28 Martie 2024, 19:51:10

Autor Subiect: Transportul RATB si meciurile de fotbal  (Citit de 20060 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

16 Noiembrie 2008, 18:04:59

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
In acest topic vreau sa vorbim despre ce se intampla cu transportul in comun in zilele cu meciuri de fotbal.Ieri seara spre exemplu din cauza incidentelor care au avut loc in si dupa terminarea partidei Steaua-Poli Timisoara transportul in comun din zona Ghencea a fost ori intrerupt,ori suspendat.Tramvaiul 41 se pare ca ori de cate ori este etapa de fotbal este cel mai afectat deoarece trece pe langa doua dintre cele mai mari stadioane din Bucuresti Giulesti si Ghencea(Rapid si Steaua),iar cand este derby intre cele trei echipe bucurestene Rapid,Dinamo si Steaua atunci haosul este total.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

16 Noiembrie 2008, 19:58:30
Răspuns #1

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Aseara am trecut pe la ora 11.15 prin zona Ciurel-Crangasi-Podul Grant si nu am vazut nici o urma de tramvai. Pe la 9.00 seara circulau cu spor.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Aprilie 2009, 23:51:28
Răspuns #2

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Stati sa vedeti ce o sa fie Sambata 03 aprilie. Joca Dinamo-Rapid imi este mila de 34 si 46 daca nu o sa fie forte de ordine sa ii tina in frau pe suporteri.
Cu respect si admiratie.
memorat
23 Aprilie 2009, 19:39:29
Răspuns #3

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Atat la meciurile DINAMO-RAPID  cat si la STEAUA-CFR CLUJ vehiculele RATB au avut foarte putin de suferit deci daca se vrea se poate!!Poate ar trebui sa multumim si Jandarmeriei pentru ca si-a facut bine treaba!!
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
23 Aprilie 2009, 20:00:42
Răspuns #4

CRAZY BOY

  • Vizitator
De altfel Ratb a incheiat un prteneriat cu Jandarmeria Bucuresti.Soferilor/vatmanilor si sau dat doua numere de telefon si in caz de ceva pot sa sune la acele numere.
memorat
23 Aprilie 2009, 20:10:51
Răspuns #5

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Atat la meciurile DINAMO-RAPID  cat si la STEAUA-CFR CLUJ vehiculele RATB au avut foarte putin de suferit deci daca se vrea se poate!!Poate ar trebui sa multumim si Jandarmeriei pentru ca si-a facut bine treaba!!
Este parerea ta.Geamuri rupte, vagon 260, melamina rupta si multe altele.
Cu respect si admiratie.
memorat
23 Aprilie 2009, 21:01:32
Răspuns #6

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Este parerea ta.Geamuri rupte, vagon 260, melamina rupta si multe altele.
Pai tocmai de aceia am spus ca au avut putin de suferit in alte dati existau foarte multe vagoane sau autobuze care aveau de suferit poate au mai exista si alte pagube minore dar acestea au fost dince in ce mai putine.OFF-TOPIC Sa stiti ca special am scris numele celor doua echipe cu litera mica ;) ;) dar vad ca cineva le-a modificat  :D :D
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
23 Aprilie 2009, 23:27:40
Răspuns #7

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Pai tocmai de aceia am spus ca au avut putin de suferit in alte dati existau foarte multe vagoane sau autobuze care aveau de suferit poate au mai exista si alte pagube minore dar acestea au fost dince in ce mai putine.OFF-TOPIC Sa stiti ca special am scris numele celor doua echipe cu litera mica ;) ;) dar vad ca cineva le-a modificat  :D :D
Da, dar intr-o tara civilizata cum ne pretindem ca suntem nu au voie sa se intample astfel de incidente cum le zici tu minore.Totusi pacat cei care fac astfel de vandalisme sunt niste derbedei care in strada isi arata cat sunt ei de masculi si acasa nu iese din vorba mamicii si a taticutului.Si stii ce este de neinteles cum si-a facut Jandarmeria treaba bine ca eu nu stiu sa fi auzit sa fi prins vreunu ca  a vandalizat un tramvai,autobuz .Gresesc?
Cu respect si admiratie.
memorat
24 Aprilie 2009, 09:47:49
Răspuns #8

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
Grav este ca nu o singura persoana vandalizeaza un mijloc de transport! CI UN GRUP!

