28 Martie 2024, 13:22:01

Autor Subiect: Paza la metrou (Scorseze)  (Citit de 38782 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

18 Octombrie 2008, 13:59:04
Răspuns #20

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Eu am vazut la IMGB 2 cum fuma mecanicul lejer pe peron si nu avea nicio problema.Deci nu numai mecanicii de pe IVA fumeaza ilegal
memorat
18 Octombrie 2008, 13:59:53
Răspuns #21

Matei Voineag

  • Vizitator
Mai demult am vazut un scorseze care se urina intr-o garnitura Bombardier si azi am vazut un scorseze care dormea.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:03:09
Răspuns #22

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Poftiti inca un somnorici.
Sursa Compact.

Citat din: Compact
Uneori, cei pusi si vegheze siguran???ta altora adorm în post. De data aceasta, Bodyguardul a fost furat de Mos Ene, care, între statii, s-a as???ezat pe leoapele omului. Chiar daca doarme, el este în siguranta, si asta pentru ca îl pazesc calatorii din metrou.
„Scorseze e cu noi;
Scorseze e cu noi;
Ura, draguaa mea;
Scorseze e cu noi”.

Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:03:47
Răspuns #23

NiCkY

  • Vizitator
Pai nu este de mirare de vedem noi vagoanele de metrou vopsite.

Haga, cand a fost prins in Crangasi aia nu credeti ca tot dormeau?
memorat
18 Octombrie 2008, 14:04:46
Răspuns #24

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pai nu este de mirare de vedem noi vagoanele de metrou vopsite.

Haga, cand a fost prins in Crangasi aia nu credeti ca tot dormeau?

Apropo, vagoanele Bombardier stau si in remizele de la Eroior! Mi-a povestit un graffer ca nu numai Haga a fost vopsit si altele sunt vopsit. intr-o spargere care a avut loc de curang la Eroilor, paznicul care se afla prin Bombardier a primit un pumn in dinti si pentru a scapa de bataia bestiilor a stat pe margine admirand minunatele desene! Inca o bulina neagra in dreptul Scorsezilor! CU ce sa te aperi de Grafferi!!!     Cu uniforma si capul? Nu merita sa iti risti viata pe un salariu minim pe economie!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:05:52
Răspuns #25

V3nt0R

  • Vizitator
Citat din: Iasmin
Citat din: NiCkY
Pai nu este de mirare de vedem noi vagoanele de metrou vopsite.

Haga, cand a fost prins in Crangasi aia nu credeti ca tot dormeau? 8)

Apropo, vagoanele Bombardier stau si in remizele de la Eroior! Mi-a povestit un graffer ca nu numai Haga a fost vopsit si altele sunt vopsit. intr-o spargere care a avut loc de curang la Eroilor, paznicul care se afla prin Bombardier a primit un pumn in dinti si pentru a scapa de bataia bestiilor a stat pe margine admirand minunatele desene! Inca o bulina neagra in dreptul Scorsezilor! CU ce sa te aperi de Grafferi!!! :!:  :!:  Cu uniforma si capul? Nu merita sa iti risti viata pe un salariu minim pe economie!

Din Moment ce conducerea Metrorex stie de aceste incidente si aude de ele in fiecare zi ma intreb de ce sa tot iau unii de Scorseze.De ce sa-si riste omul viata si sa stea familia lui suparata si necajita pt.niste pustani.Daca mai marii Metrorex stiu de aceste lucruri de zeci de ani si tot ce fac ei este sa puna avertismente atunci agentii nu au ce sa faca.Ce sa isi dea viata pt.niste oameni care stau degeaba.Mai bine nu!!!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:07:30
Răspuns #26

Gabriel Ilie

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 256
  • Gen: Bărbat
  • also known as by2tza
    • by2tza @ O-O.ro
Am fost de fata la Izvor cand niste golani l-au lasat lat pe un baiat si Scorseze statea si se uita ca boul la portocale
memorat
18 Octombrie 2008, 14:08:11
Răspuns #27

NiCkY

  • Vizitator
Vreau reamintesc o discutie mai veche:

http://youtube.com/watch?v=Eze2ethmF6c&feature=related

Wrote:
"Si pentru ca aceste trenuri sa nu sfarseasca la fel , compania Metrorex a angajat paznici echipati cum numai in filme vezi , mesajul lor catre cei care vor sa umple vagoanele de metrou de graffiti ca din greseala...

"Greseala nu va exista , deci nu va fi!."



Poftim?

Eu tin sa il contrazic .. pentru ca de ce o rama de metrou a fost plina de graffiti?

Raspuns : Or dormeau,ori ce faceau..??


@Scorseze:

Eu va zic sa fiti mai atenti pentru ca si ramele de metrou Bombardier o va lua pe urma ramelor de metrou Iva. Va garantez!. ( daca o tineti in ritmul asta).


Asta a fost parerea mea!.


