19 Martie 2024, 07:20:53

Autor Subiect: Propuneri si/sau modificari in traseele vehiculelor RATB  (Citit de 143695 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

16 Ianuarie 2012, 22:56:41
Răspuns #180

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am aflat ca liniile 216 si 254 sunt "experimentale" ! Deci "cei de sus" infiinteaza linii asa la intamplare sa vada,cererea este mare sau nu ,daca nu le desfiinteaza.In loc ca acele autobuze "care ard gazul degeaba" sa intre la suplimentari unde multe linii au nevoie,ele circula aiurea !
memorat
16 Ianuarie 2012, 23:00:16
Răspuns #181

Adrian1888

  • Vizitator
Pentru linia 213 care merge pe la Resita, imi poate spune cineva care-i este traseul ? :D
memorat
27 Ianuarie 2012, 21:56:41
Răspuns #182

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Pentru linia 213 care merge pe la Resita, imi poate spune cineva care-i este traseul ? :D


Se numeste 216 nu 213 si amanunte despre traseu gasesti pe site-ul Ratb-ului.
memorat
30 Ianuarie 2012, 18:45:46
Răspuns #183

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Curiozitatea mea este urmatoarea si anume daca linia 1 va avea acelasi deznodamant ca in cazul liniei 102? Stie cineva daca se "va atinge" cineva de aceasta linie in acest sens? Eu personal am auzit ca linia 41 si linia 1 sunt liniile "preferate" daca pot zice asa a celor de "sus"?!
memorat
31 Ianuarie 2012, 10:50:54
Răspuns #184

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Curiozitatea mea este urmatoarea si anume daca linia 1 va avea acelasi deznodamant ca in cazul liniei 102? Stie cineva daca se "va atinge" cineva de aceasta linie in acest sens? Eu personal am auzit ca linia 41 si linia 1 sunt liniile "preferate" daca pot zice asa a celor de "sus"?!

E... linia 41 era, este s va fi o linie tinuta de PUTEREA din DIRECTIE.  ;D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Ianuarie 2012, 18:16:40
Răspuns #185

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
E... linia 41 era, este s va fi o linie tinuta de PUTEREA din DIRECTIE.  ;D

linie careia i se alatura si linia 1,pe langa 41 !
memorat
10 Martie 2012, 17:31:32
Răspuns #186

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Daca tot se vrea numar limitat de calatorii personal a-si propune ca sa se mai faca o linie circulara in sensul ca infiintarea unei altei linii(sa fie 2) precum linia 1 sa acopere restul de cartiere ramase incat publicul calator sa aiba sansa(ocazia) sa ajunga cu o linie in mai multe cartiere.Personal nu cred ca este o idee rea numai ca ramane sa vad personal cum ar s-ar si intampla asta si in ce conditii ne-ar(le-ar permite) celor de sus sa se intample asta intrucat caile de rulare pentru tramvaie cam lasa de dorit.Si uite asa s-ar"scapa" de multe linii de tramvaie actuale,acele tramvaie intrand intr-o singura linie in folosul tuturor...
memorat
10 Martie 2012, 17:32:35
Răspuns #187

CHITARA 213

  • Vizitator
Daca tot se vrea numar limitat de calatorii personal a-si propune ca sa se mai faca o linie circulara in sensul ca infiintarea unei altei linii(sa fie 2) precum linia 1 sa acopere restul de cartiere ramase incat publicul calator sa aiba sansa(ocazia) sa ajunga cu o linie in mai multe cartiere.Personal nu cred ca este o idee rea numai ca ramane sa vad personal cum ar s-ar si intampla asta si in ce conditii ne-ar(le-ar permite) celor de sus sa se intample asta intrucat caile de rulare pentru tramvaie cam lasa de dorit.Si uite asa s-ar"scapa" de multe linii de tramvaie actuale,acele tramvaie intrand intr-o singura linie in folosul tuturor...
Dar vagoanele de unde scoti?? :-\ :-X :-[
memorat
10 Martie 2012, 17:58:29
Răspuns #188

