28 Martie 2024, 15:37:26

Autor Subiect: Paza la metrou (Scorseze)  (Citit de 38786 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

18 Octombrie 2008, 14:25:51
Răspuns #40

Stakee

  • Vizitator
Datoria lui e paza si protectia la metrou. La fel cum a politiei e paza si protectia peste tot. Asa face politia peste tot: lasa tiganii sa se bata intre ei, si cand obosesc ii salta. Intervin numai in cazul in care sunt implicati / luati pe sus / luati la bataie oameni nevinovati care doar trec pe acolo. La fel ar fi facut si paznicul de la metrou, in cazul in care ar fi fost luat la bataie alt calator


Nici cand oameni nevinovati sunt agresati, nu prea intervine niciun politist sau agent de paza, nu zic ca asa ceva este des dar se intampla si chestii de genu
memorat
18 Octombrie 2008, 14:27:11
Răspuns #41

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am citit ce ati discutat mai sus. Nu stiu daca am spus ultima nazbatie a paznicilor Scorseze. Acum 2 saptamani m-am deplasat sa observ noua catenara de la IMGB si sa obtin mai multe informatii despre Sofia. Am stat 2 minute de vorba cu mecanii in fata peronului Depoul IMGB.. Au inceput sa urle paznicii de la metrou la mine pentru motivul ca dicutam cu mecanicii si stationam pe peron. Am terminat de dicutat cu ei si cand am ajuns in spatele statiei au inceput sa imi puna 10 intrebari pe secunda:" "De ce ai ramas in metrou", " Ce ai discutat cu mecanicii", " Cum de ti-ai permis sa vorbesti cu mecanicii", "Ce treaba ai cu ei",  " Cum te numesti", Cine esti tu", Cum ai intrat in subteran Ce tii in mana", Arata ce ai in mana", si etc". I-am lasat sa vorbeasca ca o moara stricata. Ultimele 2 intrebari au umplut paharul si m-am bagat si eu in vorba cu aceste fiinte care pazesc metrou. In mana tineam o umbrela.     Ce puteam sa tin in mana   ":. E vreo problema, am facut ceva rau, ce pot sa tin in mana, o umbrala, la mine se numeste umbrela" (m-am rastit la acesti paznici). La un moment dat imi zice un paznic, "credeam ca ai un tub in mana".  "Tub de care", am intrebat. "Tub de graffiti", raspunde el. Imadiat am inceput sa raspund si la celelalte intrebari:"Cu mecanicii am discutat de Sofia". "Cine e Sofia", intraba ei. "Ultimul Bm care trebuie sa intre pe traseu". Tu de unde stii aceste lucruri despre metrou, intreaba ei. Sunt pasionat. De unde stii ca se numeste asa un BM, am raspuns: :"Orice om care a termiant cel putin 4 clase stie citeasca numele lor.", aratand spre un metrou locul respectiv. Dupa acest raspuns ei au plecat in depou. gaise un fraier si isi bateau joc de el. Hmmm pana la urma au plecat cu coada intre picioare. Asteptam sa ma ainga vreun din ei ca ramanea fara mana   .

Astept parerile voastre.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:29:08
Răspuns #42

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Mai....nu chiar toti paznicii de la Scorseze sunt batuti in cap      ...Zilele trecute am fost cu un prieten la Depoul I.M.G.B ca sa vedem cum este acolo  . La ultima statie toti calatorii au coborat din metrou(mai putin 2 scorseze care cred ca isi terminasera tura si au luat metrou de la Aparatorii Patriei)....si am mai ramas decat noi 2 cu cei 2 paznici al metroului(o femeie si un barbat)si cu acei scorsezisti.Cei care urcasera la Aparatori au urcat pe la ultimul vagon si se asezasera jos.Paznicii metroului au venit in ultimul si le zicea celorlalti colegi"Hai...Scoate banii ca nu sunteti pe trenul vostru ".S-au asezat jos si paznicii garniturii si au inceput sa vorbeasca.La un moment dat femeia scorseze m-a intrebat "Ce faceti aici?De ce nu ati coborat la I.M.G.B? Eu i-am raspuns"Pai mergem si noi pana la depou ca sa vedem cum e p-acolo,suntem pasionati de metrouri.Ajunsi la suprafata...si in statie..noi am coborat ...si am inceput sa ne plimbam pe acolo.Am ajuns la capatul statiei unde linie pleca spre cimitir...cand din spate am inceput sa auzim niste fluieraturi...erau un scorseze care ne fluiera pentru ca trecusem de linia alba de pe peron(ii era frica bietului om ca sarim gardul si plecam ca nebunii pe linie    ).Noi ne-am intors inapoi la intrare in Hala de Parcare unde isi pierdeau timpul paznicii.Vreau sa va spun ca acel paznic care fluiera dupa noi vroia sa vina dupa noi si sa ne dea afara din statie...dar scorsezista din rama .....ne-a luat apararea... si i-a zis celuilalt "Lasa-i ca sunt cu mine"  .Si dupa aceea  femeia-scorseze ne-a lasat pe mn si pe prietenul meu sa intram in Hala de Parcare si sa ne uitam si noi la Bm-urile si Ivele parcate acolo(deoarece poze nu am putut face  ).Unii scorseze sunt chiar de treaba....





