19 Martie 2024, 13:50:08

Autor Subiect: Tramvaiul Imperio - colaborare Astra si Siemens  (Citit de 5378 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

16 Iulie 2011, 11:58:32

Elful

  • Vizitator
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

16 Iulie 2011, 19:06:32
Răspuns #1

zofei.2006

  • Vizitator
Asta e asamblat la Arad se vede la o posta, iar momentan Bucurestiul are URAC care sa speram va continua productia de Bucur Lf .
memorat
16 Iulie 2011, 22:13:30
Răspuns #2

ByOnu

  • Vizitator
Ia auzi... "primul tramvai romanesc". ;D Ziaristi de doi bani...
Pai Timisoara, Craiova, Faur Bucuresti, URAC, ce-au facut? Clatite?! ??? ::)
memorat
16 Iulie 2011, 22:42:45
Răspuns #3

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
Ia auzi... "primul tramvai romanesc". ;D Ziaristi de doi bani...
Pai Timisoara, Craiova, Faur Bucuresti, URAC, ce-au facut? Clatite?! ??? ::)

De obicei am boala pe articolele ziaristilor dar acum nu ai fost tu atent. Spune clar ca este primul tramvai romanesc produs in colaborare cu Siemens. Asta era ideea de baza.

Iar ca sa intru in topic, tramvaiul arata chiar bine. Nu stiu, preferam sa fie chiar putin mai rotunjit dar nu pot sa ma pronunt pana nu il vad in realitate. Chiar mi-ar face o deosebita placere sa-si bage Siemens nasul si la BucurLF ca sa il putem face COMPLET LF chiar si in zona boghiurilor!
memorat
16 Iulie 2011, 23:41:06
Răspuns #4

ByOnu

  • Vizitator
Nu neg ca tramvaiul este super zdravan la partea tehnica, este totusi vorba de calitate Siemens, dar... designul si capacitatea lasa de dorit. Scaunele sunt urate, privit frontal, fata arata urat. Are un look foarte ieftin ce lasa impresia de prefabricat. ???
memorat
16 Iulie 2011, 23:50:25
Răspuns #5

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
Parerea mea este ca ar cam trebui sa te mai uiti putin pe la pozele acelea poate ca iti vei schimba putin parerea. Nu mi se pare ca este asa cum spui tu, iar pentru ca este produs ROMANESC in afara de partea de tractiune, crede-ma ca nu ma voi apuca sa spun ca este chiar atat de urat. Si chiar nu pot sa o fac, pentru ca in afara de faptul ca nu este atat de "rotund" ca si versiunile de afara, nu am ce sa ii reprosez la partea de design.
memorat
17 Iulie 2011, 01:19:10
Răspuns #6

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":