28 Martie 2024, 23:40:12

Autor Subiect: Paza la metrou (Scorseze)  (Citit de 38798 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

06 Februarie 2009, 09:22:30
Răspuns #120

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Minutul 1:28. Acei 2 oamani erau cumva paznici la Metrou, firma Scorseze? Ce remiza era?

Dar dupa minutul 2.00 cum sa rezolvat?


Erau niste mecanici ai Metrorexului  8)

Remiza presupun ca era la Dristor 2 sau M4 sigur.. 

Dupa minutul 2:00 nustiu dar am impreisa ca la rupt pe genunchi pe paznic si a fugit pentru ca se observa cum face camera deci sigur fuge...  :P
memorat
06 Februarie 2009, 18:54:14
Răspuns #121

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Prea tare frate ... "ce faceti baieti ... :- Desenam :) "
 :D :D :D =))

Si apropo gata cu off :)
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
08 Februarie 2009, 23:05:21
Răspuns #122

alexs2tank

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
    • Google
Inca un somnorici a aparut in ziare... Se vor lua cumva masuri?



Cum ramane cu afisul acesta?


Apropo de asta, vorba unui coleg, "Gandestete si tu ca sunt si ei oameni si stau in picioare 6-12 ore si sunt obositi, e si omul obosit" si ii dau dreptate, obosesc si ei de atata stat n-ai ce sa le reprosezi, nu lucreaza nici bine dar.. sunt si ei oameni si e de ras cu chestia asta ca mai dorm si ei dar nu tre sa exageram.. masuri... ia-o mai usor.
""If a man does his best, what else is there..""
^George S. Patton^

(Avatarul: Statia L.D.C. "Printre Ive.." - �Foto: Me and co.)
memorat
09 Februarie 2009, 10:27:19
Răspuns #123

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Astept cu nerabdare ziua in care PROTV-ul, Antena 1, Realitatea TV  sa prezinte la stiri o rama Bombardier Movia 346 vopsita in exterior....
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Februarie 2009, 08:02:53
Răspuns #124

silviualex

  • Mesaje postate: 3
Nu vor da la TV pentru ca nu se va afla. Cum o rama este vopsita intra imediat in stergere si altele. Au fost BM vopsite aproape total(sunt poze si pe net) dar au fost sterse.
memorat
14 Februarie 2009, 13:17:10
Răspuns #125

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Ma lagat de "clica lu' Scorseze" fiecare are parerea lui dar tipi chiar daca dorm chiar daca nu, sunt praf. Oricine ii poate rupe pe genunchi pe majoritatea. Asa ca si daca dorm ei si daca sunt treji tot acelasi lucru e. Sa nu uitam ca Scorseze  era o firma pe care nu dadeai 3 bani dar a ajuns mare cu contractul cu metroul, asa ca s-au angatat toate persoanele frustratoare, pensionarii, tinerii lipsiti de caracter, suferinzi si cum mai vreti voi. Asa ca nu cred ca astea ii vor inlocuii vreodata pe toti.In concluzie vom mai vedea "durii" de la paza dormind destul timp, dar asta e, nu se intampla lucruri rele la metrou :D
MTRO
memorat
14 Februarie 2009, 20:29:42
Răspuns #126

zumulik

  • Mesaje postate: 257
  • Gen: Bărbat
  • Faci scandal ? ne batem fara tovarasi sau cu ?
Ma lagat de "clica lu' Scorseze" fiecare are parerea lui dar tipi chiar daca dorm chiar daca nu, sunt praf. Oricine ii poate rupe pe genunchi pe majoritatea. Asa ca si daca dorm ei si daca sunt treji tot acelasi lucru e. Sa nu uitam ca Scorseze  era o firma pe care nu dadeai 3 bani dar a ajuns mare cu contractul cu metroul, asa ca s-au angatat toate persoanele frustratoare, pensionarii, tinerii lipsiti de caracter, suferinzi si cum mai vreti voi. Asa ca nu cred ca astea ii vor inlocuii vreodata pe toti.In concluzie vom mai vedea "durii" de la paza dormind destul timp, dar asta e, nu se intampla lucruri rele la metrou :D

Am auzit chestia asta de 10000000000000000000000 de ori ...
Scorseze e decat o firma ca oricare alta...
memorat
16 Februarie 2009, 14:56:13
Răspuns #127

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
Si o sa mai auzi de inca 10000000000000000000000x10000000000000000000000 :)
MTRO
memorat
12 Martie 2009, 07:24:42
Răspuns #128

