19 Martie 2024, 08:37:19

Autor Subiect: Propuneri si/sau modificari in traseele vehiculelor RATB  (Citit de 143697 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

23 Ianuarie 2013, 23:34:32
Răspuns #240

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Cel mai bine ar fii urmatorele  trasee: 34 Romprim- Calea Serban Voda- Calea Vitan- Pasaj Basarab- Ghencea, linia 4. Zetarii- Sura Mare, linia11 .Cart. 16 Februarie- Sura Mare. :)
memorat
23 Ianuarie 2013, 23:39:52
Răspuns #241

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
24 Ianuarie 2013, 08:58:47
Răspuns #242

Adrian RATB

  • Vizitator
Linia 34 ar putea functiona pe urmatoarea ruta:
Ghencea > via Trafic Greu > Sura Mare > via Piata Sudului > Romprim.
memorat
24 Ianuarie 2013, 11:15:08
Răspuns #243

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Linia 34 ar putea functiona pe urmatoarea ruta:
Ghencea > via Trafic Greu > Sura Mare > via Piata Sudului > Romprim.
Aceasta nu poate fi numita linia 34 ci doar o alta linie fara rost. Ce facem cu Banu Manta - Obor? Vrei sa intepeneasca babetele in statii?

Cel mai bine ar fii urmatorele  trasee: 34 Romprim- Calea Serban Voda- Calea Vitan- Pasaj Basarab- Ghencea, linia 4. Zetarii- Sura Mare, linia11 .Cart. 16 Februarie- Sura Mare. :)
Cam lunga 34. Ce am facut? Din lac sarim in put. Dorim eliminarea tramvaielor BUCUR LF de pe Sincai - Serban Voda...
Nu cred ca ar fi de acord Dep. Giurgiu sa micsoreze 11. S-ar economisii 2 tramvaie. M-ai bine ai duce 11 la Zetarilor si ai desfinta saracia de 4.

PAREREA MEA!!!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Ianuarie 2013, 11:33:14
Răspuns #244

Adrian RATB

  • Vizitator
Aceasta nu poate fi numita linia 34 ci doar o alta linie fara rost. Ce facem cu Banu Manta - Obor? Vrei sa intepeneasca babetele in statii?
Cam lunga 34. Ce am facut? Din lac sarim in put. Dorim eliminarea tramvaielor BUCUR LF de pe Sincai - Serban Voda...
Nu cred ca ar fi de acord Dep. Giurgiu sa micsoreze 11. S-ar economisii 2 tramvaie. M-ai bine ai duce 11 la Zetarilor si ai desfinta saracia de 4.
PAREREA MEA!!!
Nu demult (ci anul trecut) am vazut cat de rar vin tramvaiele la Obor. Si aglomeratie. Aici ar trebui mai multe tramvaie. As putea propune o ruta, insa mi se pare putin fara rost... Colentina (sau numai stiu cum ii zice, acolo aproape de targul Europa, la depoul Colentina, inainte de iesirea din Bucuresti) > via Obor > depoul Dudesti > via Sura Mare > BIG > Romprim.
memorat
24 Ianuarie 2013, 11:56:43
Răspuns #245

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Nu demult (ci anul trecut) am vazut cat de rar vin tramvaiele la Obor. Si aglomeratie. Aici ar trebui mai multe tramvaie. As putea propune o ruta, insa mi se pare putin fara rost... Colentina (sau numai stiu cum ii zice, acolo aproape de targul Europa, la depoul Colentina, inainte de iesirea din Bucuresti) > via Obor > depoul Dudesti > via Sura Mare > BIG > Romprim.

Afumati e acolo unde zici tu de Europa la iesire din Bucuresti.
memorat
24 Ianuarie 2013, 14:20:08
Răspuns #246

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pana la urma se va renunta la capatul de la Sura Mare doar ca vrea patronul viitorului spital ? Sau sunt simple zvonuri...ca daca e asa tare imi este ca vom reveni ca si capat de linie la Piata Vitan cu conditia ca statia actuala sa fie lungita(marita) in care sa incapa minim 2 tramvaie...
memorat
25 Ianuarie 2013, 08:09:35
Răspuns #247

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce nu intelegeti voi este ca spitalul va fi unul privat.!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
25 Ianuarie 2013, 08:49:03
Răspuns #248

Adrian RATB

  • Vizitator
Intr-un fel, sunt de-acord:
O data, daca tramvaiul nu va mai intoarce la 'Sura Mare', el 90% va fi prelungit pana la 'Romprim' (unde intoarce 11 si 634). Si-asa RATB-ul depinde de consiliul popular...
Celelate 10% este sa fie prelungit pana la C.F.R. Progresul.
memorat
25 Ianuarie 2013, 13:38:08
Răspuns #249

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Sa intelegem ca capatul de la Sura Mare va fi desfiintat sau acolo vor intoarce doar linii precum 4 care nu au un parc mare de tramvaie astfel incat sa nu incurce mult circulatia in zona?!
memorat
25 Ianuarie 2013, 15:16:59
Răspuns #250

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Sa intelegem ca capatul de la Sura Mare va fi desfiintat sau acolo vor intoarce doar linii precum 4 care nu au un parc mare de tramvaie astfel incat sa nu incurce mult circulatia in zona?!
Asa se doreste.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
25 Ianuarie 2013, 16:19:36
Răspuns #251

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Asa se doreste.
Renunta asa usor ratb-ul la un capat de linie ca vrea unul si altul?
memorat
25 Ianuarie 2013, 16:25:12
Răspuns #252

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Renunta asa usor ratb-ul la un capat de linie ca vrea unul si altul?

