28 Martie 2024, 17:41:41

Autor Subiect: Tramvaiele din Galati  (Citit de 3597 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

07 Decembrie 2008, 15:45:04

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Aici asteptam totul despre tramvaiele TRANSUB.Galatiul are un parc maricel de tramvaie format din tramvaie Tatra T4,Duewag,KT4D siZGT6.Prin Galati au mai existat si tramvaie Timis si V56/58 cu remorca V10.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

22 Decembrie 2011, 02:28:11
Răspuns #1

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Un tramvai impodobit pentru sarbatori circula in Galati. Mos Craciun este vatman!

Cine nu crede ca Mos Craciun exista se insala amarnic. Acesta poate fi intalnit pe strazile Galatiului, la carma unui tramvai.
Cel mai iubit mos din lume conduce la Galati un tramvai impodobit cu beculete, ce face legatura dintre nordul si sudul orasului. Este vorba despre un angajat al societatii de transport local, care a acceptat sa joace rolul lui Mos Craciun si sa aduca zambete pe fetele calatorilor. "Este prima data cand o fac pe Mosul. Sunt foarte bucuros. Este un tramvai frumos, impodobit cu beculete. Calatorii imi spun "La multi ani!", imi zambesc, imi fac din mana. Le fac si eu din mana", a declarat Iordache Chirila, vatmanul deghizat in Mos Craciun. Calatorii sunt incantati. "Ma bucur foarte mult ca ma plimba Mos Craciun cu tramvaiul. Nu am mai calatorit niciodata cu Mosul, sa ma duca pana acasa", a spus un galatean.


http://www.cancan.ro/actualitate/intern/un-tramvai-impodobit-pentru-sarbatori-circula-in-galati-mos-craciun-este-vatman-199310.html
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":