28 Martie 2024, 15:51:52

Autor Subiect: Tramvaie V3A-93-CH-PPC - primele vagoane PPC cu CHOPPER  (Citit de 252616 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

08 Aprilie 2009, 09:59:22
Răspuns #240

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Ieri am vazut 5 ch-ppc-uri intr-o perioada scurta de timp asa ca e foarte posibil .
Chopperele erau : 4034 , 4010 , 4012 , 4017 ,4018.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
08 Aprilie 2009, 15:54:08
Răspuns #241

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am spus ca le-am vazut pe linia 34 (linie, carosabil, bulevard, beton) , n-am mai revenit asupra topicului sa verific ce sa vorbit altfel as fii raspuns. Numai imi aduc aminte data exacta, joia sau vinerea trecuta, incluzand-ul pe cel in care eram erau aproximativ 6-7, nu stiu care era pe ce linie dar daca sunt chiar asa de tut si ma lasa memoria in halul asta incat sa gresesc la cifrele astea, pot spune sigur ca 5 erau, ca sa nu vi se para exagerat (din nou incluzand-ul pe cel in care eram). Nu stiu de unde, si nici cum au aparut acolo, daca aveam informatii mai clare de atat le ofeream, imi pare rau daca am starnit controverse aici, pur si simplu vroiam sa aflu spre mirarea mea ce era cu atatea CH-PPC -uri pe Stefan cel Mare (si daca stie cineva ceva de asta). Nu am scris asta la discutii libere deoarece era ca raspuns la ce ai spus tu, ca sunt 9 CH-PPC -uri in depoul Dudesti acum. Mai clar de atat nu stiu ce sa iti/va spun.

Ca o paranteza, daca consideri ca eu fac spam si/sau aduc informatii false si conducerea forumului de asemenea considera ca fac ceva gresit, poate foarte bine sa imi dea ban, stearga mesajele, etc. (da e o declaratie live) nu ca nu m-ar interesa dar nici nu caut sa incurc pe nimeni astfel ca daca se intampla asta, accept masurile luate in cauza. TI-am mai spus sa nu mai scrii pe forum cand imi transmiti astfel de avertizari/atentionari, daca e cazul, pentru ca incurca lumea nu de alta (sfat omenesc nu altceva) si poti sa ma intrebi si pe mine concret nu sa vii cu pumnul de fier fara stirea mea dar de, tin eu minte omul care citez a spus "stii tu mai bine ca mine turele in 34". Imi cer scuze fata de utilizatorii forumului (nu fata de tine nea Iasmine) pentru off-topic-ul care l-am scris acum, e doar un raspuns la off-topic-ul care l-ai facut tu, si sa nu te aud ca faci pe Sfantu' Petru cu mine.
7 tramvaie (CH-PPC-u) din Dudesti pot iesii in traseu, momentan.


Ieri am vazut 5 ch-ppc-uri intr-o perioada scurta de timp asa ca e foarte posibil .
Chopperele erau : 4034 , 4010 , 4012 , 4017 ,4018.

Cu ocazia aceasta a revenit si 4010 dupa o tamponare frontala.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
08 Aprilie 2009, 16:20:11
Răspuns #242

V3nt0R

  • Vizitator
TI-am mai spus sa nu mai scrii pe forum cand imi transmiti astfel de avertizari/atentionari, daca e cazul, pentru ca incurca lumea nu de alta (sfat omenesc nu altceva) si poti sa ma intrebi si pe mine concret nu sa vii cu pumnul de fier fara stirea mea dar de, tin eu minte omul care citez a spus "stii tu mai bine ca mine turele in 34". Imi cer scuze fata de utilizatorii forumului (nu fata de tine nea Iasmine) pentru off-topic-ul care l-am scris acum, e doar un raspuns la off-topic-ul care l-ai facut tu, si sa nu te aud ca faci pe Sfantu' Petru cu mine.
Nu trebuie sa iti ceri scuze cu absolut nimic.Asa.In alta ordine de idei, da, Iasmin, am vazut 5 Choppere pe linia 34, unul pe linia 46 la Iancului, si pe 4034 in specializare pe linia 19 la Dristor.
memorat
08 Aprilie 2009, 17:29:29
Răspuns #243

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Nu trebuie sa iti ceri scuze cu absolut nimic.Asa.In alta ordine de idei, da, Iasmin, am vazut 5 Choppere pe linia 34, unul pe linia 46 la Iancului, si pe 4034 in specializare pe linia 19 la Dristor.Nu vad de ce ai reactionat asa, in ultima vreme stergi tot mai multe mesaje, devii tot mai tiranic, mai dictator, si ne-am putea pierde prietenia cu niste useri care aduc destule informatii.In calitate de utilizator, si de sustinator al acestui forum, daca nu imi vei sterge si acest mesaj, doresc sa iti spun ca vrem sa fim o societate unita(fara scandaluri), si chiar tu sustii asta.Alexs imi cer scuze in numele forumului, si confirm si eu ca 100% ai dreptate.Multumesc !
In mesaj se facea referire la linia 34. (6-7 CH-PPC-uri). Vineri si joi au fost 3-4 Ch-PPC-uri, iar in linia 46 nici unui. In 19 ca de obicei 4034 in specializare, iar 4010, 4031 si 4047 au fost avariate, ramanand 6 Choppere. Unu a fost in depou, iar in traseu au ramas 3-4 Chopere in 34 si unu in 19. Miercuri au circulat 2 CH-PPC-uri prin 34: 4005 si 4012.