Din cate se vede, da.  ;D
memorat
25 Ianuarie 2013, 17:03:34
Răspuns #253

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Din cate se vede, da.  ;D
Aiurea.Era bun acest capat deoarece daca crapa cate un vagon sau era o urgenta se putea intoarce la Sura Mare...Asa vor trebui sa se duca pana la Romprim sau Progresului ?!
Propun sa facem o petitie in caz ca se va lua hotararea ca virgula capatul de la Sura Mare sa fie desfiintat ?!Astept pareri...
memorat
26 Ianuarie 2013, 18:37:39
Răspuns #254

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Propun sa facem o petitie in caz ca se va lua hotararea ca virgula capatul de la Sura Mare sa fie desfiintat ?!Astept pareri...

De acord, dar nu cred ca o sa vedem un rezultat bun.
memorat
27 Ianuarie 2013, 23:13:18
Răspuns #255

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Daca pana la urma o sa apara  linia 34 traseul ar putea fi acesta Sura Mare - Sos Viilor- Str C-tin Istrati- Bd Marasesti- Calea Vitan - Bucur Obor- Banu Manta , linia 23 . intre Zetarilor si Complex Titan via Calea Serban Voda, linia 46 .Granitul - Pasaj Basarab- Ghencea.
memorat
29 Ianuarie 2013, 14:28:18
Răspuns #256

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am inteles ca deocamdata linia 1 ramane asa...deocamdata nimic oficial !!!Personal cred ca asa si trebuie sa ramana traseul liniei 1.Am vazut tot mai des in ultimele zilele o aglomeratie in vagoanele liniei 1,deci actualul traseul prinde tot mai des la publicul calator !!!
memorat
29 Ianuarie 2013, 14:38:08
Răspuns #257

Trans Andrei

  • Trainz
  • Mesaje postate: 255
  • Gen: Bărbat
  • Bombardier Movia special pt M2!
Propun reinfintarea linei de autobuz 406, Lujerului - Chiajna.
memorat
30 Ianuarie 2013, 18:13:03
Răspuns #258

WAYNEN

  • Mesaje postate: 17
Eu propun reinfiintarea liniei 34 pe traseul:SURA MARE,Calea Serban Voda,Strada Nerva Traian,Bulevardul Octavian Goga,Calea Vitan,Soseaua Mihai Bravu,Bucur Obor,Soseaua Stefan Cel Mare,Bulevardul Iancu de Hunedoara,Pasajul Victoria,Soseaua Nicolae Titulescu,BANU MANTA.
Iar linia 46 ar trebui sa functioneze pe urmatorul traseu:CET VEST MILITARI,Bulevardul Timisoara,Bulevardul Vasile Milea,Pod Grozavesti,Pasajul Basarab,Soseaua Nicolae Titulescu,Pasajul Victoria,Bulevardul Iancu de Hunedoara,Soseaua Stefan Cel Mare,Bucur Obor,Soseaua Mihai Bravu,Piata Iancului,Soseaua Iancului,Soseaua Pantelimon,GRANITUL.
memorat
30 Ianuarie 2013, 18:41:24
Răspuns #259

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Eu propun reinfiintarea liniei 34 pe traseul:SURA MARE,Calea Serban Voda,Strada Nerva Traian,Bulevardul Octavian Goga,Calea Vitan,Soseaua Mihai Bravu,Bucur Obor,Soseaua Stefan Cel Mare,Bulevardul Iancu de Hunedoara,Pasajul Victoria,Soseaua Nicolae Titulescu,BANU MANTA.
Iar linia 46 ar trebui sa functioneze pe urmatorul traseu:CET VEST MILITARI,Bulevardul Timisoara,Bulevardul Vasile Milea,Pod Grozavesti,Pasajul Basarab,Soseaua Nicolae Titulescu,Pasajul Victoria,Bulevardul Iancu de Hunedoara,Soseaua Stefan Cel Mare,Bucur Obor,Soseaua Mihai Bravu,Piata Iancului,Soseaua Iancului,Soseaua Pantelimon,GRANITUL.
Nu-i rea propunerea dar nu cred ca viitoarea linie 34 in cazul care se va reinfiinta nu va fi trimisa pe pasajul Basarab.Pe 46 nu cred ca-l vor modifica,ma refer la traseu.
memorat