memorat
18 Octombrie 2008, 14:30:31
Răspuns #43

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Mai....nu chiar toti paznicii de la Scorseze sunt batuti in cap      ...Zilele trecute am fost cu un prieten la Depoul I.M.G.B ca sa vedem cum este acolo  . La ultima statie toti calatorii au coborat din metrou(mai putin 2 scorseze care cred ca isi terminasera tura si au luat metrou de la Aparatorii Patriei)....si am mai ramas decat noi 2 cu cei 2 paznici al metroului(o femeie si un barbat)si cu acei scorsezisti.Cei care urcasera la Aparatori au urcat pe la ultimul vagon si se asezasera jos.Paznicii metroului au venit in ultimul si le zicea celorlalti colegi"Hai...Scoate banii ca nu sunteti pe trenul vostru ".S-au asezat jos si paznicii garniturii si au inceput sa vorbeasca.La un moment dat femeia scorseze m-a intrebat "Ce faceti aici?De ce nu ati coborat la I.M.G.B? Eu i-am raspuns"Pai mergem si noi pana la depou ca sa vedem cum e p-acolo,suntem pasionati de metrouri.Ajunsi la suprafata...si in statie..noi am coborat ...si am inceput sa ne plimbam pe acolo.Am ajuns la capatul statiei unde linie pleca spre cimitir...cand din spate am inceput sa auzim niste fluieraturi...erau un scorseze care ne fluiera pentru ca trecusem de linia alba de pe peron(ii era frica bietului om ca sarim gardul si plecam ca nebunii pe linie    ).Noi ne-am intors inapoi la intrare in Hala de Parcare unde isi pierdeau timpul paznicii.Vreau sa va spun ca acel paznic care fluiera dupa noi vroia sa vina dupa noi si sa ne dea afara din statie...dar scorsezista din rama .....ne-a luat apararea... si i-a zis celuilalt "Lasa-i ca sunt cu mine"  .Si dupa aceea  femeia-scorseze ne-a lasat pe mn si pe prietenul meu sa intram in Hala de Parcare si sa ne uitam si noi la Bm-urile si Ivele parcate acolo(deoarece poze nu am putut face  ).Unii scorseze sunt chiar de treaba....


Auzi nu era o femeie tanara si slabuta si tipul acela tanar si slabut?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:31:53
Răspuns #44

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Mai....nu chiar toti paznicii de la Scorseze sunt batuti in cap      ...Zilele trecute am fost cu un prieten la Depoul I.M.G.B ca sa vedem cum este acolo  . La ultima statie toti calatorii au coborat din metrou(mai putin 2 scorseze care cred ca isi terminasera tura si au luat metrou de la Aparatorii Patriei)....si am mai ramas decat noi 2 cu cei 2 paznici al metroului(o femeie si un barbat)si cu acei scorsezisti.Cei care urcasera la Aparatori au urcat pe la ultimul vagon si se asezasera jos.Paznicii metroului au venit in ultimul si le zicea celorlalti colegi"Hai...Scoate banii ca nu sunteti pe trenul vostru ".S-au asezat jos si paznicii garniturii si au inceput sa vorbeasca.La un moment dat femeia scorseze m-a intrebat "Ce faceti aici?De ce nu ati coborat la I.M.G.B? Eu i-am raspuns"Pai mergem si noi pana la depou ca sa vedem cum e p-acolo,suntem pasionati de metrouri.Ajunsi la suprafata...si in statie..noi am coborat ...si am inceput sa ne plimbam pe acolo.Am ajuns la capatul statiei unde linie pleca spre cimitir...cand din spate am inceput sa auzim niste fluieraturi...erau un scorseze care ne fluiera pentru ca trecusem de linia alba de pe peron(ii era frica bietului om ca sarim gardul si plecam ca nebunii pe linie    ).Noi ne-am intors inapoi la intrare in Hala de Parcare unde isi pierdeau timpul paznicii.Vreau sa va spun ca acel paznic care fluiera dupa noi vroia sa vina dupa noi si sa ne dea afara din statie...dar scorsezista din rama .....ne-a luat apararea... si i-a zis celuilalt "Lasa-i ca sunt cu mine"  .Si dupa aceea  femeia-scorseze ne-a lasat pe mn si pe prietenul meu sa intram in Hala de Parcare si sa ne uitam si noi la Bm-urile si Ivele parcate acolo(deoarece poze nu am putut face  ).Unii scorseze sunt chiar de treaba....


Auzi nu era o femeie tanara si slabuta si tipul acela tanar si slabut?



Aaa....nup....era o femeie cam 45 ani grasuta si roscata si el era tot cam 45-50 ani grasut si brunet.





memorat
18 Octombrie 2008, 14:32:55
Răspuns #45

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Citat din: Gman
Aaa....nup....era o femeie cam 45 ani grasuta si roscata si el era tot cam 45-50 ani grasut si brunet.
Ii cunosc, e tipa care sa luat de mine cand am fsot la Pantelimon. Ai avut noroc
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:34:21
Răspuns #46

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Din ce cauza s-au luat de tine?Ce motiv au avut?





memorat
18 Octombrie 2008, 14:35:19
Răspuns #47

NiCkY

  • Vizitator
Imi zisese un baiat cu niste baieti seara pe la 11 acolo , pe la orele alea este pustiu a dat spaga la 5 paznici vreo 15 lei la fiecare si i-a lasat sa intre in hala...va vine sa credeti? (ma refer la dep.imgb).