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
17 Martie 2012, 15:45:34
Răspuns #189

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Azi circulau voci prin statiile de la Dristor/Mihai Bravu,si se vede multumirea unor calatori ca 23 sau 27 merg prin Vitan.Personal cred ca 27 sa mearga prin vitan deoarece acesta are traseul mai mic fata de 23 care merge pana in Zetari, si o deviere a acestuia prin Vitan i-ar mai mari traseul.De cand 19-le nu mai exista nu exista traseu direct din zone precum Salajan,Ramnicu Sarat,Dristor sa faca cu zona Mall Vitan si de ce nu Casa de Pensii.
memorat
10 Aprilie 2012, 18:11:50
Răspuns #190

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Propun ca linia 46 sa intoarca la rondul de la piata iancului,capatul fiind cu acelasi nume.Ce rost mai are sa mearga pana la Banu Manta pentru ca si asa aceasta linie are intervale jalnice si plus s-ar mai "scapa" de aglomeratia de tramvaie de la Banu Manta !
memorat
10 Aprilie 2012, 21:49:38
Răspuns #191

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Propun ca linia 46 sa intoarca la rondul de la piata iancului,capatul fiind cu acelasi nume.Ce rost mai are sa mearga pana la Banu Manta pentru ca si asa aceasta linie are intervale jalnice si plus s-ar mai "scapa" de aglomeratia de tramvaie de la Banu Manta !
Mai bine ar s-ar unii linia 46 cu linia 24 pana la Cart. Damaroaia si ar face o linie viabila est-nord pentru bucurestenii.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
11 Aprilie 2012, 10:31:19
Răspuns #192

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
11 Aprilie 2012, 11:53:53
Răspuns #193

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
24 Aprilie 2012, 18:12:03
Răspuns #194

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Ceva mai devreme l-am vazut pe #294 in linia 36 la Iancului avand afisul "Intoarce la Iancului".Stie cineva mai mult in acest sens?
memorat
24 Aprilie 2012, 21:47:02
Răspuns #195

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Ceva mai devreme l-am vazut pe #294 in linia 36 la Iancului avand afisul "Intoarce la Iancului".Stie cineva mai mult in acest sens?
Cei din 36 Depoul Titan au retragerea si accesul prin Ferdinand-Iancului.Lamurit?
Cu respect si admiratie.
memorat
21 Mai 2012, 21:54:28
Răspuns #196

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Zilele astea vorbind cu unul si cu altul au ajuns la urechile mele urmatoarele informatii mai mult sau mai putin sigure si anume ca actualul traseu al liniei 1 ar fi deja batut "in cuie" in sensul ca ar ramane asta definitiv.Doi la mana se mai aude ca acum se "lucreaza" la reorganizarea liniilor din zonele Vitan-Vacaresti-Romprim in sensul ca pana acum ar fi cel putin doua variante de lucru cel putin la nivel teoretic,ramane de vazut daca si practic in sensul ca s-ar dori infiintarea fie a unei linii Romprim-Dristor-Complex Ratb Titan fie fostul traseu al liniei 54 Romprim-Calea Vitan/Calea Dudesti -Piata Unirii.Ramane de vazut care linie va fi afectata dintre liniile 23 si 27 ce se va infiinta nou si care va fi rezultatul final.
memorat
08 Iunie 2012, 17:17:17
Răspuns #197

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Linia 112 mai nou intoarce la Colloseum.
memorat
08 Iunie 2012, 17:32:39
Răspuns #198

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Linia 112 mai nou intoarce la Colloseum.
Pe siteul RATB nu apare aceasta informatie!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
08 Iunie 2012, 18:01:45
Răspuns #199

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe siteul RATB nu apare aceasta informatie!

Stiu! Mie mi-a spus de aceasta mutare care a avut loc azi,cum ca linia 112 intoarce la Colloseum, de la un sofer ratb.
memorat