27 Aprilie 2024, 20:39:25

Autor Subiect: Propuneri si/sau modificari in traseele vehiculelor RATB  (Citit de 145775 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

03 August 2013, 02:14:18
Răspuns #360

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Ce parerea aveti de urmatoarele propuneri ?
 Linia 11 intre Cart. 16 Februarie - Sura Mare ( dupa ce incep lucrarile la Piata Sudului)
Linia 7 Zetarilor- Piata Unirii( via Sos.Giurgiului)
Linia 4 CFR Progresul (sau Sura Mare)- Prel. Ferentari- Dep. Alexandria
Linia 1 Pasaj Basarab-Calea Vitan-Pasaj Basarab (la fel ca inainte sa intoarca la Sura Mare, dar cu stationare pe Pasajul Basarab )
memorat
03 August 2013, 09:56:55
Răspuns #361

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce parerea aveti de urmatoarele propuneri ?
 Linia 11 intre Cart. 16 Februarie - Sura Mare ( dupa ce incep lucrarile la Piata Sudului)
Linia 7 Zetarilor- Piata Unirii( via Sos.Giurgiului)
Linia 4 CFR Progresul (sau Sura Mare)- Prel. Ferentari- Dep. Alexandria
Linia 1 Pasaj Basarab-Calea Vitan-Pasaj Basarab (la fel ca inainte sa intoarca la Sura Mare, dar cu stationare pe Pasajul Basarab )
Linia 4 se aseamana cu un fost 18.

In legatura cu stationarea liniei 1 pe Pasajul Basarab: conform reglementarilor rutiere, stationarea in rampa, panta pe pasaje sau in tuneluri este interzisa!!!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 August 2013, 10:58:50
Răspuns #362

Adrian RATB

  • Vizitator
Eu propun altfel, dupa ce incep lucrariile la piata Sudului: linia 11 sa circule Cart 16 Feb - CFR Progresu sau Sura Mare, ca si-asa nu va mai fi panarama in fiecare seara ca-i aglomeratie, doar plecariile sa fie mai rapide, stationarea tramvaiului 1 mai putin, dar cu stationare la Basarab. Cat despre liniile de autobuz ce trec pe la BIG - 312,313 si 381 sa fie deviate in urmatorul fel:

312 - Piata de Gros - Cimitirul Berceni - Metalurgiei - Turnu Magurele - Nitu Vasile - Izvorul Rece - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Si de-aici traseul normal, iar la intoarcere s-o ia pe la Timpuri Noi inspre Sincai, fara a mai face ocolul cu linia 133.

313 - Metalurgiei - Cultural - Nitu Vasile - Izvorul Rece - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Precum traseul normal, la fel ca si la venire, pe aceasta ruta.

381 - Piata Resita - Izvorul Rece (cunoscut ca si Contantin Brancoveanu) - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda si de-aici traseul normal.


634 - Romprim - IRA - Aparatorii Patriei - Turnu Magurele - Nitu Vasile - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Tineretului - Sos. Mihai Bravu si de-aici traseul lui.

232 - CFR Progresu - Sos. Progresului - via Sura Mare - sos. Viilor iar de-aici traseul initual actual.
memorat
03 August 2013, 11:33:55
Răspuns #363

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Deci practic nu propui altceva decat aglomerarea Sos.Oltenitei de la Brancoveanu pana la Sura Mare si in continuare pana la Liceul Gh.Sincai. Ai lasat o mare parte din traseul initial neacoperit si asta este doar de rau.
Cum vad ca nu prea cunosti strazile Bucurestiului, iti sugerez sa te abtii de la alte propuneri fara rost.
Linia 232 o poti baga fara probleme, de pe Sos.Giurgiului, pe Str.Luica apoi pe traseul de baza catre real, nefiind nevoie de ea la CFR Progresu daca tot ai bagat si linia 11 acolo.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
03 August 2013, 11:57:07
Răspuns #364