Ca sa te lase sa intrii => spaga.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:36:23
Răspuns #48

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
De ce se iau toti agentii de paza de voi? Chiar asa fiorosi sunteti? Sau nu stiti voi sa vb cu ei?

Da suntem foarte Fiorosi. Nicky, merci mult ca miai spus pretul. EU stiam de o stricla de bere si de 5 lei, dar vad ca preturile s-au schimbat.   
PS: de nu vin eu la ora 11 noaptea cu aprobarea de la Metrorex, sa isi puna pofta de spaga  in cuiul din cabina mecanicilor.     .
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:37:37
Răspuns #49

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Vrajeala faza cu spaga. Nu risca ei postul pentru 3 lei de fiecare   
Poate 15 de fiecare... da nici macar... ca poate mai grav decat un graffer si se pot produce pagube mult mai mari.
Exact cum a zis Iasmin... de 5 lei te lasa sa intri la Industriilor unde n-ai ce sa strici
memorat
18 Octombrie 2008, 14:38:10
Răspuns #50

NiCkY

  • Vizitator
Vrajeala faza cu spaga. Nu risca ei postul pentru 3 lei de fiecare   
Poate 15 de fiecare... da nici macar... ca poate mai grav decat un graffer si se pot produce pagube mult mai mari.
Exact cum a zis Iasmin... de 5 lei te lasa sa intri la Industriilor unde n-ai ce sa strici

Ba da te lasa, noaptea cand nu sunt sefii...i-a lasat in hala Imgb-ului sa faca poze la ramele de metrou garate acolo.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:40:03
Răspuns #51

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Ai fost tu acolo, sau stii din auzite? 
Mi-e greu sa cred ca risca aia... oricat de prosti ar fi
memorat
18 Octombrie 2008, 14:40:39
Răspuns #52

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ai fost tu acolo, sau stii din auzite? 
Mi-e greu sa cred ca risca aia... oricat de prosti ar fi

Sunt niste fotografii pe internet din depoul Pantelimon, in care un tip a reusit sa fotografieze Bm. Daca va uitati cu atentie la ora pozelor si data,  ele sunt capturate pe 20 octombrie 2007, intre orele 00.00-00.03.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:41:44
Răspuns #53

NiCkY

  • Vizitator
Citat din: Iasmin
Citat din: flo
Ai fost tu acolo, sau stii din auzite? :P
Mi-e greu sa cred ca risca aia... oricat de prosti ar fi :)
Sunt niste fotografii pe internet din depoul Pantelimon, in care un tip a reusit sa fotografieze Bm. Daca va uitati cu atentie la ora pozelor si data,  ele sunt capturate pe 20 octombrie 2007, intre orele 00.00-00.03.


Mai ales grafferi in mod normal dupa auzite,nu intra ziua in remize sau mai rar depouri de la inceputului orelor 12(24) si ies ei prin "canale" cum e in filmul Buchawrestlers sau cum se numeste.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:43:11
Răspuns #54

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Haideti sa fim Patrioti ai acestei tari.

Daca observati un AGENT SCORSEZE care in timpul serviciului doarme va rugam frumos sa il miscati un pic si sa va bagati in seama cu el intrebandu-l cate statii mai sunt pana la  Unirii sau depinde de o destinatie mai apropiata. Sa nu il atentionati ca dormea un pic ca se va simtii flatat si cine stie ce masuri va lua.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:44:29
Răspuns #55

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Buna idee!!! O s-o aplic de maine.





memorat
18 Octombrie 2008, 14:45:24
Răspuns #56

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Corect
Merg maine cu Gman a.k.a. Alex pan-la ciurel si poate gasim ceva ceva
Chiar ... cine mai e din bucuresti si mai vrea as mearga ? :>:>
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:45:53
Răspuns #57

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Citat din: NiCkY
Mai ales grafferi in mod normal dupa auzite,nu intra ziua in remize sau mai rar depouri de la inceputului orelor 12(24) si ies ei prin "canale" cum e in filmul Buchawrestlers sau cum se numeste.
In Buchawrestlers e gura de aerisire a unei statii, nu un canal. Dar oricum nu se mai deseneaza acolo, de cand gareaza Bombardiere.
Si pe unde intra, pe acolo ies, ca n-au de unde sa stie daca celelalte cai sunt sigure
memorat
18 Octombrie 2008, 14:46:47
Răspuns #58

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Cine vrea sa se angajeze la Scorseze e invitatul meu :D

memorat
18 Octombrie 2008, 14:47:44
Răspuns #59

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans




O angajata Scorseze :lol:  in rama de metrou Irisul 1013/2013(Scuzati calitatea pozei dar metroul era in miscare).





memorat