27 Aprilie 2024, 19:13:21

Autor Subiect: Propuneri si/sau modificari in traseele vehiculelor RATB  (Citit de 145762 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

22 Octombrie 2013, 11:33:14
Răspuns #480

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
ar fi bine ca linia 10 sa circule de la numai de la victoria pe traseul urmator ghencea-razoare-pasaj basarab-pasaj victoria-stefan cel mare-lizeanu comun cu 16,36 cu intoarcere la lacul tei, iar linia sa ramina la dudesti pe actualul traseu dar cu intoarcere la baba novac-dristor.
linia 47 scoasa de la ghencea si unita cu 42 cet vest-banu manta-traseu baza linia 42 pina la scinteia.
memorat
22 Octombrie 2013, 17:58:28
Răspuns #481

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am vazut pe majoritatea articolelor de presa exprimari de genul"liniile 1 si 27 vor circula pe trasee modificate,care este modificarea in cazul lui 27 ca se pare ca traseul de baza a acestuia este si ramane prin Calea Dudesti,deci s-a demonstrat a fi o mare teapa cu introducerea acestuia prin Calea Vitan,in sensul de a incerca lumea pe acolo,si doi la mana ce modificare este si in cazul lui 1 ,ca de fapt este o prelungire pentru a avea un capat de "doamne ajuta"...
memorat
22 Octombrie 2013, 19:13:19
Răspuns #482

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
27 prin Calea Vitan a circulat ca sa ia lumea in sensul opus lui 1. Daca 1 va intoarce "pe bucla mare" la Baba Novac, pe Vitan va acoperi ambele sensuri, asadar nu mai e nevoie de 27 pe acolo.
memorat
22 Octombrie 2013, 19:43:57
Răspuns #483

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
27 prin Calea Vitan a circulat ca sa ia lumea in sensul opus lui 1. Daca 1 va intoarce "pe bucla mare" la Baba Novac, pe Vitan va acoperi ambele sensuri, asadar nu mai e nevoie de 27 pe acolo.
Da,man dar ce rost are sa mearga doua linii pe Calea Dudesti, care au acelas traseu pana pe 11 iunie in loc ca una din ele sa mearga pe Sos.Mihai Bravu-Vitan pentru a avea legatura directa cu Titanul...Asa daca ar fi mers una din cele doua pe Mihai Bravu-Vitan ar fi scos calatori si din acele zone asa trebuie schimbat la Dristor...
Asa solicitat este Dudestiul incat trebuie doua linii pe acolo...?!?!
memorat
22 Octombrie 2013, 20:18:18
Răspuns #484

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Vorbesti de 23 si 27 ?
O linie mai directa, cum e pe Dudesti presupune tramvaie mai putine.
Si o legatura directa a ITB - istilor cu depoul  lor. Probabil la asta s-au gandit.  >:(
memorat
22 Octombrie 2013, 23:02:14
Răspuns #485

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Intrebarea se pune de ce nu a intors de sambata linia 1 la Baba Novac si sau jucat cu 27 cand pe  Vitan cand pe Dudesti ?  >:(
memorat
23 Octombrie 2013, 09:00:03
Răspuns #486

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
salut !
aveti dreptate iusica,andrei,georgica ca la noi la nimeni de ce sa mai astepte pina simbata hai de la jumatea saptaminii cu linia 27 aveti dreptate este o bataie de joc putea sa o lase pe cal.vitan ca oricum este mai aglomerat acum nu isi mai are rostul comun cu 23 ,consuma curentul de pomana sau putea sa intoarca la baba novac-dristor asa cum era odata pt.ca oricum se circula intirziat pe bd.marasesti la orele de virf din cauza masinilor bara la bara pe portiunea pasaj marasesti-parc libertatii si astfel 27 il ajuta pe 23.
memorat
23 Octombrie 2013, 09:01:06
Răspuns #487

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
stie cineva cite vag.sint in 23,27 si de la ce dep.
memorat
23 Octombrie 2013, 10:00:52
Răspuns #488

