29 Martie 2024, 00:04:17

Autor Subiect: Stiri din judetul Bacau  (Citit de 5845 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

06 Decembrie 2008, 21:06:55

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Stiri locale din judetul si orasul Bacau.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

17 Septembrie 2011, 17:19:19
Răspuns #1

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
memorat
06 Iulie 2012, 21:55:56
Răspuns #2

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
Accident de autocar in judetul Bacau:


Un accident în care a fost implicat un autocar cu copii a avut loc vineri dimineaţă, în judeţul Bacău. Maşina venea din Belarus şi se îndrepta spre litoralul din Bulgaria.
Un autocar s-a răsturnat vineri dimineaţa în zona localităţii Bogdan Vodă, din judeţul Bacău. Şase copii şi doi adulţi au fost răniţi uşor şi au avut nevoie de îngrijiri medicale. Din primele infotrmaţii, se pare că şoferul autocarului înmatriculat în Bulgaria ar fi adormit la volan.
Maşina venea dinspre Belarus şi se îndrepta spre litoralul bulăresc. "M-a orbit lumina din faţă, din sensul opus. Eu am frânat şi am văzut că m-am deplasat prea mult spre partea dreaptă", a declarat şoferul bulgar.
În schimb, poliţiştii au o altă versiune: "Din primele cercetări, se pare că şoferul era obosit la volan şi, cumulat cu puţină viteză, rezultatul îl vedeţi. Se poate spune totuşi că au avut noroc", au spus oamenii legii.
În urma accidentului, şase copii au avut nevoie de îngrijiri medicale. Până când firma care îi transporta spre Bulgaria va trimite un alt autocar să-i preia, copii au fost cazaţi la căminul unui liceu din Bacău. (C.V.)

http://www.telenews.ro/societate/social/un-autocar-plin-cu-copii-s~a-rasturnat-la-bacau:-opt-persoane~-ranite.html
memorat
Advertisement