19 Martie 2024, 10:10:31

Autor Subiect: Linii de noapte (N) & liniile de serviciu de noapte ale RATB  (Citit de 37714 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

30 Septembrie 2012, 09:10:25
Răspuns #80

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Aseara pe la ora 11:30 in litera de noapte N116, a iesit autobuzul #4623 - Autobaza Ferentari
memorat
30 Septembrie 2012, 13:53:22
Răspuns #81

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Aseara pe la ora 11:30 in litera de noapte N116, a iesit autobuzul #4623 - Autobaza Ferentari
Multumim de informarie!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Decembrie 2012, 15:34:26
Răspuns #82

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe site-ul regiei apare infiintata o noua linie pe timp de noapte.Aceasta a fost infiintata cu 30.11.2012(adica ieri).

Linia N124-Depoul Alexandria-Zetarilor

http://www.ratb.ro/v_statii_noapte.php?tlin1=N124

Stie cineva mai multe?
memorat
01 Decembrie 2012, 22:22:38
Răspuns #83

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pe site-ul regiei apare infiintata o noua linie pe timp de noapte.Aceasta a fost infiintata cu 30.11.2012(adica ieri).

Linia N124-Depoul Alexandria-Zetarilor

http://www.ratb.ro/v_statii_noapte.php?tlin1=N124

Stie cineva mai multe?
A fost infiintata la cererea Dep. Alexandria si Autobazei Alexandria.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:21:02
Răspuns #84

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
De la 1 Februarie literele de noapte se desfiinteaza. In loc-ul lor se vor introduce microbuze in 2 usi. Transport-ul cu aceste microbuze va fii contra cost ( adica cu pe bani ). Aceste microbuze vor fii introduse in Autobaza Obregia. Deocamndata atat stiu. Stiu de la tata aceasta veste. Si el o stie de la Bulf. ( Director-ul de la Autobaza Ferentari ).
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:27:37
Răspuns #85

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De la 1 Februarie litere-le de noapte se desfiinteaza. In loc-ul lor se vor introduce microbuze in 2 usi. Transport-ul cu aceste microbuze va fii contra cost ( adica cu pe bani ). Aceste microbuze vor fii introduse in Autobaza Obregia. Deocamndata atat stiu. Stiu de la tata aceasta veste. Si el o stie de la Bulf. ( Director-ul de la Autobaza Ferentari ).
Adica nu vor mai fi citaro? Si cum adica contra cost? Pretul biletelor nu vor fi acelasi ca cele de pe timpul zilei?
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:46:21
Răspuns #86

Adrian RATB

  • Vizitator
De la 1 Februarie litere-le de noapte se desfiinteaza. In loc-ul lor se vor introduce microbuze in 2 usi. Transport-ul cu aceste microbuze va fii contra cost ( adica cu pe bani ). Aceste microbuze vor fii introduse in Autobaza Obregia. Deocamndata atat stiu. Stiu de la tata aceasta veste. Si el o stie de la Bulf. ( Director-ul de la Autobaza Ferentari ).
Mai bine. Sa nu se mai plimbe toti de capu' lor. Inlegatura cu domn' Director de la autob. Ferentari, (Bulf Augustin) un mic off-topic: are la masina numarul B-xx-ULF, v-ati prins? ;D
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:51:59
Răspuns #87

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Adica nu vor mai fi citaro? Si cum adica contra cost? Pretul biletelor nu vor fi acelasi ca cele de pe timpul zilei?


Nu stiu ce preturi vor fi. Ideea e urmatoarea, vrei sa ajungi de la club acasa? Platesti!! Da ca nu, mergi pe propiile picioare, faci miscare. Si in legatura cu autobuzele. Nu vor mai fi. Vor fii microbuze cu 2 usi in loc-ul lor.
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:53:54
Răspuns #88

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Mai bine. Sa nu se mai plimbe toti de capu' lor. Inlegatura cu domn' Director de la autob. Ferentari, (Bulf Augustin) un mic off-topic: are la masina numarul B-xx-ULF, v-ati prins? ;D

Lasa prostiile. Nu e cazul acum!
memorat
24 Ianuarie 2013, 19:59:41
Răspuns #89

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu stiu ce preturi vor fii. Ideea e urmatoarea, vrei sa ajungi de la club acasa? Platesti!! Da ca nu, mergi pe propiile picioare, faci miscare. Si in legatura cu autobuzele. Nu vor mai fii. Vor fii microbuze cu 2 usi in loc-ul lor.
Te auzi ce spui? Transportul in comun trebuie asigurat in mod egal atat pentru persoanele care merg in cluburi,cei care merg la munca in schimbul de noapte sau ies din schimbul de noapte sau tinerii indragostiti care stau in parc pana mai tarziu(aici ma refer bineinteles pe timpul verii).Acelas pret pentru toata lumea...nu ca daca ai bani de mers la club inseamna ca trebuie sa iti permiti sa mergi si cu mijloacele de transport in comun la pret de taxiu...sau supra-taxare cum se mai poate spune...
memorat
24 Ianuarie 2013, 20:14:26
Răspuns #90

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Te auzi ce spui? Transportul in comun trebuie asigurat in mod egal atat pentru persoanele care merg in cluburi,cei care merg la munca in schimbul de noapte sau ies din schimbul de noapte sau tinerii indragostiti care stau in parc pana mai tarziu(aici ma refer bineinteles pe timpul verii).Acelas pret pentru toata lumea...nu ca daca ai bani de mers la club inseamna ca trebuie sa iti permiti sa mergi si cu mijloacele de transport in comun la pret de taxiu...sau supra-taxare cum se mai poate spune...