Astept comentari despre acest lucru! Si sa imi spuneti daca am dreptate sau nu?
memorat
18 Octombrie 2008, 14:08:58
Răspuns #28

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Nu ai dreptate.
Chiar daca nici paza la Bombardiere nu e stralucita, totusi ramele sunt spalate, si nu circula niciodata cu desene pe ele. Oricat de prost pazite or fi, la un moment dat grafferii se vor satura sa nu le circule desenele, asa ca o sa renunte 

Sau varianta a doua: ca in New York la sfarsitul anilor 80, cand brusc s`a terminat complet cu graffitiul prin aplicarea unor pedepse exemplare
memorat
18 Octombrie 2008, 14:09:44
Răspuns #29

Stakee

  • Vizitator
Nu ai dreptate.
Chiar daca nici paza la Bombardiere nu e stralucita, totusi ramele sunt spalate, si nu circula niciodata cu desene pe ele. Oricat de prost pazite or fi, la un moment dat grafferii se vor satura sa nu le circule desenele, asa ca o sa renunte 

Sau varianta a doua: ca in New York la sfarsitul anilor 80, cand brusc s`a terminat complet cu graffitiul prin aplicarea unor pedepse exemplare


Ce fel de pedepse?
memorat
18 Octombrie 2008, 14:11:53
Răspuns #30

NiCkY

  • Vizitator
Citat din: flo
Nu ai dreptate.
Chiar daca nici paza la Bombardiere nu e stralucita, totusi ramele sunt spalate, si nu circula niciodata cu desene pe ele. Oricat de prost pazite or fi, la un moment dat grafferii se vor satura sa nu le circule desenele, asa ca o sa renunte :P

Sau varianta a doua: ca in New York la sfarsitul anilor 80, cand brusc s`a terminat complet cu graffitiul prin aplicarea unor pedepse exemplare :)


Da sunt spalate , si cat timp vor fi spalate? La vesnicie?

Era buna ideea lor sa pun senzor de miscare in remize+camere de filmat.



Edit:

O sa se sature de atata spalat si .........."pa" asa o sa le lase.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:13:03
Răspuns #31

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
O sa le spele suficient timp cat sa se plictiseasca grafferii. Adica o foarte scurta perioada 
Camera de filmat este, de exemplu, la Nicolae Grigorescu, si tot se deseneaza
memorat
18 Octombrie 2008, 14:19:41
Răspuns #32

NiCkY

  • Vizitator
Cred ca degeaba este pusa camera acolo
memorat
18 Octombrie 2008, 14:20:26
Răspuns #33

Stakee

  • Vizitator
Cred ca degeaba este pusa camera acolo

Si daca filmezi vine si te ia la cafteala si iti confisca camera 
Au ce au cu pasionatii dar pe graff-eri ii lasa in pace, cam putreda treaba asta
memorat
18 Octombrie 2008, 14:21:04
Răspuns #34

yo_mama

  • Vizitator
Grafferi nu picteaza ca sa le circule desenele ci sa le pozeze apoi sa se prezinte cu pozele la concursuri de unde iau bani.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:21:44
Răspuns #35

Stakee

  • Vizitator
Grafferi nu picteaza ca sa le circule desenele ci sa le pozeze apoi sa se prezinte cu pozele la concursuri de unde iau bani.


Si cum de circula desenate?
memorat
18 Octombrie 2008, 14:22:40
Răspuns #36

NiCkY

  • Vizitator
Grafferi nu picteaza ca sa le circule desenele ci sa le pozeze apoi sa se prezinte cu pozele la concursuri de unde iau bani.


Si cum de circula desenate?


Nu au voie sa iti i`a camera,te pune sa formatezi card`ul.
memorat
18 Octombrie 2008, 14:23:37
Răspuns #37

Stakee

  • Vizitator
Grafferi nu picteaza ca sa le circule desenele ci sa le pozeze apoi sa se prezinte cu pozele la concursuri de unde iau bani.


Si cum de circula desenate?


Nu au voie sa iti i`a camera,te pune sa formatezi card`ul.



Si daca nu am card? ::)
memorat
18 Octombrie 2008, 14:24:24
Răspuns #38

V3nt0R

  • Vizitator
Citat din: by2tza
Am fost de fata la Izvor cand niste golani l-au lasat lat pe un baiat si Scorseze statea si se uita ca boul la portocale

Si de unde stii tu ca acel baiat era chiar baiat,si acei golani erau chiar golani.Nici o bataie nu incepe degeaba.Din moment ce nu tine de metrou,in aceasta bataie nu avea de ce sa se implice si scorsezze.Daca el nu este platit bine nici de Metrorex,ce bani lua pentru asta.Sau poate sfarsea si el rau.Poate cei care loveau erau furiosi.Inca o data.De ce sa isi riste omul viata?Daca nici un calator nu s-a bagat,de ce sa se bage Scorsezze.Oricum nu avea ce sa faca daca spui ca erau mai multi golani!
memorat
18 Octombrie 2008, 14:24:50
Răspuns #39

flo

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
Datoria lui e paza si protectia la metrou. La fel cum a politiei e paza si protectia peste tot. Asa face politia peste tot: lasa tiganii sa se bata intre ei, si cand obosesc ii salta. Intervin numai in cazul in care sunt implicati / luati pe sus / luati la bataie oameni nevinovati care doar trec pe acolo. La fel ar fi facut si paznicul de la metrou, in cazul in care ar fi fost luat la bataie alt calator
memorat