28 Martie 2024, 23:29:22

Autor Subiect: Accidente, incidente si defectiuni la Metrorex  (Citit de 69611 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

29 Octombrie 2008, 21:17:39
Răspuns #40

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Inca un sinucigas la metrou, in Bucuresti!Un barbat de circa 40 de ani a murit, miercuri seara, aruncandu-se in fata unui tren de metrou care intra in statia Tineretului, a declarat agentiei MEDIAFAX purtatorul de cuvant al Metrorex, Mariana Petre.

sursa PROTV. :)
memorat
29 Octombrie 2008, 21:22:04
Răspuns #41

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Off romanii astia..

Saracu' mecanic... in locul lui m-as lasa de meseria asta  ??? ....Daca  a fost intentia omului de a se arunca ... nu pot sa spun decat  " Ce minte bolnava ar face asa ceva  ;) "
memorat
30 Octombrie 2008, 07:03:30
Răspuns #42

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Octombrie 2008, 20:31:31
Răspuns #43

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Magistrala M2 vad ca e plina de sinucigasi : asta-primavara un boschetar sau ce o fi fost a fost gasit mort intre Romana si Universitate, dupa ce din spusele pasagerilor aflati pe peron el a luat-o prin tunel fara ca cineva sa il opreasca, apoi incidentul de la Aviatorilor, urmeaza Tineretului, momentan "campioana" la sinucigasi.Pacat ca se intampla asa ceva, pacat.
memorat
30 Octombrie 2008, 21:39:25
Răspuns #44

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Cele mai putine sinucideri, sau nici una a fost M4. Anul trecut campioana era M1, pe la Gara de Nord. Dar M2 are cel mai mare flux de calatori pe zi... >:(
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Decembrie 2008, 21:53:42
Răspuns #45

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Astazi, in jurul orelor 17.00 o masina a echipa a descarcerarii a intrat in subteran. Nu s-a aruncat nimeni in fata metroului in Basarab, dar era un puternic miros de incins.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Ianuarie 2009, 14:52:30
Răspuns #46

Aguila Real

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 689
  • Gen: Bărbat
Marti seara conducatorii unei garnituri de tren au dat peste un barbat decedat, intins pe sine in tunel, la 200 de metri de statie.

Politistii presupun ca omul s-a sinucis, insa au multe intrebari fara raspuns: cum a ajuns barbatul intr-un spatiu bine pazit, de ce nu l-au vazut conducatorii garniturii care l-a omorat, si cum de nu au simtit nici impactul.

Totul s-a petrecut in jurul orei 22, in statia de metrou Piata Victoriei. Mai bine de o ora, niciun tren nu a plecat spre Dristor.

Ce nu stiau oamenii era ca in tunel, la 200 de metri de statie spre Stefan cel Mare, a fost gasit un barbat decedat cu multiple fracturi la maini si picioare.

Politistii exclud varianta unui omor si presupun ca omul a patruns in tunel, s-a asezat pe sine si si-a asteptat moartea.

Ciudat este insa ca mecanicii din trenul care l-a lovit nici nu l-au vazut, nici nu au simtit impactul, iar garnitura si-a continuat drumul. Mecanicii unui alt tren au observat cadavrul. Ancheta deschisa de politie va face mai multa lumina in acest caz.


detalii si filmuletul la http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/moarte-suspecta-in-metroul-bucurestean.html
memorat
10 Ianuarie 2009, 13:56:27
Răspuns #47

Cat Nerulu

  • Vizitator
memorat
10 Ianuarie 2009, 14:07:08
Răspuns #48

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce face Criza Mondiala. Offf. Este un record. si saptamana nu s-a incheiat.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Ianuarie 2009, 14:26:46
Răspuns #49

Cat Nerulu

  • Vizitator
Nu m-as mira sa se sinucida cineva maine.
memorat
10 Ianuarie 2009, 14:44:45
Răspuns #50

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans





memorat
10 Ianuarie 2009, 15:40:07
Răspuns #51

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
http://stirileprotv.ro/bin/player/embed.php/60225567


Ce fericiti erau baietii Scorseze ca au aparut si ei la TV.:))

Am vizionat filmuletu. Un pic de seriozitate din partea Agentilor la paza nu avem parte . Sa ne gandim ce faceau ei in acel moment? Nu are rost.

