28 Martie 2024, 17:05:21

Autor Subiect: Televizoarele LCD din statiile de metrou (Televiziunea ZOOM)  (Citit de 9810 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

12 Mai 2009, 22:13:23
Răspuns #20

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
Degeaba montam lcd-uri la greu daca nu avem pus la punct si softul care face legatura dintre pozitia actuala a trenului si timpul ramas pana la sosirea lui in statie. Asta presupune existenta unei placi de achizitie de date care sa aiba, pana la urma, legatura cu blocurile de semnalizare sau chiar cu balizele sistemului automat prin care se vor afisa niste timpi estimati pana la sosirea trenului. Eu cam asa vad situatia...
memorat
13 Mai 2009, 00:38:31
Răspuns #21

zofei.2006

  • Vizitator
Ce-am remarcat de multi ani ca LCD de M4 nu anunta intotdeuna exact sosirea ramei de metrou si plecarea acesteia.
memorat
13 Mai 2009, 09:56:46
Răspuns #22

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Atunci iti propun sa mergi la 1 Decembrie 1918 pe peron si sa te uiti cand soseste trenul si cand era estimat sa soseasca :-*
memorat
13 Mai 2009, 14:14:34
Răspuns #23

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce-am remarcat de multi ani ca LCD de M4 nu anunta intotdeuna exact sosirea ramei de metrou si plecarea acesteia.
Acum te-ai trezit si tu. Se stia de mult timp aceasta problema.

Sa vedem in LCD din statia Eroii Revolutiei care se pare ca a intrat in "concediu".
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Septembrie 2009, 21:14:07
Răspuns #24

Cat Nerulu

  • Vizitator
Un LCD-u care a aparut in Statia Timpuri Noi. Pe langa el am mai observat ca au aparut si cateva mai multe boxe.

Da, am observat ca s-au montat boxe noi in statiile Dristor 1 si Piata Unirii 1. ;)
memorat
10 Septembrie 2009, 21:36:47
Răspuns #25

CRAZY BOY

  • Vizitator
Am mai observat ca sau mai montat astfel de ecrate si langa casa.
memorat
10 Septembrie 2009, 23:37:15
Răspuns #26

Cat Nerulu

  • Vizitator
Am mai observat ca sau mai montat astfel de ecrate si langa casa.

Si eu am vazut, deci se monteaza in toate statiile 4 ecrane pe peron (2 pe unul, 2 pe celalalt, in caz ca statia are doua peroane) si un ecran langa casele de bilete. ;)
memorat
Advertisement