28 Martie 2024, 16:21:56

Autor Subiect: Depoul Militari (fost Industriilor)  (Citit de 8693 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

19 Octombrie 2009, 17:01:02

SprinterXP

  • Vizitator
Depoul Militari se afla langa depoul de tramvaie cu acelasi nume. Aici se fac reparatii la garniturile de metrou ;).
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

08 Decembrie 2009, 21:32:30
Răspuns #1

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Depoul este de fapt un depou mixt, pe langa hala de garare care ocupa mare parte din suprafata este si uzina de reparatii. Inafara de hala de garare restul incintei a fost modernizata deja de Alstom, urmeaza si hala de garare sa aiba parte de acelasi tratament. Un aspect interesant este ca depoul este construit in jurul depoului de tramvaie Militari, inca nu am inteles daca cele 2 depouri au fost unite in trecut sau doar asa a fost proiectarea. Cu rosu am marcat zona de intrare in tunel si cu galben linia de teste a depoului, linie pe care se merge cu pana la 80kmh.
memorat
08 Decembrie 2009, 21:34:17
Răspuns #2

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Dupa cum ziceam hala de garare inca este veche si nemodernizata, urmeaza si ea in scurt timp. Aici se gareaza rame IVA, pe langa multele rame care stau in conservare asteptand autogenul sau zile mai bune.
Cateva poze din hala de garare...
memorat
08 Decembrie 2009, 21:35:42
Răspuns #3

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Si cateva poze cu partea din fata a halei si spatele, unde stau multe trenuri in conservare.
memorat
11 Februarie 2010, 11:17:27
Răspuns #4

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Superbe poze, bafta in continuare!
memorat
12 Februarie 2010, 15:58:22
Răspuns #5

vlaicuandrei

  • Vizitator
Ranger tata, acolo e de noi :D ca la ce vad prin poze nu cred ca ne saturam prea curand.
memorat
12 Februarie 2010, 22:45:16
Răspuns #6

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Adevarat amice..cu prietena noastra "patrata" ajungem in cabina de "vise" :))))
memorat
13 Februarie 2010, 00:25:13
Răspuns #7

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Adevarat amice..cu prietena noastra "patrata" ajungem in cabina de "vise" :))))
Vezi ca a facut pui. Am doua. :(
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Februarie 2010, 20:42:12
Răspuns #8

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
memorat
07 Iunie 2010, 21:54:47
Răspuns #9

ByOnu

  • Vizitator
Depoul Militari/Industriilor este situat la capatul liniilor 8 si 25 de tramvai, depoul inconjurand ca un "gard" depoul de tramvaie. De la statia Preciziei pana la depou e de mers cam 10 mins, trei statii de tramvai. Depoul detine: doua hale de reparatii, una fiind data in gestionare catre Alstom, hala de parcare unde pe o linie incap doua TEM-uri, cladirea de birouri a Alstomului. Cele doua hale de reparatii sunt destul de moderne, cu termopane, zugravite, vopsite, foarte curate, aerisite + AC ... etc.

Din motive de securitate nu voi posta poze cu hala Alstomului. Deasemenea, observati ca pozele au fost imprimate cu un text de recunoastere, nu da bine, insa este destul daca vrei sa privesti. Cei care doresc unele poze fara copyright sa-mi spuna.  ;)

Excursia ... vizita de fapt, a avut loc in iunie. Asta-i tot ce pot sa spun pentru a nu risca slujbele nimanui.  :-\


Pozele urmeaza in posturile urmatoare:




memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":