De asemenea va rog sa veniti cu probe foto, daca sustineti atat cauza, tinand cont ca 6-7 Ch-PPC-uri in aceeasi zi in linia 34, mi se pare o aberatie.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
09 Aprilie 2009, 01:41:13
Răspuns #244

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Ieri au circulat in linia 34 urmatoarele CH-PPC-URI in ordinea numerelor de pe "tricou" ;D  4005, 4012, 4017 si 4018 dar cu rectificarea 4018 a intrat DEFECT in jurul orelor 17 si a iesit in locul lui 4034.
Cu respect si admiratie.
memorat
09 Aprilie 2009, 15:52:39
Răspuns #245

Cat Nerulu

  • Vizitator
#4027 a intrat in traseu; azi a circulat pe linia 34! ;D ;) 8) Eu sunt primul forumist care a dat stirea. :D :-[ Ca sa ma credeti, uitati-va la pozele de mai jos:
memorat
09 Aprilie 2009, 16:58:59
Răspuns #246

Cat Nerulu

  • Vizitator
Pe #4031 si #4047 nu le-am mai vazut de mult timp in traseu! :'( Sunt macar la reparatie in URAC? ???
memorat
09 Aprilie 2009, 19:43:57
Răspuns #247

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pe #4031 si #4047 nu le-am mai vazut de mult timp in traseu! :'( Sunt macar la reparatie in URAC? ???
Sunt in curs de reparatie. >:(
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
09 Aprilie 2009, 20:21:24
Răspuns #248

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
#4027 a intrat in traseu; azi a circulat pe linia 34! ;D ;) 8) Eu sunt primul forumist care a dat stirea (nu apare pe forumul T******a, deci nu am copiat-o)! :D :-[ Ca sa ma credeti, uitati-va la pozele de mai jos:
Sa vizualizam 2 filmulete cu 4027 in statia Vatra Luminoasa.


Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
16 Aprilie 2009, 01:56:06
Răspuns #249

zofei.2006

  • Vizitator
#4034 a circulat astazi (15.04.2009) in linia 46 care a fost nevoit sa suporte toate injuraturile din partea calatorilor din cauza acelei intarzieri  >:( .
memorat
29 Aprilie 2009, 22:42:43
Răspuns #250

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
4035 va ajunge saptamana viitoare la Depoul Dudesti. 4031 a fost reparat; mai ramanaedoar 4047 care a fost avariat serios in partea stanga fata.

De la 4035 se va monta un nou tip de mansa. Am incercat-o si va pot spune ca este mai accesibila si se manipuleaza cu usurinta.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Mai 2009, 10:19:54
Răspuns #251

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
La ora actuala toate CH-PPC-urile au in dotare Transpondere.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 Mai 2009, 15:25:05
Răspuns #252

zofei.2006

  • Vizitator
Vagonu #306 inca nu a fost reperat dupa atatea luni ma asteptam sa-l vad reperat.
memorat
03 Mai 2009, 22:58:51
Răspuns #253

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Reparat ca reparat dar observ ca si toti Do....cii semneaza pe tramvai.
Cu respect si admiratie.
memorat
04 Mai 2009, 10:50:31
Răspuns #254

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Ma duc un pic in OFF :
Aproape toate tramvaiele au ajuns sa fie "carti de vizita" ale graferilor.
Si de atata timp nu se ia nicio masura.
Back on-topic.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
04 Mai 2009, 10:55:00
Răspuns #255

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Vagonu #306 inca nu a fost reperat dupa atatea luni ma asteptam sa-l vad reperat.

A iesit din garantie de mult. :-[
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Mai 2009, 20:38:14
Răspuns #256

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
4035 a iesit astazi (04-05-2009) in prima zi de traseu cu calatori.
A aparut un nou font al literelor afisaje pe firma Hannover Displays din fata.

Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Mai 2009, 22:45:53
Răspuns #257

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
4035 a iesit astazi (04-05-2009) in prima zi de traseu cu calatori.
A aparut un nou font al literelor afisaje pe firma Hannover Displays din fata.


Pe langa 4035, astazi in linia 34 le-am regasit pe batranul 4005, impreuna cu 4012, 4010 si 4016. In concluzie au circulat numai 5 CH-PPC-uri. Cand se vor specializa vatmani suficienti si dupa ce vor fi reparate 4047 cat si 4031 (avand cateva piese defecte) vom vedea o invazie de CH-PPC-uri prin linie 34, dar mai asteptati cateva luni.


PS: Momentan 4035 nu a fost dotat cu transponder, dar depoul se va ocupa de aceasta problema.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
05 Mai 2009, 00:08:08
Răspuns #258

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
4035 a iesit astazi (04-05-2009) in prima zi de traseu cu calatori.
A aparut un nou font al literelor afisaje pe firma Hannover Displays din fata.

Se pare ca ies tramvaie pe banda rulanta.In curand cred ca Dudestiu va avea in 34 numai CH-PPC-uri. Speram ca Victoria sa fie urmatorul Depou care se va umple cu aceste tramvaie tinand cont ca linia 34 este deservita de aceste 2 Depouri.
Cu respect si admiratie.
memorat
05 Mai 2009, 07:24:27
Răspuns #259

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Se pare ca ies tramvaie pe banda rulanta.In curand cred ca Dudestiu va avea in 34 numai CH-PPC-uri. Speram ca Victoria sa fie urmatorul Depou care se va umple cu aceste tramvaie tinand cont ca linia 34 este deservita de aceste 2 depouri.

Dupa ce se vor termina casarea tramvaielor V2A, se va incheia fabricarea acestui tip de tramvai, momentan.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat