28 Martie 2024, 16:43:05

Autor Subiect: Infrastructura tramvaie str. Dristorului - Baba Novac  (Citit de 9401 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

28 Octombrie 2013, 17:01:39
Răspuns #20

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Se pare ca vom avea parte de probe la acest capat,cu BLF-uri in urmatoarele seri...Asa mi-a soptit o "pasarica"...
au fost in probe lfurile :P
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
28 Octombrie 2013, 17:08:06
Răspuns #21

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
au fost in probe lfurile :P
Inseamna ca a aflat tarziu cel care mi-a spus,sau poate vor mai fi probe pe acolo cu aceste vagoane...cu ce ocazie au fost pe acolo?
memorat
28 Octombrie 2013, 22:27:22
Răspuns #22

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Inseamna ca a aflat tarziu cel care mi-a spus,sau poate vor mai fi probe pe acolo cu aceste vagoane...cu ce ocazie au fost pe acolo?
Iar se vorbeste peste masura.
La intrebarea de mai sus nu raspund.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
28 Octombrie 2013, 23:38:43
Răspuns #23

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Iar se vorbeste peste masura.
La intrebarea de mai sus nu raspund.
#410 a facut PROBE pe str. Dristorului/Baba Novac pe 22.10.2013, a doua zi s-a deschis circulatia vagoanelor cu calatori.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Octombrie 2013, 16:46:18
Răspuns #24

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Se aude (cel putin ce a ajuns pe la urechile mele) cum ca s-ar vrea reintregirea liniei 1.Pana acum nu s-ar fi putut deoarece de cand au inceput lucrarile la pasajul Muncii,linia 1 Vitan intorcea pe relatia Mihai Bravu-Calea Dudesti.Era un capat provizoriu,deoarece pe moment nu era alta solutie.De aceea s-ar fi tinut "mortis",sa fie redeschis capatul de la Baba Novac-Dristorului,sa fie un capat decent.Acum nu stiu daca vor intoarce si la Sura Mare,apoi sa urmeze traseul de baza sau fie se va renunta pe moment la acest capat urmand sa intoarca doar la capetele Iancului si Dristorului.Ramane sa ma mai interesez si cand voi avea noutati,revin cu ele...

P.S : Se vrea redeschiderea circulatiei tramvaielor  pe Liviu Rebreanu,deoarece se pare ca pentru al doilea lot nu exista bani(deocamdata)pentru exproprieri. Ramane de vazut ce bani va primi aceasta lucrare in continuare,la rectificare...si atunci se va sti daca se va da drumul sau nu pana atunci la tramvaie.
memorat
22 Noiembrie 2013, 09:42:17
Răspuns #25

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Cred ca nu exista zi sa fie blocaje de tramvaie la acest capat.Ieri in jurul orel 14,(la vreo 10-15 min) dupa ce am plecat eu,ca am fost prin zona ieri,mi-a spus cineva ca ar fi fost blocaj pentru ca unul a parcat in spic,dar cu o roata jos de pe bordura astfel incat nu s-a putut permite trecerea tramvaiului. Cica s-ar fi rezolvat repede problema,dar a exista blocajul...Tot ieri cand am fost prin zona,am vazut ca exista o masina de interventii(pe colt) de culoare portocalie.Aceea masina sta permanent acolo in caz de vreo problema ?
memorat
22 Noiembrie 2013, 09:44:52
Răspuns #26

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Cred ca nu exista zi sa fie blocaje de tramvaie la acest capat.Ieri in jurul orel 14,(la vreo 10-15 min) dupa ce am plecat eu,ca am fost prin zona ieri,mi-a spus cineva ca ar fi fost blocaj pentru ca unul a parcat in spic,dar cu o roata jos de pe bordura astfel incat nu s-a putut permite trecerea tramvaiului. Cica s-ar fi rezolvat repede problema,dar a exista blocajul...Tot ieri cand am fost prin zona,am vazut ca exista o masina de interventii(pe colt) de culoare portocalie.Aceea masina sta permanent acolo in caz de vreo problema ?
Exista o interventie RATB care supravegheaza zona, deasemenea exista si DISPECER RATB cu statie, dar se pare ca autoturismele mai scapa pe linie...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
22 Noiembrie 2013, 09:50:17
Răspuns #27

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Exista o interventie RATB care supravegheaza zona, deasemenea exista si DISPECER RATB cu statie, dar se pare ca autoturismele mai scapa pe linie...
Pe trotuarul din zona ar trebui montati stalpisori,sa vezi ce repede ar rezolva problema,ca nu s-ar mai parca aiurea...
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":