Doctorusat

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 612
  • Gen: Bărbat
  • Just Mee...
Salut, sincer imi este si frica sa raspund, tinand cont ca vroiam sa spun ceva pozitiv despre Scorseze, Dar tinand cont ca si eu lucrez la ei, chiar la metrou, adevarul este trist, si realitatea doare, Tot ce va pot spune, este: continuati sa pozati, filmati, sa imortalizati acele momente, de "glorie" a scumpilor mei colegi, care cred ca daca vin ei de la tzara, gata se descalta in metrou cand nu mai pot de piceoare, care fumeaza aiurea, si care nu isi pur si simplu, nu prea are ce cauta in peisaj, iar daca doarme, chiar va rog, nu-i deranjati, datile si o pernuta,
ca usor usor, poate asa o sa scape si firma de toti "parazitii" care nu isi au locul, tin sa precizez ca eu lucrez de aproape 3 anii la ei, numai pe acces, si in 3 anii am schimbat decat odata statia, pt ca nu mai faceam fatza, recunosc, ca nu ma ajuta fizicul, dar tupeul nu imi lipseste, pana la urma urmei, macar tupeu sa am, ca daca imi iau omor de la vre-un drogat sau grup de drogati, macar Scorseze imi da spitalizare gratuita,
Deci ca sa nu lungesc vorba, cum l-ati vazut pe "infractor" , o poza mica, postata imediat, ori aici pe ro-trans, ori pe... si imi cer scuze daca fac reclama, un alt forum "tram club" si gata, ca eu am obiceiul de a ma duce la servici cu laptopul la mine, si de a impartasi sefilor mei, ultimile "noutati" despre "minunati" mei colegi.
 P.s. nu ma intrebati de pe ce statie sunt, ca nu raspund, deoarece nu imi place sa am "vizitatori" si nu dau autografe ;D

P.s. 2, "silviualex" deci eu cred ca mai am, vre-o 3 - 4 poze cu bm2, vopsite, macar asa un pic care nu apar pe forum, pozele nu imi apartin, le-am luat si eu de pe alte forumurii. iar ce spui tu este adevarat nu apar niciodata la stiri, sunt curatate imediat cu diluant, dar ia ghiceste cine le curata... "Scorseze"
memorat
05 Octombrie 2009, 07:32:33
Răspuns #129

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Scorseze Security International facand rebus in timpul sevicilui. Pentru asta va platim. :-X :-X :-X
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
05 Octombrie 2009, 23:54:02
Răspuns #130

SprinterXP

  • Vizitator
E cumva o metoda noua de paza la metrou?! >:( :D
memorat
07 Noiembrie 2009, 13:24:49
Răspuns #131

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Agenti de Paza SCORSEZE de la metrou au fost dotati cu masti antigripa. Dar nu toti stiu ca acestea se vor folosi numai in zona bucala.

In prima fotografie: Agent de paza M 1- 3, Nr. legitimatie 112.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Noiembrie 2009, 14:39:30
Răspuns #132

AlexYo

  • Vizitator
Se pare ca cei de la SCORSEZE s-au modernizat. Acum au si ambulante si mai ales... fiti atenti aici .  TRANSPORT DIALIZA ??? ??? Mi se pare aiurea. Unde se poate transporta sange in acel LOGAN?
memorat
07 Noiembrie 2009, 15:04:01
Răspuns #133

CRAZY BOY

  • Vizitator
Si pe nas se pun, pentru ca tu respiri si cu nasul.
memorat
07 Noiembrie 2009, 17:27:23
Răspuns #134

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Se pare ca cei de la SCORSEZE s-au modernizat. Acum au si ambulante si mai ales... fiti atenti aici .  TRANSPORT DIALIZA ??? ??? Mi se pare aiurea. Unde se poate transporta sange in acel LOGAN?

Raspuns: In lazi frigorifice.





memorat
14 Noiembrie 2009, 08:30:46
Răspuns #135

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Scorseze   antiporcin  Security.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
16 Noiembrie 2009, 21:08:03
Răspuns #136

MTROE

  • Mesaje postate: 108
  • Gen: Bărbat
MTRO
memorat
30 Noiembrie 2009, 20:27:52
Răspuns #137

AlexYo

  • Vizitator
Scorseze Security International facand rebus in timpul sevicilui. Pentru asta va platim. :-X :-X :-X

Ei acum si tu. Omul face un rebus, nu doarme (cultivandu-se  8) ). Daca nu are ce sa faca sa se uite pe geam? Aa, e in subteran, nu prea are ce sa vada.
memorat
01 Decembrie 2009, 12:34:13
Răspuns #138

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Pai atunci de ce s-a mai angajat la Scorseze? Doar ca sa dezlege Rebus? Asta nu putea sa faca si acasa?





memorat
12 Martie 2010, 19:55:53
Răspuns #139

Lupu`

  • Vizitator
memorat