28 Martie 2024, 14:01:54

Autor Subiect: Confectionez - vand riglete de iluminare din plexiglas cu LED  (Citit de 3093 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

20 Ianuarie 2009, 15:14:15

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Confectionez - vand riglete de iluminare din plexiglas cu LED



Confectionez la comanda riglete pe folie de plexiglas transparent, cu leduri alb-cald si controlul puterii absorbite pe baza de bec.

Avantaje:
- Acest sistem regleaza curentul in leduri pe baza consumului din retea si a necesarului de curent la baza ledurilor;
- Prisma de plexiglas este perfect slefuita astfel incat lumina se distribuie egal in tot vagonul;
- Montajul functioneaza perfect si in digital dar si in analog;
- Rigletele functioneaza indiferent de sensul de mers;
- Cu rigletele se livreaza si doua lamele de contact pentru a se monta sub vagon.

Rigletele se pot comanda in functie de lungimea vagonului iar pretul lor se calculeaza in functie de numarul de leduri montate astfel:
4,5 lei pentru fiecare LED incorporat plus taxele de expeditie.
 Doritorii pot comanda rigletele dupa eventualele masuratori ale lungimii vagonului. Calcului numarului de leduri necesare le fac eu dupa masurarea suprafetei iluminate, astfel incat repartizarea ledurilor sa fie echilibrata si iluminatul rezultat sa fie uniform in tot vagonul. Dupa aceleasi principii execut placi de iluminare si pentru vehicule scara H0 (autobuze)

comenzi
Freedom is not free!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

22 Ianuarie 2009, 10:27:28
Răspuns #1

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Freedom is not free!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":