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
stie cineva cite vag.sint in 23,27 si de la ce dep.
27 exclusiv titan,23 titan si vreo 3 ture Dudesti...
memorat
23 Octombrie 2013, 11:08:56
Răspuns #489

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Cu ocazia redeschiderii capatului de la Dristor,propun ca linia 1 sa se reintrageasca si anume Piata Iancului - Pasajul Basarab - Sos. Viilor - Piata Eroii Revolutiei - Calea Serban-Voda - Calea Vitan - Mihai Bravu - str. Dristorului. Personal cred cam mici sansele deoarece nu cred ca vor baga din nou vagoanele Bucur LF pe Calea Serban Voda.Acum circuland pe 1 Iancului,majoritatea traseului este modernizat...
4 sa intoarca din nou la Sura Mare.
memorat
24 Octombrie 2013, 08:53:57
Răspuns #490

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
buna dimineara ! multumesc iusica sper sa fie 12 vag.ca linia 8 este jale din 20 vag.au ramas 10 in zi de lucru si 7 s+d nici vorba de marire de parc macar 2 vag.daca ar mai baga si unul simbata in 25 la fel din 26 mai sint 20 in fiecare an au redus cite doua de cind a venit crit ca director practic acum pe linia 8 circulam cu parc de sarbatoare in zi de lucru cum era inainte de reducerea colosala de parc.
memorat
24 Octombrie 2013, 09:01:44
Răspuns #491

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
cu linia 4 ar fi bine la sura mare ca ar mai ajuta pe 7,25 sau un nou traseu dep.alex-cal.rahovei-cal.ferentari-prel.ferentari-zetari-luica-sos.gr.-dep.giurgiu in acest fel ar face legatura intre cartiere R.F.G.si ar asigura si transportul personalului dep.gr.si nu numai putin probabil sa se intimple asa ceva ce ziceti.
memorat
24 Octombrie 2013, 10:11:47
Răspuns #492

Ciprian.stefan

  • Mesaje postate: 1438
  • Gen: Bărbat
  • C(Calea) F(Furată) R(Română)
cu linia 4 ar fi bine la sura mare ca ar mai ajuta pe 7,25 sau un nou traseu dep.alex-cal.rahovei-cal.ferentari-prel.ferentari-zetari-luica-sos.gr.-dep.giurgiu in acest fel ar face legatura intre cartiere R.F.G.si ar asigura si transportul personalului dep.gr.si nu numai putin probabil sa se intimple asa ceva ce ziceti.
buna dimineara ! multumesc iusica sper sa fie 12 vag.ca linia 8 este jale din 20 vag.au ramas 10 in zi de lucru si 7 s+d nici vorba de marire de parc macar 2 vag.daca ar mai baga si unul simbata in 25 la fel din 26 mai sint 20 in fiecare an au redus cite doua de cind a venit crit ca director practic acum pe linia 8 circulam cu parc de sarbatoare in zi de lucru cum era inainte de reducerea colosala de parc.

Te-aș ruga sa scrii cu literă mare la imceput de propoziție ok? ;D Observ va esti noi pe aici si nu vreau să ai probleme.
BASARABIA E ROMÂNIA!!!
memorat
24 Octombrie 2013, 13:27:09
Răspuns #493

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
memorat
24 Octombrie 2013, 13:30:11
Răspuns #494

Daniel

  • R A T B
  • *
  • Mesaje postate: 21
AI SI TU GRIJA CA AI INCURCAT DOUA LITERE I(N)MCEPUT SI NOI(U).
memorat
25 Octombrie 2013, 15:18:46
Răspuns #495

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu stiu,sau nu inteleg de ce conducerea se incapataneaza sa ramana doar o singura linie de tramvai pe Vitan in condtiile in care(revin la obsesia mea) zilele trecute am vazut aceeasi treaba de cand 23 si 27 circula pe acelas traseu pana la Ratb Titan si anume de la posta Vitan le vad mergand in forma de trenulet pe cele doua linii pe ambele sensuri iesind sau intrand pe calea Dudesti.Sincer nu inteleg de ce nu vor sa trimita o linie pe Mihai Bravu-Vitan,sa mai ia si de acolo calatori si se incapataneaza acestia ca cele doua sa mearga pe Dudesti cand au traseu comun 95%.Acestia spun ca ajunge 1 pe acolo,dar nu e asa si anume trebuie sa crezi legaturi,cu diverse cartiere...daca ai ocazia...
memorat
25 Octombrie 2013, 18:39:04
Răspuns #496

