29 Martie 2024, 14:35:26

Autor Subiect: Propuneti un nou capat de linie pentru 282, terminal 2  (Citit de 13029 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

21 Noiembrie 2008, 13:47:30

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Propuneti un nou capat de linie pentru 282, terminal 2

De o luna de zile, de cand linia 282 detine Mercedes Citaro Euro 3 si 4 doua autobuze au fost vandalizate in zona capatului de linie Sos. Fundeni. Dupa ce acum o satamana jumatate autobuzului 4859 i-au fost 2 geamuri sparte, in urma cu 2-3 zile inca un Mercedes a fost vandalizat, aruncandu-se cu pietre in el. Nu cunosc numarul de parc. Aceste incidente au avut loc in timpul Schimbului 2, la ore tarzii.

As dorii sa propuneti un nou cap de linie pentru 282. Momentan terminalul 1 ramane Fluviului, iar conducerea autobazei Floreasca va muta terminalul 2 al aceste linii, in momentul cand se gaseste un capat accesibil. Haideti sa dam o mana de ajutor pentru a gasii un capat cat mai civilizat, pentru a nu se mai vandaliza autobuzele noi. Astept raspunsurile dumneavoastra, dar fiti cat mai seriosi.


PS: El nu poate intoarce cu 182 la Institutul Onclogic.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement

21 Noiembrie 2008, 13:54:24
Răspuns #1

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Propuneti un nou capat de linie pentru 282, terminal 2

De o luna de zile, de cand linia 282 detine Mercedes Citaro Euro 3 si 4 doua autobuze au fost vandalizate in zona capatului de linie Sos. Fundeni. Dupa ce acum o satamana jumatate autobuzului 4859 i-au fost 2 geamuri sparte, in urma cu 2-3 zile inca un Mercedes a fost vandalizat, aruncandu-se cu pietre in el. Nu cunosc numarul de parc. Aceste incidente au avut loc in tipul Schimbului 2, la ore tarzii.

As dorii sa propuneti un nou cap de linie pentru 282. Momentan terminalul 1 ramane Fluviului, iar conducerea autobazei Floreasca va muta terminalul 2 al aceste linii, in momentul cand se gaseste un capat accesibil. Haideti sa dam o mana de ajutor pentru a gasii un capat cat mai civilizat, pentru a nu se mai vandaliza autobuzele noi. Astept raspunsurile dumneavoastra, dar fiti cat mai seriosi.


PS: El nu poate intoarce cu 182 la Institutul Onclogic.

Eu as propune mutarea terminalului 2 al liniei 282 la Spitalul Fundeni, unde intorc liniile 66 si 253.

Un capat apropape ar fi fost Institutul Oncologic, comun cu 182 si Autobuzele Voluntariului, dar nu sunt locuri.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Noiembrie 2008, 14:24:24
Răspuns #2

CRAZY BOY

  • Vizitator
Crede-ma  Spitalul Fundeni nu este viabil pentru ca si acolo nu este loc.
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:04:08
Răspuns #3

CRAZY BOY

  • Vizitator
Eu as propune traseul acesta
Cu rosu actualul traseu
Cu verde modificarea.
 
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:04:55
Răspuns #4

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Eu as propune traseul acesta
Cu rosu actualul traseu
Cu verde modificarea.
 

Cum se numeste zona, sau strada unde este bucla?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:10:37
Răspuns #5

CRAZY BOY

  • Vizitator
Acea este zona Cremenita.Tot pe acolo este si Manastirea Plumbuita.
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:19:09
Răspuns #6

V3nt0R

  • Vizitator
Eu as prelungi 282, de la intersectia cu Maior Bacila, pana pe traseul lui 21, la HELITUBE.Ar fi cel mai bine...si o buna dublare a lui 21.
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:20:30
Răspuns #7

CRAZY BOY

  • Vizitator
La asta m-am gandit si eu dar nu vad unde ar putea sa intoarca la Helitube.
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:26:47
Răspuns #8

V3nt0R

  • Vizitator
Spatiul gol dintre liniile de intoarcere ale lui 21.Statia, in acelasi terminal, dar pe o placuta aparte!
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:27:08
Răspuns #9

CRAZY BOY

  • Vizitator
Sau caum a spus V3nt0R doar cu o singura rectificare aceasta sa intoarca in Complexul Comercial Colentina
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:32:22
Răspuns #10

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Sau caum a spus V3nt0R doar cu o singura rectificare aceasta sa intoarca in Complexul Comercial Colentina



Ar fi o solutie Complexul Comercial Colentina. Ar trebui rezervate niste locuri de parcare.


