29 Martie 2024, 00:18:50

Autor Subiect: Paza la metrou (Scorseze)  (Citit de 38802 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

18 Octombrie 2008, 14:48:14
Răspuns #60

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Astazi, in statia de metrou Grivita(M4),o angajata Scorseze se ruga de un om(beat manga) sa urce in garnitura de metrou iar acesta ii " Stai draga,stai... Dc ma grabesti?"





memorat
18 Octombrie 2008, 14:50:17
Răspuns #61

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Citat din: yo_mama
Pe ce te bazezi cand spui ca securitatea la metrou este 0? Doar pentru o usa deschisa?

Tu cred ca ai calatorit cu un alt metrou, decat cu cel din Bucuresti.

Securitatea nu-i ZERO ci minus UNU. Haideti sa va explic o alta intamplare. Azi, 3 iunie, pe la 16.30 in statia Eroilor la compoastoare nu exista nici un Scorseze. :shock: Ce parere aveti. Pe la 18.30 aceeasi problema. Dorind sa  trec de taxatoarele de la iesire, ma uitam mirat pe sus dupa un Scorseze si cand am vrut sa trec pe la taxatoarele verzi am auzit un urlet AUUUUUUU. Cand ma uit pe jos calcasem pe mana un copil care a intrat ilegal pe sub taxatoare. M-am uitat mirat la el si am inceput sa ma inchin. Offffff. Faza era de filmat.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:50:55
Răspuns #62

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Dar nu era nici macar o angajata Metrorex?Posibil ca omul Scorseze sa fi iesit afara sa fumeze o tigara





memorat
18 Octombrie 2008, 14:51:12
Răspuns #63

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Se pare ca afisele cu "Fumatul Interzis" nu au fost vizualizate de angajatii Scorseze.Astazi un Scorseze man fuma de zor in rama 1006/2006 la Depoul I.M.G.B iar tot scrumul cadea pe podea





memorat
18 Octombrie 2008, 14:51:39
Răspuns #64

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Eu ii inteleg pe angajati.
Incearca tu, ca fumator, sa stai 8 ore fara o tigara. Pentru ca de o pauza de 5-10 minute din cand in cand nu poate fi vorba. Si oricum, nu cred ca mereu au acces la un spatiu pentru fumatori.
Trist e faptul ca exista si calatori care fumeaza, desi merg maxim o ora cu metroul.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:52:54
Răspuns #65

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Angajat Scorseze in rama de metrou Narcisa 1002/2002:






memorat
18 Octombrie 2008, 14:55:27
Răspuns #66

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Dormi puiusorul mamei, Dormi.

Astazi m-am urcat intrun Bm in statia Eroilor dorind sa calatoresc spre Distor 2. Am stat pe un scaun in vagonul 3 si m-am relaxat pe ritmuri de manele ale lui Ionut Cercel de la niste calatori de culoare : "chiar moldovean, esti ardelean sau tigan suntem made in romania...". Am suportat melodia pana in statia Crangasi unde m-am deplasat 2 metri dupa scaun la un un Scorseze care sprijina bara sa nu cada. L-am atentionat pe acest agent care statea in acelasi vagon cu mine. El a spus ca asculta cineva la casti mai tare. Am ramas mirat.       Am insistat sa se duca sa caute pasagerii din acest vagon, dar intr-un tarziu sa dezlipit cu greu de pe aceasta bara. A gasit 12 scaune mai deoarte 2 oameni de culoare pe care i-a rugat sa opreasca subuferul Samsung. Imediat am coborat in statia Basarab.

Nu mi se pare normal sa ascultam manele de la alti pasageri. Si nesimtirea acestui agent care nu sa singhisit sa controleze pasagerii spunand ca se aude de la niste casti lasate tare. RUSINE ACESTUI AGENT!!!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:55:59
Răspuns #67

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ieri intr-un Bm am observat 2 agenti care stationau intre vagonul 3 si 4 (Burduf), unu langa celalat. Amandoi se sprijineau foarte bine de amandoua bari, si se cam clatineau. L-a un momendat agentul cu Numarul 306 (numarul de pe ecuson) s-a deplasat langa mine uitandu-se pe geam. Inainte sa se apropie de mine mi-a venit o duhore de transpiratie impletida cu mirosul de alcool. Clar, erau Beti Amandoi. Celalat agent avea Numarul 114 pe ecuson. Aceste ecusoane sunt fara valoare. De ex. Ecusonul 012 l-am vazut la 2 agenti in zile distincte. Pe un ecuson ar trebuii scrise numele agentului, plus poza, plus semnatura CONDUCERII.


Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:56:35
Răspuns #68

TGV-DAT

  • CFR-u' nu moare nicioDATa!!!
  • Mesaje postate: 9
  • Gen: Bărbat
Ar trebui sa le desfacem contractele de munca, la acei "agenti".
CFR-u' nu moare nicioDATa!!!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:58:11
Răspuns #69

NiCkY

  • Vizitator
Citat din: Gman




O angajata Scorseze :lol:  in rama de metrou Irisul 1013/2013(Scuzati calitatea pozei dar metroul era in miscare).

Pe aceasta doamna am vazut-o si eu,o data..eram intr-un Bombardier in statia Crangasi si ea era la usa...dar in picioare cu dor de munca!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:58:41
Răspuns #70

Matei Voineag

  • Vizitator
Azi am vazut un scorseze scarpinandu-se in nas.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:59:57
Răspuns #71

V3nt0R

  • Vizitator
Azi am vazut un scorseze scarpinandu-se in nas.



Da voi ce vreti ca scorsezze sa fie robot...Doamne cand citesc...Scorseze face aia,Scorseze face aia...etc.Da ce scorsezze nu e tot om si el ce tot vb asa despre ei voi nu ati putea sta nici o ora in metrou sa fiti cu ochii pe tot ce misca...si hai ca nu sunt talharii la metrou.Ganditi-va ca oamenii aia muncesc 12 ore plimbate,in zgomot de metrou ca peste tot.Am citit undeva pe un alt forum cum ca cineva povestea ca un mecanic s-a dus sa-si ia un kebab(fast-food) si metroul a intarziat 30 sec.Apoi cineva care l-a citat pe cel ce a povestit a scris asa."Din ciclul,Pentru ce se nasc astfel de oameni".Da ce el nu are voie sa manance.Da revenind la tine.Se scobea in nas.Asa si.Ce tu nu te-ai scobit niciodata.Ba da.Si iti garantez eu ca ai facut-o si in RATB.Si?S-a luat cineva de tine.Sunt gesturi omenesti.Intelegeti odata pentru totdeauna oameni buni ca un scorsezze nu e un robot e un OM.Un OM!Si trebuie sa manance,trebuie sa se mai odihneasca,trebuie sa se scarpine in nas,trebuie sa vorbeasca cu alti colegi.12 ore intr-un metrou nu e treaba usoara,cu atata zgomot si atatia huligani.De exemplu cand va prinde pe voi un scorsezze si se ia de voi si va vorbeste urat...Credeti ca lui ii place.El nu are copii,familie,nevasta?Ba da!Iar voi ii faceti munca mai grea.Si toata lumea ce calatoreste cu metroul.Si va spun eu ca noi avem cel mai securizat metrou din Europa de Est.Datorita scorsezze.Nu-i mai tratati ca pe niste subalterni.Nu suntem la olimpiada sa stea nemiscati.Fara jigniri dar unele lucruri pe care voi le scrieti aici sunt dovada de putina minte si nesimtire.Doar pentru ca va place si ne place noua metroul,nu inseamna ca totul trebuie sa fie ca pe tava.Intelegeti odata.Da femeia din poza dormea.Dupa chip avea 40-50 de ani.Voi barbati la 20 ani nu puteti face munca lor.Dar ei pot ca ei sunt malefici si omul nu trebuie sa faca nimic.Acum hai spuneti incidente grave la metrou in ultimii 2 ani,referitor la protectie nu la date tehnice.Ca se scobeste in nas(nu a murit nimeni).Ca doarme(a stiut cand,iar nu a murit nimeni).Ca se odihneste(nu a murit nimeni).Ca vorbesc in fata statiei(nici un jaf,nu a murit nimeni).Astea incidente nu ce scrieti voi aici numai prostii.Asta se intampla in alte tari.In multe alte tari.Dar nu la noi.V-am scris aceste randuri ca sa nu mai fiti copii la 20 ani si sa va treziti la realitate sa va ganditi intai ce fac scorsezze si ce ati face voi daca ati fi ca ei.Va spun eu.Daca voi de aici erati scorsezze la metrou era aproape haos.Voi cica munciti.Sunt unii oameni cu munca.Dar sunt baieti cu 3-4 ani mai mari ca mine care ies din casa doar pentru a poza si zic ca au muncit.E un efort.Dar nu e mare.Ganditiva la parintii vostri.Va spun eu ca si ei au facut ce fac scorsezii in zilele obositoare de munca.Invatati sa apreciati efortul si munca ci nu sa judecati orice mica gresala,in timp ce marile greseli nu s-au mai intamplat de ani buni de zile datorita acestor oameni care muncesc 12 din 24 zi de zi in metrou,in curent in galagie,si cu o singura pauza de masa.Repet.Ganditi-va ce ati face voi in locul lor si apoi comentati.Multumesc,sper sa cititi si sa va ramana ceva in minte.Scorsezze sunt oameni NU roboti!
memorat
18 Octombrie 2008, 15:00:53
Răspuns #72