Dar e vina mea? Lasa asa, ca majoritatea nu valideaza cardurile alea. Degeaba le tin in portofele.  >:(
memorat
24 Ianuarie 2013, 20:50:25
Răspuns #91

Adrian RATB

  • Vizitator
Da e vina mea? Lasa asa, ca majoritatea nu valideaza carduri-le alea. Degeaba le tin in portofele.  >:(
Le tin doar ca sa le aibe la ei, nu sa valideze calatoria...OFF...
memorat
24 Ianuarie 2013, 21:24:07
Răspuns #92

Adrian RATB

  • Vizitator
Sa revenim la subiect. @Andrey #4509, spui ca vor fi microbuze cu 2 usi? adica midibuze?
memorat
24 Ianuarie 2013, 21:30:50
Răspuns #93

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Acest lucru se zvoneste de un an de zile. Sa speram ca va ramane la stadiul de zvon!!!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
25 Ianuarie 2013, 03:27:21
Răspuns #94

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Sa revenim la subiect. @Andrey #4509, spui ca vor fi microbuze cu 2 usi? adica midibuze?

Nu stiu.
memorat
08 Februarie 2013, 21:15:58
Răspuns #95

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Stiu ca s-a mai vorbit pe aici dar personal insist in continuare ca liniile 1 si 41 sa circule si pe timpul noptii cum s-a procedat de revelion.Cred ca ar fi o treaba buna.Stiu ca o sa mi se spuna ca nu se poate deoarece noaptea se mai face mentenanta la linii dar asta nu cred ca se face noapte de noapte asa incat poate fi de ajuns ca intr-unul din weekenduri sa se ia ca masura sa nu se circule pe timpul noptii incat sa se faca si mentenanta la linii.
memorat
11 Martie 2013, 22:16:31
Răspuns #96

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Sunt curios daca pe liniile de noapte se numara calatorii.Intreb pentru ca mi s-a intamplat sa vad autobuzele pline de pe unele linii de noapte.Ar trebui sa se numere calatori si sa se suplimenteze cu un autobuz sau doua acolo unde este cazul si nu pe toate liniile sa fie acelasi interval,deoarece difera zonele pe care o linie sau alta acopera...
memorat
12 Martie 2013, 00:38:42
Răspuns #97

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Sunt curios daca pe liniile de noapte se numara calatorii.Intreb pentru ca mi s-a intamplat sa vad autobuzele pline de pe unele linii de noapte.Ar trebui sa se numere calatori si sa se suplimenteze cu un autobuz sau doua acolo unde este cazul si nu pe toate liniile sa fie acelasi interval,deoarece difera zonele pe care o linie sau alta acopera...
Nu mi se pare o propunere rea...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
16 Martie 2013, 18:58:46
Răspuns #98

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Singura modalitate eleganta de a masura calatorii sunt aparatele de taxare. De aceea eu avand "generalul" la dispozitie il "plimb" de fiecare data pe la aparat.
Din pacate 0 plimbari inseamna  0 calatori, deci dupa mine cursa ar trebui retrasa din circulatie.
Pana ce nu ne vom invata ca fiecare serviciu se plateste avem o problema.
memorat
28 Iulie 2013, 11:50:45
Răspuns #99

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
RATB pierde in fiecare noapte peste 100 de milioane lui vechi sustinand transportul de noapte.


         REGIA AUTONOMA DE TRANSPORT IN COMUN inregistreaza pierderi de peste 100 de milioane lei vechi sustinand transportul de noapte. Pierderile regiei se regasesc in bugetul regiei, iar, prin nenumerate petiti trimise catre RATB, companiarefuza desfintarea liniilor de noapte pentru a reduce pierderile bugetare avand in vedere ca RATB inregistreaza datorii la furnizori de peste 80 milioane lei noi.
Liniile de noapte nu sunt principala gaura din bugetul RATB, dar, incet incet trebuie eliminate principalele linii care nu sunt profitabile.

Autobuz PERSONAL pe linia N124.
         Linia N124 circula in fiecare seara pe post de autobuz personal. In urma cu 9 ore asteptand autobuzul "fantoma" din linia urbana de noapte 124 in cartierul "rau famat" RAHOVA am observat din nou ca in interiorul lui nu exista nici un calator. Pana la Zetarilor via Salaj si retur Rahova am avut parte doar de 2 calatori care s-au bucurat de autobuzele de noapte numite "GRATUITA".
         Linia N124 nu este singura linie: in aceeasi situatie se afla N109, N122, N103 si altele. La polul opus se regasesc liniile N114, N121, N110, N107, N108. Dar aglomeratia si plata calatoriei se afla la polul opus.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat