28 Martie 2024, 22:41:25

Autor Subiect: Renovarea Pasajul Lujerului  (Citit de 3940 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

06 Ianuarie 2009, 07:02:25

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pasajul Lujerului, in renovare     


MASURA - Printre pasajele care primesc finantari de ordinul zecilor de milioane de lei in scopul reabilitarii este si Pasajul Lujerului, din sectorul 6, care va beneficia de o investitie de 60 milioane de lei din partea Administratiei Strazilor Bucuresti. Pe durata lucrarilor de renovare circulatia prin pasaj va decurge normal, inchiderea urmand sa se faca doar pe benzi si pe tronsoane in cadrul benzilor. Pentru fluidizarea traficului, constructorul, Brigada de Politie si Administratia Strazilor vor propune si variante ocolitoare.

Anul viitor, alte trei pasaje, cele din zonele Muncii, Unirii si Victoriei, vor fi renovate, costurile totale cifrandu-se la aproximativ 11 milioane de lei.


Compact.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

17 Decembrie 2009, 19:20:23
Răspuns #1

Gabi23

  • Vizitator
Lucrarile la pasaj au inceput de vreo 2 saptamani. Ieri se lucra, nu cu prea mult spor ::) dar se lucra cate ceva. Azi cand am trecut cu 41 prin pasaj am observat muncitorii erau majoritatea in pasaj avand diverse activitati. 
memorat
19 Decembrie 2009, 00:09:34
Răspuns #2

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Spre marea mea surprindere si astazi dimineata lucrau... ???
memorat
19 Decembrie 2009, 03:40:15
Răspuns #3

Gabi23

  • Vizitator
Fata de poza ta, Andrei pe la 15.30 nu mai lucrau si culmea eliberasera banda 1 aproape in totalitate mutand limitatoatele la circa 1 m de perete pe toata lungimea pasajului. Tare curios sunt sa vad cum va iesi acest pasaj si daca vor reusi sa rezolve problema cu apa de se strange pe linia de tramvai la iesirea/intrarea dinspre Bd. Uverturii. Dar banda aia auto pe fosta linie de acces in Depoul Metrorex Ciurel se va mai face oare? Daca nu sper sa astupe cumva acel focar de infectie in care traiesc boschetarii.  
memorat
19 Decembrie 2009, 10:53:39
Răspuns #4

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Primaria le-a cerut in masura in care nu lucreaza si se poate sa elibereze o parte din zona de trafic. Din ce am vazut tot molozul este dus in tunelul cu calea ferata, nu stiu ce soarta va avea acel tunel, la un moment dat se spunea ca va fi facut daca este posibil banda de circulatie pentru cei care vor sa iasa din pasaj in spatele blocurilor spre Politehnica.
memorat
23 Decembrie 2009, 01:01:48
Răspuns #5

Gabi23

  • Vizitator
Lucrarile la Pasajul Lujerului s-au finalizat!!!
Glumeam! :D :D :D
Dar astazi nu mai lucra nimeni! ??? Mai mult in pasaj nu mai era nici urma de semn de circulatie, baliza sau altceva  ??? ???.
Linia CF care acu' multi si multi ani trebuia sa faca legatura cu depoul de metrou Ciurel, acoperita de gunoaie, era acoperita la randui de zapada. Dinspre pasaj se vedea ca si cum ar fi iesit fum. Probabil boschetarii au revenit luand locul muncitorilor disparuti cu ocazia sarbatorilor de iarna.
memorat
23 Decembrie 2009, 03:46:30
Răspuns #6

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Lucrarile la Pasajul Lujerului s-au finalizat!!!
Glumeam! :D :D :D
Dar astazi nu mai lucra nimeni! ??? Mai mult in pasaj nu mai era nici urma de semn de circulatie, baliza sau altceva  ??? ???.
Linia CF care acu' multi si multi ani trebuia sa faca legatura cu depoul de metrou Ciurel, acoperita de gunoaie, era acoperita la randui de zapada. Dinspre pasaj se vedea ca si cum ar fi iesit fum. Probabil boschetarii au revenit luand locul muncitorilor disparuti cu ocazia sarbatorilor de iarna.

Lucrau in pasaj la un mic si se incalzeau la 70 de grade cu o tuica. :D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
23 Decembrie 2009, 17:37:50
Răspuns #7

Marian Andrei

  • Mesaje postate: 42
Lucrau in pasaj la un mic si se incalzeau la 70 de grade cu o tuica. :D

Nu stiu daca ai spus asta pe bune sau doar ca o gluma dar iti zic ca e pe bune, ieri o echipa de vreo 5 muncitori se incalzeau in jurul unui foc facut in zona stalpilor din pasaj de langa fosta linie de tren, deci mari sanse sa fie acelasi lucru.
Trecand la modul serios mai lucreaza, cred ca mai mult noapte fara trafic ca de la o zi la alta mai dispare din tencuiala pasajului.
memorat
Advertisement