acolo va fi facut un pasaj,fie pietonal,fie pt masini.
Linia 1 nu se va "rupe"cel putin pana nu incep lucrarile la linia de tramvai de la pasajul Muncii.Ramane de vazut ce traseu se va alege pentru 1 sau daca se va reveni la 34 dar pana atunci nici o sansa.
Cat despre 41 in mare parte ai dreptate s-ar putea sa fie un motiv cu acel pasaj pentru a devia linia deoarece vor trebui vagoane pentru linia 12 deoarece asta se va reinfiinta in momentul in care vor incepe lucrarile la pasajul de la sudului deoarece 11-le va fi dus la progresului,25 desfiintat iar pentru 12 vagoane se pot face rost doar de la depourile militari si anume ce se ia din 25 plus ture din alexandria,deci implicit se vor lua si din 41 daca acesta va suferi o deviere.
memorat
19 Aprilie 2013, 19:33:02
Răspuns #299

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Linia 41 se va devia din cauza de metrou si  NU de pasaj Ghencea.
Linia 1 are mari sanse sa se desfiinteze, pentru ca prin WEST cara aer.
Pe de alta parte are circuitul prea lung si intervin tot felul de neajunsuri in caz de accident / ambuteiaj.
Ca tot vorbeam de 41...stire bomba...urmeaza devierea acestuia
Au reînceput lucrările la metroul din Drumul Taberei, "pe datorie". Tramvaiul 41 va fi deviat
http://www.b365.ro/au-reinceput-lucrarile-la-metroul-din-drumul-taberei-pe-datorie-tramvaiul-41-va-fi-deviat_189610.html
memorat