La ora 12.20 am fost si eu in Romana si nimic nu anunta acea sinucidere. La Romana (intre Universitate si Romana) exista un X in care metroul isi poate schimba directia. La Victoria 1 (La cativa metrii dupa statia Victoria, sens Pipera), exista niste macaze. Sincer, maxim 5 minute faceai intrea aceste statii daca se circula pe un singur fir. Se putea dirijau trenurile prin radio, circulandu-se manual, ceea ce ar fi micsorat timpul de succedare.  Daca acel tren a ramas pentru cercetari in statie, la IMGB se putea scoate un tren sau 2 pentru a putea prelua calatorii. Pardon, stati ca mi-am adus aminte ca traim in Romania si cer prea mult. ;D ;D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Ianuarie 2009, 16:49:26
Răspuns #52

Aguila Real

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 689
  • Gen: Bărbat
*EDIT - nu am vazut ce a scris Gman, scuze...  ::)

Un student s-a aruncat in fata metroului, in statia Piata Romana

Tanarul, in varsta de 23 de ani, era student la Universitatea Bucuresti. Astazi, in jurul orei 8.30, s-a aruncat in fata unei garnituri care tocmai sosea in statia Piata Romana.

Anchetatorii au gasit langa trupul sau telefonul mobil, care le-a dat indicii pretioase. Cu cateva secunde inainte sa faca gestul disperat, ii trimisese doua mesaje iubitei. In primul,  tanarul isi ruga iubita sa raspunda la telefon. In al doilea insa, o ameninta ca daca nu o face se omoara.

Conductorul metroului nu a avut timp sa evite nenorocirea. Cand intra in statia Piata Romana, tanarul i-a aparut in fata. Cu toate ca incetinea, nu a putut sa opreasca brusc, asa ca a tarat corpul aproape 30 de metri.

Baiatul a murit pe loc. Medicii de pe ambulanta au constatat decesul si i-au anuntat pe colegii legisti. Trupul neinsufletit este acum la IML pentru cercetari.

Pana a fost scos trupul, metroul a circulat pe un singur sens, asa ca au fost intarzieri si de 40 de minute. La aceasta ora circulatia  s-a reluat.

Sursa si video ProTv - http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/un-barbat-s-a-aruncat-in-fata-metroului-la-piata-romana.html
memorat
10 Ianuarie 2009, 18:48:51
Răspuns #53

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Ce de-a omuleti True  :D :D
Nu mai pot acum sa ma arunc si eu ca s'a aruncat asta ...  ::)
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
04 Martie 2009, 17:35:44
Răspuns #54

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
O rama Iva Astra (037+056) s-a defectat in jurul ore 7.10 pe M4. La ora 7.30 circulatia pe aceasta magistrala a revenit la normal, circuland numai 3 trenuri. Rama defecta a fost garata in statia 1 Mai.


Cu ocazia acestui incident am intarziat la scoala. M-am urcat intr-un Rem Astra in statia Basarab cu destinatia 1 Mai. Intre Basara si Grivita trenul a stationat vreo 4 minute in tunel, iar in Grivita aproximativ 7 minute. In statia Grivita mecanicul a facut un anunt vocal in care a pus: Trenul stationeaza cateva minute. Nu e asa ca vati saturat de atata minciuna!!! Conductorii Remului trebuia sa spuna adevaratul incident, invitand astfel calatorii sa isi continuie calatoria cu mijloacele de transport de suprafata. In cele 7 minute ma ducea cu 97/86/65/105 pana la Clabucet de 2 ori.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Martie 2009, 20:36:05
Răspuns #55

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
M-am obisnuit cu minciuna, sincer. Eu as fi apreciat daca mi s-ar fi spus clar de la bun inceput ca trenul are o problema si ca va trebui sa se retraga... Nu era mai simplu?  ???
memorat
04 Martie 2009, 21:31:26
Răspuns #56

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Astazi niste idiotei , pe Magistrala 2 , in rama Sofia au provocat niste mici incidente .

Imediat dupa ce am plecat din statia Piata Romana , au actionat semnalul de alarma , iar rama s-a oprit imediat ,
Iar in statia Tineretului se "aruncau" pe usa , ba inauntru , ba afara  si a venit "mosu" (alex stie:P ) si i-a potolit .
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
30 Martie 2009, 22:46:46
Răspuns #57

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Fratilor vreau sa va impartasesc ceva legat despre metrou..
Ati observat vreodata pe vreun cetatean roman sau rrom sau de orice nationalitate uitandu-se urat la voi fie ca are motiv fie ca nu  ??? ?
De mentionat ca in Ive astfel de incidente nu se intampla numai in Bombardiere  ??? :D
Si care ar fi motivul?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Martie 2009, 23:18:53
Răspuns #58

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Fratilor vreau sa va impartasesc ceva legat despre metrou..
Ati observat vreodata pe vreun cetatean roman sau rrom sau de orice nationalitate uitandu-se urat la voi fie ca are motiv fie ca nu  ??? ?
De mentionat ca in Ive astfel de incidente nu se intampla numai in Bombardiere  ??? :D
Hai ca mai facut curios.Care ar fi motivul?Sunt iluminate prea tare?Sau...... ???
Cu respect si admiratie.
memorat
31 Martie 2009, 10:11:35
Răspuns #59

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Nu.. E ca un fenomen psihologic.. din cazu trecerii dintr-un vagon intr-altul  ;D cred alt motiv nu as vedea...  :D
memorat