WAYNEN

  • Mesaje postate: 17
Odata cu modernizarea liniei de tramvai din cartierul Pantelimon,am o propunere pentru modificarile de traseu din zona:
Linia 36 sa fie modificat de la intersectia Bulevardul Basarabia/Bulevardul 1 Decembrie 1918 prin Bulevardul 1 Decembrie 1918,Bulevardul Theodor Pallady pana la ,,COMPLEX RATB TITAN".
Linia 40 sa circule pe traseul ,,Piata Sfanta Vineri" si ,,Republica",iar linia 56 sa se desfiinteze.
Linia 46 sa circule pe traseul prelungit pana la ,,CET VEST MILITARI".
memorat
25 Octombrie 2013, 19:11:03
Răspuns #497

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Odata cu modernizarea liniei de tramvai din cartierul Pantelimon,am o propunere pentru modificarile de traseu din zona:
Linia 36 sa fie modificat de la intersectia Bulevardul Basarabia/Bulevardul 1 Decembrie 1918 prin Bulevardul 1 Decembrie 1918,Bulevardul Theodor Pallady pana la ,,COMPLEX RATB TITAN".
Linia 40 sa circule pe traseul ,,Piata Sfanta Vineri" si ,,Republica",iar linia 56 sa se desfiinteze.
Linia 46 sa circule pe traseul prelungit pana la ,,CET VEST MILITARI".
Lui 40 nu-i vad rostul modificarii traseului de baza,iar legat de 46 am mai auzit voci cum ca l-ar vrea sa-l duca pe pasaj dar deocamdata nimic si nu cred ca se va intampla curand lucrul asta deoarece trebuiesc vagoane si sa nu-i strice imaginea lui 1 pe pasaj.Asa ca il lasa doar pe 1 pe pasaj...
memorat
26 Octombrie 2013, 10:18:00
Răspuns #498

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am vazut pe majoritatea articolelor de presa exprimari de genul"liniile 1 si 27 vor circula pe trasee modificate,care este modificarea in cazul lui 27 ca se pare ca traseul de baza a acestuia este si ramane prin Calea Dudesti,deci s-a demonstrat a fi o mare teapa cu introducerea acestuia prin Calea Vitan,in sensul de a incerca lumea pe acolo,si doi la mana ce modificare este si in cazul lui 1 ,ca de fapt este o prelungire pentru a avea un capat de "doamne ajuta"...
Capat de doamne ajuta va fi cand va avea toaleta si controlor capat de linie (dispecer).
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
26 Octombrie 2013, 10:27:23
Răspuns #499

David

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 892
  • Gen: Bărbat
  • 4149
Odata cu modernizarea liniei de tramvai din cartierul Pantelimon,am o propunere pentru modificarile de traseu din zona:
Linia 36 sa fie modificat de la intersectia Bulevardul Basarabia/Bulevardul 1 Decembrie 1918 prin Bulevardul 1 Decembrie 1918,Bulevardul Theodor Pallady pana la ,,COMPLEX RATB TITAN".
Linia 40 sa circule pe traseul ,,Piata Sfanta Vineri" si ,,Republica",iar linia 56 sa se desfiinteze.
Linia 46 sa circule pe traseul prelungit pana la ,,CET VEST MILITARI".

Cred ca linia 36 nu ar trebui modificata.Sunt foarte multi calatori care vin de la Bd.Basarabia,si in plus 14 si 40 pot face fata cu locuitorii de pe Bd.1 Dec.1918,mai ales ca fac corespondenta cu 36.
Deci nu cred ca ar trebui modificata in nici un caz.
Linia 331:Cartier Damaroaia-Piata Presei-Piata Romana
memorat