V3nt0R

  • Vizitator
Citat din: zumulik
voi chiar nu vedeti ca Iasmin a zis "se aflau la gura de metrou Piata Unirii 1, M1 " deci e clar ca erau ai metrorexului :|

oricum sunt niste pachete de muschi fara creier X(

Da ai vrea tu sa ai salariul lor si sa ai forta sa rezisti ca ei.Am scris mai sus.Tu nu poti face ce fac ei nici o saptamana.Si daca ai rezista ai fi plin de mici defecte(odihna,foame,somn,relaxare)care pentru voi sunt defecte nicidecum nevoi omenesti ca dupa munca.Si ce ai spune tu ca scorsezze.Ia uite ma ce scriu astia despre mine,de parca ei ar putea sa faca ce fac eu.Si atunci vei vedea ce inseamna munca.Nu ca noi niste pusti care dormiteaza.Si am mai zis.Munca voastra(nu e a mea)fotografiatul e din placere si dorinta de cunoastere(date tehnice,trasee,rute,modificari in parc RATB,samd).Ei bine,scorsezze nu muncesc de placere ci de nevoie,sa poata da o paine in casa la familie si copii.Voi va relaxati muncind.Ei,ca si parintii vostri muncesc sa-si intretina familia asa cum parintii ne intretin pe noi."Pachete de muschi fara creier"
Da ce ti-a facut omul asta de il faci prost(ca fara creier inseamna prost).Te-a lovit?Ti-a vorbit urat?Nu!Si atunci cum iti permiti tu de 19-20 ani sa il faci pe un om mare prost.Vorbiti de buna purtare in RATB si METROREX.Ca de ce nu ii mustreaza scorsezii pe cei care vorbesc urat si vandalizeaza.Dupa cum ai vorbit tu si cam toti de aici...ar trebui sa va bata pe toti mai ales ca din ce am citit pe forum,nu sunteti prea talentati la bataie.Poate nici eu dar eu nici numi bat joc si nici nu insult...Asa ca...nu mai aveti pretentii ca lumea sa se poarte frumos cu voi si totul sa fie pus la punct pt.o mana de 200 pasionati(sunt pasionat dar nu am preferinte,cred in oameni si in ce pot face ei,nu ca voi)Bagati-va mintile in cap si lasa pe altii sa faca treaba asta.Vad ca nimeni din parlament nu are nemultumiri de metrou.Hoti cum sunt ei dar conduc o tara,voi nu stiti pe ce lume traiti.Sper ca si asta v-a intrat in cap.
memorat
18 Octombrie 2008, 15:08:41
Răspuns #73

