29 Martie 2024, 00:35:31

Autor Subiect: Ramele de metrou Bombardier Movia 346  (Citit de 185959 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

31 Mai 2009, 20:33:45
Răspuns #140

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Ceva date tehnice , mitrac , ceva?
Nu inteleg rostul acestui mesaj?Ce-ai vrut sa spui bygy007?
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
02 Iunie 2009, 02:57:40
Răspuns #141

bygy007

  • Mesaje postate: 207
  • Gen: Bărbat
Mitrac este o platforma bombardier pentru actionarea motoarelor de CA de pe trenuri.
memorat
20 Iulie 2009, 22:33:05
Răspuns #142

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Mai nou pe M3 se găsesc două rame Bombardier Movia, mai exact Haga şi Bucureşti (nu le ştiu exact şi numărul de parc). Se pare că acestea se află în probe, sistemul ATO fiind şi el totodată testat. Voi reveni pe parcurs cu poze şi informaţii.
memorat
22 Iulie 2009, 12:07:16
Răspuns #143

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Mai nou pe M3 se găsesc două rame Bombardier Movia, mai exact Haga şi Bucureşti .

Haga = 1117/2117
Bucuresti 1102/2102.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
22 Iulie 2009, 16:14:04
Răspuns #144

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Se pare ca ieri 20 Iulie 2009 nu a mai circulat Haga pe M3 ci Europa.
memorat
26 Iulie 2009, 17:34:16
Răspuns #145

CRAZY BOY

  • Vizitator
Ieri Londra era in probe pe M1.
memorat
26 Iulie 2009, 17:39:54
Răspuns #146

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Acesta este Bombardierul numit Haga. Este ruginit, am dat cu degetul ca sa fiu sigur. Nu conteaza cauzele care au cauzat rugina dar in mod clar arata inca o data ca BM este mult mai prost decat IVA. Precizez ca suprafata riginita este foarte mare :D
MTRO
memorat
26 Iulie 2009, 17:41:32
Răspuns #147

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Ce zona a ramei este asta ?
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
26 Iulie 2009, 18:36:13
Răspuns #148

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Pai eu veneam de la Stefan cel Mare, si eram ultimele 2 vagoane parca.Oricum prin capatul ala era, si am aratat doar o portiune intrucat telefonul cu care am facut poza era destul de slab si mergea destul de greu. O sa incerc sa revin cu alte poze, s-au sa revina cu poze altcineva daca are posibilitatea sa fotografieze inaintea mea. Acum depinde, daca nu si-a schimbat pozitia ca se mai face cate o manevra dasta. Eu sper ca nu s-a intamplat asta :) Precizez ca rama este Haga.
MTRO
memorat
27 Iulie 2009, 01:51:49
Răspuns #149

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Acesta este Bombardierul numit Haga.Este ruginit, am dat cu degetul ca sa fiu sigur. Nu conteaza cauzele care au cauzat rugina dar in mod clar arata inca o data ca BM este mult mai prost decat IVA. Precizez ca suprafata riginita este foarte mare :D
Ce zona a ramei este asta ?
Pai eu veneam de la Stefan cel Mare, si eram ultimele 2 vagoane parca.Oricum prin capatul ala era, si am aratat doar o portiune intrucat telefonul cu care am facut poza era destul de slab si mergea destul de greu. O sa incerc sa revin cu alte poze, s-au sa revina cu poze altcineva daca are posibilitatea sa fotografieze inaintea mea. Acum depinde, daca nu si-a schimbat pozitia ca se mai face cate o manevra dasta. Eu sper ca nu s-a intamplat asta :) Precizez ca rama este Haga.

In ce directie te deplasai daca veneai de la Stefan cel Mare. Eu am fotografiat azi vagonul 1 si 2 de la rama Haga in statia N. Grigorescu 1, trenul deplasandu-se spre Republica. Parca vad pete de rugina... In aceste zone te referai? Nu-i asa? ???

