28 Martie 2024, 23:29:21

Autor Subiect: Transportul in comun in Videle  (Citit de 3552 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

23 Noiembrie 2008, 19:15:47

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
In orasul teleormanean transportul in comun consta doar in microbuze care apartin unui patron din oras,iar firma se numeste Balasoiu I.T si in garajul ei se gasesc numai microbuze(dube) VW si Mercedes Sprinter unele noi altele cumparate noi-noute din Germania amenajate la C&I ca microbuz.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
Advertisement

16 Mai 2009, 22:09:01
Răspuns #1

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
In Videle parca nimic nu s-a schimbat deloc poate si datorita faptului ca orasul este foarte mic fiind strabatut la pas cred ca in maxim o ora,transportul asa zis in comun se efectueaza si in prezent cu microbuze si nici urma de roata de autobuz prin oras.Autobuze gasim in comunele din apropiere unde exista gara CFR si unde se efectueaza curse de la gara CFR in comuna.Cu proxima ocazie o sa vin si eu cu poze cu autobuzele din comunele din jurul Videlor care au acces CFR.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
28 Mai 2010, 20:11:01
Răspuns #2

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
In orasul teleormanean transportul in comun consta doar in microbuze care apartin unui patron din oras,iar firma se numeste Balasoiu I.T si in garajul ei se gasesc numai microbuze(dube) VW si Mercedes Sprinter unele noi altele cumparate noi-noute din Germania amenajate la C&I ca microbuz.

Il corectez putin pe colegul nostru. Pe patronul microbuzelor il cheama Balasescu (cunoscut mai ales prin porecla "Galos"), principalul intreprinzator al orasului, iar numele firmei este inscris pe unul dintre microbuzele fotografiate.
Pozele sunt facute de la fereastra cancelariei Grupului Scolar Tehnic Videle (am facut o inspectie de grad acolo si nu am ratat ocazia). Autobuzul care se vede in prima poza, acel Rocar, poate fi vazut mai bine la rubrica dedicata autobuzelor din TR.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":