V3nt0R

  • Vizitator
Citat din: by2tza
Am fost de fata la Izvor cand niste golani l-au lasat lat pe un baiat si Scorseze statea si se uita ca boul la portocale

WOW!Dar tu interveneai sunt sigur.Si reiau ce am scris mai sus.Cu ce drept il faci tu bou pe acel om.Cred ca tu fugeai din statie daca vedeai scena asta.Din moment ce personajele intamplarii nu erau clienti metrorex nu ai ce sa reprosezi.Daca un scorsezze te-ar face pe tine bou tu ai scrie repede aici ca sunt nesimtiti ca nu au 7 ani de acasa.Atunci esti nesimtit si nu ai 7 ani de acasa ???Ok.Nu te credeam dar vad ca asa e.Ai un asa limbaj ratat.Scrii in somn(cred ca ai fost somnambul).Stii ce...Mi-as dori sa te prinda un scorsezze pe tine si pe toti cei care fotografiati pt ca incalcati un regulament si asta se vede de pe afisele din statii.Este o proprietate guvernamentala al unei agentii publice.Daca ei nu va dau voie nu aveti voie...Revenind,mi-ar placea sa va prinda un scorsezze si sa va bata sa va linseze ca incalcati regulamentul clar scris si prezentat public si oficial.Si atunci nu veti mai avea tupeu sa-i insultati pe aici.Apropo bitza.De ce nu i-ai spus agentului asa"Nu vezi ca acel tanar este agresat?Ce faci?Stai si te uiti ca boul la portocale?Ca daca tot iti pasa asa mult de metrou,trebuia sa spui cum ai spus aici.Pai te intorceai acasa fara o mana si un picior iti spun eu.Toti sunteti tari la tastatura si cand dati de 2-3 tigani incremeniti.Am multi prieteni tigani si romani si stau intr-o zona cu multi tigani cu fiare si alte alte(Piata Resita,nu va duceti acolo dupa 22:00 decat daca cunoasteti zona,sau oameni bine pusi acolo)si nu mi-au facut niciodata nimic.Cu cei pe care ii cunosc rad si ma distrez iar cu altii,chiar si aurolaci,nu am nimic.NICIODATA nu s-a apropiat de mine vreun tigan pt.simplu fapt ca eu incremenesc de frica la romani mult mai mult decat la tigani,iar cand vad vreun tigan nu ma uit la el ca prostu(scuze da si voi scrieti cuv.urate),tac si merg mai departe.Vede ca nu mi-e frica si ma lasa in pace chiar daca in minte rostesc rugaciuni de scapare uneori.Asa cum unii scorsezze se iau de tiganii care vandalizeaza fonic si material la metrou si voi ar trebui sa va luati.Numai ca voi nici ca scorsezze nici ca om civil nu aveti curajul sa dati fata cu vreunul,de frica...recunoasteti!Asa ca numai prin asta scorsezze va sunt superiori!Asa ca...nesimtire mai putina si recunostiinta mai multa...mult mai multa!
memorat
18 Octombrie 2008, 15:10:21
Răspuns #74

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Citat din: V3nt0R
Asa ca numai prin asta scorsezze va sunt superiori!Asa ca...nesimtire mai putina si recunostiinta mai multa...mult mai multa!
SUperior in prostie, poate. Tarani. Ieri la Pipera un scorseze sa descaltat si sa intis pe bancheta sa doarma. Nu mai zic de jegul de sub unghii si parfumul picioarelor care a patruns in tto vagonul. Rusine!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
23 Octombrie 2008, 18:22:29
Răspuns #75

NiCkY

  • Vizitator
Pff....cred ca directorul Metrorexului sta la calculator munceste,se mai uita pe net,poate din intamplare si pe forumuri,ar fi bine daca ar vedea acest forum,sectiunea Metrou sa vada ce fac agentii Scorseze la postul lor de munca...

