28 Martie 2024, 16:35:51

Autor Subiect: Trenuri din China  (Citit de 4778 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

08 Octombrie 2008, 21:38:56

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Trenuri din China


Am un foarte bun prieten, Anton Catalin, care de deva vreme este rezident in China. Profesia l-a dus acolo. La rugamintea mea, Catalin a fost de acord sa-mi dea cateva poze si filme cu si despre transporturile feroviare din aceasta tara. Voi posta cateva din aceste frumoase imagini.

Pentru inceput iata doua filme facute intr-un maglev ce se deplaseaza cu viteza de 431 km/h



Pe masura ce voi mai primi materiale de la Catalin, le voi prezenta aici.
Freedom is not free!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

30 Septembrie 2009, 11:48:42
Răspuns #1

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Tramvaiele din Hon Kong

Prietenul Anton Cătălin, din China, a făcut de curând o vizită în Hon Kong. Mi-a trimis o serie de poze făcute de el, ştiind pasiunea mea pentru transporturi. Vă învit să vedeţi câteva imagini cu tramvaie şi autobuze etajate. La final, veţi vedea câteva trenuleţe HO, ce se vând în aeroportul din Hon Kong, produse realizate la comanda specială a arhitectului care a construit linia ferată de mare viteză, ce leagă aeroportul de oraş, machete care reprezintă exact trenul de mare viteza prezentat în materialul Trenuri din China

Freedom is not free!
memorat
30 Septembrie 2009, 11:56:44
Răspuns #2

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Tramvaiele din Hon Kong

Prietenul Anton Cătălin, din China, a făcut de curând o vizită în Hon Kong. Mi-a trimis o serie de poze făcute de el, ştiind pasiunea mea pentru transporturi. Vă învit să vedeţi câteva imagini cu tramvaie şi autobuze etajate. La final, veţi vedea câteva trenuleţe HO, ce se vând în aeroportul din Hon Kong, produse realizate la comanda specială a arhitectului care a construit linia ferată de mare viteză, ce leagă aeroportul de oraş, machete care reprezintă exact trenul de mare viteza prezentat în materialul Trenuri din China



ADMIN: Va rog frumos sa atasati imaginile direct pe FORUM, dar puteti sa atasati linkul.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":