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
O mare parte din tineretului si big/berceni va ramane fara mijloc de transport!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 August 2013, 13:50:52
Răspuns #365

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
O mare parte din tineretului si big/berceni va ramane fara mijloc de transport!
Deci practic confirmi intr-o oarecare masura ceea ce am spus eu si anume traficul va fi inchis total de unde incepe constructia Pasajul Mihai Bravu pana sus la Big unde se va construi viitorul pasaj de la Sudului ?!
memorat
03 August 2013, 14:19:18
Răspuns #366

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Oarecum asta zice, dar in principiu discuta era despre liniile RATB si nu de circulatia generala.
Eu personal as propune linii gen 6xx de la Romprim pana la Piata Sudului.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
03 August 2013, 14:38:00
Răspuns #367

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Oarecum asta zice, dar in principiu discuta era despre liniile RATB si nu de circulatia generala.
Eu personal as propune linii gen 6xx de la Romprim pana la Piata Sudului.
Pai si atunci de ce ar mai devia liniile RATB din zona daca nu ar mai inchide circulatia?! Daca se poate circula prin zona macar sa lase sa circule mijloacele de transport in comun...dar nu cred...Sa vedeti linii naveta de la Sudului prin Sincai pana la capatul de la Timpuri Noi...etc
memorat
03 August 2013, 14:42:15
Răspuns #368

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Eu propun altfel, dupa ce incep lucrariile la piata Sudului: linia 11 sa circule Cart 16 Feb - CFR Progresu sau Sura Mare, ca si-asa nu va mai fi panarama in fiecare seara ca-i aglomeratie, doar plecariile sa fie mai rapide, stationarea tramvaiului 1 mai putin, dar cu stationare la Basarab. Cat despre liniile de autobuz ce trec pe la BIG - 312,313 si 381 sa fie deviate in urmatorul fel:

312 - Piata de Gros - Cimitirul Berceni - Metalurgiei - Turnu Magurele - Nitu Vasile - Izvorul Rece - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Si de-aici traseul normal, iar la intoarcere s-o ia pe la Timpuri Noi inspre Sincai, fara a mai face ocolul cu linia 133.

313 - Metalurgiei - Cultural - Nitu Vasile - Izvorul Rece - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Precum traseul normal, la fel ca si la venire, pe aceasta ruta.

381 - Piata Resita - Izvorul Rece (cunoscut ca si Contantin Brancoveanu) - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda si de-aici traseul normal.


634 - Romprim - IRA - Aparatorii Patriei - Turnu Magurele - Nitu Vasile - Secuilor - Sos. Oltenitei - Sura Mare - Serban Voda - Tineretului - Sos. Mihai Bravu si de-aici traseul lui.

232 - CFR Progresu - Sos. Progresului - via Sura Mare - sos. Viilor iar de-aici traseul initual actual.

Nu vad rostul ducerii lui 11 la Progresului deoarece se va aglomera capatul de acolo.Propunerea mea mai buna este ca sa intoarca la Ghencea. Si 12 ar urma sa revina deci daca il ducem si pe 11 o sa fie aglomerat capatul de la Progresului. Normal va disparea 25-ul daca revine 12 dar si asa e mult...Numai daca nu il reinfiinteaza pe 12 pana nu termina cu pasajul de la Sudului atunci vad rostul ducerii lui 11 la Progresului...acesta suplimentat.
memorat
03 August 2013, 17:29:59
Răspuns #369

Adrian RATB

  • Vizitator
Pentru Piata Sudului exista liniile de troleibuze 73, 74 si 77. Atunci propuneti voi ceva mai bun!
memorat
03 August 2013, 17:49:44
Răspuns #370

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Pentru Piata Sudului exista liniile de troleibuze 73, 74 si 77. Atunci propuneti voi ceva mai bun!
Tu realizezi ca nu o sa mai circule nimic nimic, absolut nimic pe acolo sau ce?