PS: Deja sistemul de deschidere al geamului a fost distrus.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Iulie 2009, 01:52:59
Răspuns #150

zofei.2006

  • Vizitator
Ce mai rame de metrou am cumparat, ne faci de ras  >:( >:( >:( .
memorat
27 Iulie 2009, 02:58:55
Răspuns #151

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
IVA au rezistat 30 de ani, si daca se incerca o reparatie capitala mai traiau inca 30 de ani si tot asa.Acum sa ii mai vad pe aceia care mai salta BM- urile in sus.
MTRO
memorat
27 Iulie 2009, 03:03:04
Răspuns #152

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Am dat cu degetul si am apasat destul de tare. Deci posibilitatea ca sa fie murdarie este in totalitate exclusa. Adevarul este ca aceste rame sunt de o extrem de proasta calitate. IVA sunt mult mai bune la toate capitolele. Aceasta este  doar o alta dovada a faptului ca nu ne trebuiau alte metrouri.
MTRO
memorat
27 Iulie 2009, 10:18:43
Răspuns #153

bygy007

  • Mesaje postate: 207
  • Gen: Bărbat
Te-ai uitat pe deasupra (pe plafon, poate a fost spalata), si nu a fost clatita bine  solutia cu care s-a spalat a curs un pic si pe acolo , bucata aia e din inox se curata cu o solutie speciala.
memorat
27 Iulie 2009, 12:25:27
Răspuns #154

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Te-ai uitat pe deasupra (pe plafon, poate a fost spalata), si nu a fost clatita bine  solutia cu care s-a spalat a curs un pic si pe acolo , bucata aia e din inox se curata cu o solutie speciala.
Ma scuzati ca intervin, dar saptamana trecuta am vazut pe Europa, pe geam si pe tabla de inox niste picaturi de vopsea galbena. ;D ;D ;D


Ramele Bombardier se gareaza si in DEPOUL INDUSTRIILOR. Ramele Europa (1101-2101), Bucuresti (1102-2102) si Stockholm (1103-2103) au fost repartizate saptamana trecupa pe M3. Noaptea se garau in depou Industriilor. :-[ :-[
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Iulie 2009, 14:53:38
Răspuns #155

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Fratilor nu conteaza unde au fost garate sau daca au fost spalate si clatite bine.IVA cum au rezistat din toate punctele de vedere mult mai bine? Este vorba de calitate :) IVA ruleaza!!!
MTRO
memorat
27 Iulie 2009, 22:26:16
Răspuns #156

Cat Nerulu

  • Vizitator
Hai ma MTROE, dao-n colo de treaba! >:( Urasti prea mult ramele Bombardier MOVIA 346, care sunt cele mai bune rame!!! >:( ;) :P Normal ca e solutia de curatat, nu rugina! ;) :D Nu ai sa vezi niciodata rame Bombardier MOVIA 346 ruginite! ;D ;) :P
memorat
28 Iulie 2009, 00:17:18
Răspuns #157

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
 VA ROG SA NU INCEPETI O CEARTA .
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
28 Iulie 2009, 00:55:44
Răspuns #158

Ilie Alexandru

  • Fotograf semi-profesional...
  • Mesaje postate: 1079
  • Gen: Bărbat
  • REGIOTRANS, la bine si la greu!
Hai ma MTROE, dao-n colo de treaba! >:( Urasti prea mult ramele Bombardier MOVIA 346, care sunt cele mai bune rame!!! >:( ;) :P Normal ca e solutia de curatat, nu rugina! ;) :D Nu ai sa vezi niciodata rame Bombardier MOVIA 346 ruginite! ;D ;) :P
Asta e cea mai mare prostie care am auzit-o I.V.A este de multe ori mai buna si aceea chair este rugina vopseaua arata altfel.
A si ps: orice ce este din metal rugineste adica si Bombardierul si in plus IVA cat este de veche nu are nici pic de rugina 8)
692-5       671-8      
 
Canon SX50-HS and Sony DSC-H5XV user.
memorat
28 Iulie 2009, 01:35:33
Răspuns #159

bygy007

  • Mesaje postate: 207
  • Gen: Bărbat
plus IVA cat este de veche nu are nici pic de rugina 8)
Asta sa o creada cine vrea cu rugina, daca sint vopsite si reparate la RK rugina se poate ascunde sub kilograme de kit
memorat