29 Aprilie 2024, 05:07:07

Autor Subiect: Linia 419 (Romprim S.A. - Magazin Vidra)  (Citit de 5112 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

18 Octombrie 2009, 17:30:10

V2A

  • Mesaje postate: 139
  • Gen: Bărbat
Pe aceasta linie circula autobuze DAF SB220 de la autobaza Ferentari.
memorat
Advertisement

18 Octombrie 2009, 18:44:56
Răspuns #1

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Din pacate linia 419 nu mai circula de cateva luni la Piata Sudului, aceasta linie cat si 418 au capatul acum la ROMPRIM.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
18 Octombrie 2009, 18:49:42
Răspuns #2

zofei.2006

  • Vizitator
Sau reintors la Piata Sudului de maxim 10 zile  ;D .
memorat
21 Octombrie 2009, 21:02:51
Răspuns #3

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Sau reintors la Piata Sudului de maxim 10 zile  ;D .
Eu unul nu am vazut nici un autobuz al acestei linii cat si al liniei 418 la Piata Sudului!Aceste doua linii au capatul in continuare la Romprim.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
21 Octombrie 2009, 21:25:36
Răspuns #4

V3nt0R

  • Vizitator
S-a hotarat sa nu mai intoarca la Piata Sudului, deoarece incomodau dubele care intorc acolo. Acum soferii stau la Romprim si fura curse la greu.

Vivat RATB  :D !
memorat
21 Octombrie 2009, 22:13:44
Răspuns #5

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
S-a hotarat sa nu mai intoarca la Piata Sudului, deoarece incomodau dubele care intorc acolo. Acum soferii stau la Romprim si fura curse la greu.

Vivat RATB  :D !
Ai fost curios sa vezi un program de circulatie ale acestei linii, sau stii macar cate masini sunt? Dai repede cu presupuneri.Iti spun ca sunt stationari de CATE 1 ORA JUMATE LA CAPAT.
Cu respect si admiratie.
memorat
21 Octombrie 2009, 22:29:11
Răspuns #6

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
S-a hotarat sa nu mai intoarca la Piata Sudului, deoarece incomodau dubele care intorc acolo. Acum soferii stau la Romprim si fura curse la greu.

Vivat RATB  :D !

SI dubarii vor disparea de acolo. Oricum acestia stationeaza ilegal, incalcand regulile de circulatie. De aceea RATB-ul a luat acesta masina mutand capatul liniilor 418-419 la Romprim. Aici este un cap de liniei organizat.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
22 Octombrie 2009, 13:29:06
Răspuns #7

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
SI dubarii vor disparea de acolo. Oricum acestia stationeaza ilegal, incalcand regulile de circulatie. De aceea RATB-ul a luat acesta masina mutand capatul liniilor 418-419 la Romprim. Aici este un cap de liniei organizat.
Si sa nu mai spunem ca datorita dubarilor capul de linie s-a mutat, si acestei linii, le-au mai fost luate din curse,datorita faptului ca RATB-ul le luau clientii dubarilor. Mafie mare tata , nu jucarie.
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Octombrie 2009, 15:17:46
Răspuns #8

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
SI dubarii vor disparea de acolo. Oricum acestia stationeaza ilegal, incalcand regulile de circulatie. De aceea RATB-ul a luat acesta masina mutand capatul liniilor 418-419 la Romprim. Aici este un cap de liniei organizat.

Si sa nu mai spunem ca datorita dubarilor capul de linie s-a mutat, si acestei linii, le-au mai fost luate din curse,datorita faptului ca RATB-ul le luau clientii dubarilor. Mafie mare tata , nu jucarie.

Poate mesajul meu nu a fost inteles. Nu dubarii au dat afara RATB-ul de acolo, dar ca Regia si-a dat seama ca 418 si 419 au un cap de linie mai modern la Romprim S.A. decat la Piata Sudului. La terminalul "IRA" au loc cel putin 5 autobuze.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Octombrie 2009, 19:37:01
Răspuns #9

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Poate mesajul meu nu a fost inteles. Nu dubarii au dat afara RATB-ul de acolo, dar ca Regia si-a dat seama ca 418 si 419 au un cap de linie mai modern la Romprim S.A. decat la Piata Sudului. La terminalul "IRA" au loc cel putin 5 autobuze.
Nu Iasmin dubarii au facut posibil ca liniile 418 si 419 sa dispara de la Big Berceni!!!!!!!!!!Pentru ca patronii de la o anumita firma de acolo au dat spaga la greu la "cineva" din RATB  ca sa dispara liniile de acolo iti spun la siguranta deoarece stiu de la cineva din patronatul dubarilor.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
30 Octombrie 2009, 21:51:38
Răspuns #10

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Nu Iasmin dubarii au facut posibil ca liniile 418 si 419 sa dispara de la Big Berceni!!!!!!!!!!Pentru ca patronii de la o anumita firma de acolo au dat spaga la greu la "cineva" din RATB  ca sa dispara liniile de acolo iti spun la siguranta deoarece stiu de la cineva din patronatul dubarilor.
This is life... Sincer sunt de parere ca liniile preorasenesti ar trebuii desfintate.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Mai 2010, 23:53:03
Răspuns #11

axel

  • Vizitator
#808 - Autobaza Ferentari - Linia 419 - 17.05.2010.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":