Dupa meci, respectivele mijloace de transport in comun sunt PLINE pana la refuz!
Si atunci, nu este mai normal ca atunci cand este un meci, sa se tina sub observatie tramvaiele/masinile? Si daca se observa ceva, acel tramvai sa fie oprit prin ordinul politiei si jandarmii sa isi faca treaba cu ABSOLUT TOTI suporterii infocati din tramvai? ???
memorat
05 Mai 2009, 19:10:54
Răspuns #9

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe linia 41 la meciul Steaua-Dinamo.Cred ca nu o sa mai fie roata de tramvai in linia 41 la finalul meciului de frica vandalizarilor ce vor fi cu siguranta.
Cu respect si admiratie.
memorat
05 Mai 2009, 21:20:29
Răspuns #10

V3nt0R

  • Vizitator
Ati vazut ca autocarul stelistilor a fost atacat in drum spre Buzau?Nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe 41 la Steaua - Dinamo, la final cand stelistii vor pleca acasa.Se stie ca dinamovistii ii bat pe unde ii prind.Mi-e mila doar de saracele vagoane de pe 41...  :(
memorat
05 Mai 2009, 21:22:21
Răspuns #11

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ati vazut ca autocarul stelistilor a fost atacat in drum spre Buzau?Nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe 41 la Steaua - Dinamo, la final cand stelistii vor pleca acasa.Se stie ca dinamovistii ii bat pe unde ii prind.Mi-e mila doar de saracele vagoane de pe 41...  :(
Bine ca Bucurul LF sta la caldurica in URAC ca imi era mila de el. Sa speram ca CH-PPCurile depoului Alexandria nu vor suferii prea mult, iar epavele de la Buc. Noi sa sufere cat se poate de mult ca asa mai ajung si ele la mici revizii prin URAC sau poate chiar un RK. :o
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
05 Mai 2009, 22:50:56
Răspuns #12

zofei.2006

  • Vizitator
Sa dea Dumenezu si Sfantul Duh sa pice Alexandria cand sa termina meciul, ma-si simti foarte vesel. Ma voi imbata de ajung la spital in coma alcoolica daca sunt vandalizate CH-PPC-urile, sambata sa fie nevoita Alexadria sa iasa in traseu cu V3A 93 Faur.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  .
memorat
05 Mai 2009, 22:54:21
Răspuns #13

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Ce pot sa spun e ca se va incerca sa se plece de la Ghencea inaite de fluieru final.
Eu nu cred ca se va incerca ci cu siguranta asa va fi in urma evenimentelor de astazi in care a fost implicat autocarul Stelei.
Cu respect si admiratie.
memorat
06 Mai 2009, 09:17:48
Răspuns #14

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Ati vazut ca autocarul stelistilor a fost atacat in drum spre Buzau?Nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe 41 la Steaua - Dinamo, la final cand stelistii vor pleca acasa.Se stie ca dinamovistii ii bat pe unde ii prind.Mi-e mila doar de saracele vagoane de pe 41...  :(


Mai este si linia 11.Stai sa vezi.Ca pe la BIG locuiesc destul de multi dinamovisti si stelisti:-s.





memorat
08 Mai 2009, 13:41:06
Răspuns #15

zofei.2006

  • Vizitator
DA omoru lu dracu sil dau intre Podu Grand si Bd. Ghencea pe linia 41 ca acolo stau cei mai multi. Sper sa fie ok astazi defapt diseara .
memorat
08 Mai 2009, 22:55:46
Răspuns #16

CRAZY BOY

  • Vizitator
Si ce se aude cu 41;385;226;368???
memorat
09 Mai 2009, 00:25:26
Răspuns #17

zofei.2006

  • Vizitator
Ca de obicei stricaciuni cel mult la tramvaie amandoua depourile au cam furat-o  >:( .
memorat
09 Mai 2009, 09:16:10
Răspuns #18

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ca de obicei stricaciuni cel mult la tramvaie amandoua depourile au cam furat-o  >:( .

Se numara geamurile sparte, scaunele rupte si usile dezacxate.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
09 Mai 2009, 10:52:27
Răspuns #19

zofei.2006

  • Vizitator
Posibil si vatmani agresati de suporteri  >:( .
memorat