19 Martie 2024, 10:19:16

Autor Subiect: Gara Villach Westbf (OBB), Austria  (Citit de 3002 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

28 Februarie 2010, 18:49:54

fzcsm

  • Mesaje postate: 26
  • Gen: Bărbat
    • FzCsMTrains
La sfarsitul anului trecut (2009) am fost in Austria la ski si anume in Villach.Am petrecut si revelionul acolo,iar pe 1 ianuarie 2010 am fost in gara Villach Westbf.O gara la care daca ii vezi cladirea arata ca si o gara de oras mic de la noi sau chiar comuna.Dar cand am intrat acolo am ramas placut-surprins.Era o gara frumoasa nici foarte mare,dar nici mica.Totul era modern de la usile de intrare pana la panoul cu mersul trenurilor.Avand in vedere ca era 1 ianuarie,am reusit sa prind doar un tren in trecere prin gara si anume Siemensul Desiro R 4807 Kotschach-Mauthen.Pe a cincea linie era garata o garnitura cu vagoane pentru transport vehicule plina cu automobile.Pe ultimele linii erau 2 Taurusuri,cateva vagoane de marfa si de calatori si un OBB-1044.
























memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

11 Martie 2010, 08:41:18
Răspuns #1

ADMINISTRATOR FORUM

  • Ro-Trans - Cea mai mare comunitate on-line a iubitorilor transportului in comun
  • ADMINISTRATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 279
  • ADMINISTRATOR FORUM
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
La sfarsitul anului trecut (2009) am fost in Austria la ski si anume in Villach.Am petrecut si revelionul acolo,iar pe 1 ianuarie 2010 am fost in gara Villach Westbf.O gara la care daca ii vezi cladirea arata ca si o gara de oras mic de la noi sau chiar comuna.Dar cand am intrat acolo am ramas placut-surprins.Era o gara frumoasa nici foarte mare,dar nici mica.Totul era modern de la usile de intrare pana la panoul cu mersul trenurilor.Avand in vedere ca era 1 ianuarie,am reusit sa prind doar un tren in trecere prin gara si anume Siemensul Desiro R 4807 Kotschach-Mauthen.Pe a cincea linie era garata o garnitura cu vagoane pentru transport vehicule plina cu automobile.Pe ultimele linii erau 2 Taurusuri,cateva vagoane de marfa si de calatori si un OBB-1044.

[....]

ADMIN: Citest acest subiect: http://www.ro-trans.net/index.php/topic,721.0.html. Ataseaza fotografiile direct pe site!!! Ultimul avertisment!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":