Edit:
Daca din intamplare o sa mai vedeti vreun Bombardier cu graffiti pe el,si din intamplare in statia Crangasi va spun cu siguranta 100% ca agentii nu au fost in el.
Intr-o zi eram in statie,si m-am plimbat pe absolut tot peronul cap-coada si ma uitam la un Bombardier (1106/2106) Paris,era complet gol,nici-un Scorseze in el..am stat 15-20 de minute..tot nu vin..m-am gandit sa plec pentru ca ma plictisisem..si cand urc scarile..2 agenti Scorseze venira pe peronul..cu acel Bombardier,ei draguti ce au facut, mi-au facut cu mana deoarece ei credeau ca ma uit foarte dubios la ei :roll:  :P  :P .
memorat
23 Octombrie 2008, 18:23:01
Răspuns #76

V3nt0R

  • Vizitator
Citat din: Iasmin
Citat din: V3nt0R
Asa ca numai prin asta scorsezze va sunt superiori!Asa ca...nesimtire mai putina si recunostiinta mai multa...mult mai multa!
SUperior in prostie, poate. Tarani. Ieri la Pipera un scorseze sa descaltat si sa intis pe bancheta sa doarma. Nu mai zic de jegul de sub unghii si parfumul picioarelor care a patruns in tto vagonul. Rusine!

Da mai...dar sunt unii pe care voi ii criticati mai degeaba. Eu am dat exemple simple pentru care nu meritau sa fie criticati. Si m-am referit la superioritate strict din partea efortului. Oricat ar dormi...dar muncesc si ei va spun eu...v-am mai spus. Inca nu au fost incidente mari la metrou. Bombe, batai, manifestari...deci pana la urma isi fac cat de cat treaba... :-X
memorat
23 Octombrie 2008, 18:23:21
Răspuns #77

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Vezi tu "V3nt0R" parintii tai muncesc la o slujba mai buna la fel ca si parintii mei poate ca parintii tuturor de pe acest forum au o slujba mai buna decat Scorseze dece crezi tu ? Pentru ca au invatat !!!! . Si in plus asta este datoria acelor scorseze sa vegheze nu sa doarma ;) ... In oricea caz intreaba un agent cate clase are sau unde si cand s-a nascut Eminescu sa vedem noi atuncea :| .. numai compara oamenii care au invatat si oamenii care au dat cu sapa ! Fiecare are rolul lui in societate e corect dar sa nu uitam ca cei care invata traiesc bine cei care nu traiesc la mila altora si cu asta am pus punct !
memorat
23 Octombrie 2008, 18:24:08
Răspuns #78

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Si apropo cand o sa am varsta necesara pentru a muncii  o sa muncesc ! deocamdata sunt minor ! bafta !
memorat
23 Octombrie 2008, 18:26:02
Răspuns #79

silviu_alex

  • Mesaje postate: 5
Treaba o fac. Nu o fac cum trebuie s-au cu tragere de inima ca sunt prost platiti dar ganditiva cum ar fi daca in BM nu ar fi ei? mazgalite, cersetori...totusi e o schimbare. Am lucrat si eu ca dispecer la o firma de paza si stiu cat de obositoare e munca pentru agenti de paza. Si cei de la metrou baga cate 24 de ore (cel putin asa mia zis cineva care a vorbit cu ei, cineva din metrou)
memorat