28 Aprilie 2024, 14:04:09

Autor Subiect: T9: Piata Presei Libere - Ghencea - Biserica Sf. Gheorghe - Parcul Natura Comana  (Citit de 2183 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

30 Iulie 2010, 04:43:55

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
T9Terminalul Piata Presei Libere (plecare la ora 8.30) - Terminalul Ghencea - Biserica Sf. Gheorghe din Branistari - Parcul Natural Comana. Pe retur, plecarea de la Parcul Natural Comana este la ora 14.30.



Deservita cu autobuze Mercedes Citaro de la Autobaza Pipera.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

06 August 2010, 18:19:11
Răspuns #1

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Deservita cu autobuze Mercedes Citaro de la Autobaza Pipera.

          Tot inn Comuna Calugareni am "pandit" traseul T9 pentru a-l fotografia, autobuzul #4945 facandu-si aparitia la ora 10:05:



Deseara, nu ratati partea a doua a reportajului!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
06 August 2010, 22:23:42
Răspuns #2

ByOnu

  • Vizitator
Un filmulet gasit pe YT cu unele parti din traseul lui T9 pe la "tara"... :P Personal nush daca se merita investitia pe care o risca RATB acolo, mai rau o sa-i coste reparatiile la E4. Astea sunt autobuze elegante, pentru drumuri europene, nu le putem folosii drept carute - pur si simplu nu-i ok, mai ales dupa ce am vazut filmuletul.

memorat
26 August 2010, 00:00:36
Răspuns #3

Valentin

  • Mesaje postate: 34
  • Gen: Bărbat
Am urmarit intr-o zi aceasta ruta turistica si am vazut pe ce coclauri circula. Am ramas fara cuvinte cand am inceput sa iau gropile la rand( eu mergeam cu masina personala) si parca nu se mai treminau. In plus in afara de starea drumului itinerariul esta gandit de niste ''destepti''   si anume ca se viziteaza Biserica din Satul Branistari care este doar o biserica parohiala unde vin 5 babe si cativa mosi, iar Manastirea Comana si Delta Neajlovului de langa manastire nu sunt incluse in itinerar. Nu stiu , fratilor, cum e posibil, dar numai la noi se poate una ca asta. Parerea mea e ca nu s-a facut un studiu amanuntit al zonei inainte de infiintarea acestor rute.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":