OFF:1000 de mesaje  ;D
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
03 August 2013, 17:56:03
Răspuns #371

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pentru Piata Sudului exista liniile de troleibuze 73, 74 si 77. Atunci propuneti voi ceva mai bun!
Tu realizezi ca nu o sa mai circule nimic nimic, absolut nimic pe acolo sau ce?

OFF:1000 de mesaje  ;D

El se refera ca vor  intoarce  la acel rond de la piata sudului...dar cred ca va fi afectata si acea zona...
memorat
03 August 2013, 18:10:17
Răspuns #372

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Pai asta ziceam.. Off-topic degeaba.. :-\
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
03 August 2013, 22:45:00
Răspuns #373

Adrian RATB

  • Vizitator
Vom traii si vom vedea. 100% nu se apuca de pasajul subteran Piata Sudului pana nu-l termina pe ala suprateran de la Mihai Bravu. Chiar nu pot intelege de ce au inceput acolo lucrariile si le-au conservat, nu si-au dat seama ca au dat traficul peste cap? + fosta linie de tramvai 34 e foarte periculoasa la cum a ajuns in zona aia. Pot spune ca mi-am facut iluzii degeaba, si vreo 4-5 linii vor circula pe Sos. Oltenitei, + traficul care este si in prezent, fara a da bataie de cap soferilor...deja e aglomerata, dar cu ce vor sa mai inceapa chiar ca va peste cap toata circulatia in sectorul 4. Daca pe cand se apuca de treaba, nu termina repede va fi mare haos....
Ma scuzati daca e vreo greseala de neintelegere, dar sunt obosit :-[
memorat
04 August 2013, 09:20:46
Răspuns #374

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Propun modificarea traseului liniei 101 si cuplarea cu 143 si desfintarea liniei 143!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
06 August 2013, 17:08:46
Răspuns #375

Adrian RATB

  • Vizitator
Propun modificarea traseului liniei 101 si cuplarea cu 143 si desfintarea liniei 143!
Eu zic sa lasi linia 143 deoarece este destul de buna - Bucur Obor - Gara Obor.
Mai bine-ar fi 101 pana la Pod Colentina, actualmente piata Europa. Dar va fi ca si in cazul liniei 102.
memorat
06 August 2013, 19:54:14
Răspuns #376

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Eu zic sa lasi linia 143 deoarece este destul de buna - Bucur Obor - Gara Obor.
Mai bine-ar fi 101 pana la Pod Colentina, actualmente piata Europa. Dar va fi ca si in cazul liniei 102.
Propun prelungirea liniei 101 pana la Gara Obor si desfintarea liniei 143 pentrubca se va dubla traseul...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 August 2013, 20:08:42
Răspuns #377

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Sunt curios daca dupa reluarea circulatiei tramvaielor ale liniilor 23 si 27 vor ramane ambele pe Dudesti sau va intra una pe Mihai Bravu-Calea Vitan( dupa cum am eu unele informatii)...ca asta s-ar dori...
memorat
11 August 2013, 01:31:57
Răspuns #378

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Sunt curios daca dupa reluarea circulatiei tramvaielor ale liniilor 23 si 27 vor ramane ambele pe Dudesti sau va intra una pe Mihai Bravu-Calea Vitan( dupa cum am eu unele informatii)...ca asta s-ar dori...
De ce avem nevoie de o noua linie de tramvai pe Mihai Bravu-Vitan?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
11 August 2013, 07:31:23
Răspuns #379

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De ce avem nevoie de o noua linie de tramvai pe Mihai Bravu-Vitan?
Pentru ca nu exista legatura in aceste doua zone cu cartiere precum,Dristor,Titan...etc?! Mai ales de cand e suspendat 19 si prea curand nu va reveni...deci una din aceste doua linii deviate pe acolo nu ar deranja pe nimeni...
memorat