Avem cateva propuneri interesante.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:32:33
Răspuns #11

V3nt0R

  • Vizitator
DIn moment ce CARREFOUR COLENTINA este la doar o statie de capat, sunt intru totul de acord.Trimite propunerea la RATB si Autobaza Floreasca, este foarte buna!
memorat
21 Noiembrie 2008, 15:33:16
Răspuns #12

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
DIn moment ce CARREFOUR COLENTINA este la doar o statie de capat, sunt intru totul de acord.Trimite propunerea la RATB si Autobaza Floreasca, este foarte buna!

Ma ocup eu de trimiterea propunerilor. Nu le trimiteti voi. Ok?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Noiembrie 2008, 16:11:33
Răspuns #13

V3nt0R

  • Vizitator
S-a auzit, speram sa se rezolve aceasta problema...
memorat
21 Noiembrie 2008, 21:10:42
Răspuns #14

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Nu categoric nu Carrefour Colentina deoarece acolo nu este loc nici pentru autoturisme.Eu am doua propuneri prima ar fi ca 282 sa intoarca la fostul capat al liniei 1 de tramvai ,acolo sa fie un capat fara controlor(FC),iar al doilea posibil capat la Depoul Colentina aici ar fi un capat sigur si chiar autobuzele ar putea stationa la Colentina.Alta alternativa ar fi ca linia 682 sa se uneasca cu linia 282 si autobuzele de pe aceasta linie sa aiba capatul in Car. Andronache.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
21 Noiembrie 2008, 21:35:53
Răspuns #15

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Nu categoric nu Carrefour Colentina deoarece acolo nu este loc nici pentru autoturisme.Eu am doua propuneri prima ar fi ca 282 sa intoarca la fostul capat al liniei 1 de tramvai ,acolo sa fie un capat fara controlor(FC),iar al doilea posibil capat la Depoul Colentina aici ar fi un capat sigur si chiar autobuzele ar putea stationa la Colentina.Alta alternativa ar fi ca linia 682 sa se uneasca cu linia 282 si autobuzele de pe aceasta linie sa aiba capatul in Car. Andronache.

Nu trebuie prelungit prea mult ca trebuie sa mai introduca masini.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
21 Noiembrie 2008, 21:51:17
Răspuns #16

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Unde sa nu-l prelungeasca "prea mult"?In Cart. Andronache sau Depoul Colentina?Pentru ca practic pana la Colentina este mai putin decat pana la actualul capat,iar in Andronache daca s-ar uni cu 682 ar fi masini destule ;D
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
22 Noiembrie 2008, 08:44:55
Răspuns #17

V3nt0R

  • Vizitator
Eu raman cu varianta la Helitube, in acelasi loc cu tramvaiul 21...nu ar fi deloc rau...
memorat
22 Noiembrie 2008, 11:48:04
Răspuns #18

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Pai la Helitube practic am sari din lac in put se stie civilizatia "an-grosistilor" care s-ar urca cu marfa lor peste calatori si ar crea o inghesuiala de zile mari  >:( si uite asa un geam ar mai cade la datorie!Cred ca RATBul ar trebui ca sa repuna in functiune fostul capat de la Doamna Ghica si pe traseul lasat liber sa infiinteze o linie care sa treaca pe acolo si sa aiba un capat la D-na Ghica si celalalt la Granitul ca actualmente sunt autobuze destule slava Domnului!
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
22 Noiembrie 2008, 12:39:55
Răspuns #19

CRAZY BOY

  • Vizitator
Da-mi voie sa te contrazic daf bus fostul capat al lui 1 nu este destul de incapator pentru linia 282 pentru ca cateodata cand este liber prin oras la capat se pot strange si 8 masini la capat.Iar fostul capat al lui 282 de la Doamna Ghica ar agrava foarte mult situatia destul de grava dintre Bulevardul Lacul Tei si Doamna Ghica. Eu unul raman la varianta mea cu Complexul Comercial Colentina pentru ca este destul de mult loc in parcarea din spate unde nu sa parcat niciodata nimic. Poti sa te duci pe acolo tot timpul o sa gasesti o groaza de locuri libere.
memorat