28 Martie 2024, 13:30:18

Autor Subiect: Mutari si modificari in parcul circulant si liniile tramvaielor  (Citit de 183495 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

13 Martie 2012, 13:50:14
Răspuns #320

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pana la urma am inteles ca EPC-urile de la Dudesti vor ajunge la Militari pentru liniile 25/35 !
memorat
13 Martie 2012, 20:28:25
Răspuns #321

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Pana la urma am inteles ca EPC-urile de la Dudesti vor ajunge la Militari pentru liniile 25/35 !
Dupa cum spuneam si in alte posturi haideti sa nu mai ne luam dupa zvonuri si sa asteptam ceva oficial din partea RATB-ului cu privire la mutarea acestor vagoane!!!!
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
25 Martie 2012, 18:48:43
Răspuns #322

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pana la urma am inteles ca EPC-urile de la Dudesti vor ajunge la Militari pentru liniile 25/35 !
TATRA SOLO NU VA MAI CONVINE (35).
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
29 Martie 2012, 20:47:14
Răspuns #323

cci_alex

  • Mesaje postate: 329
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar de machete la scara 1/43
TATRA SOLO NU VA MAI CONVINE (35).

 in 35 nu cred ca inrta epc-ul ca la cati calatori sunt ..... :P, in schimb in 25 cel mai probabil sa le bage
memorat
30 Martie 2012, 22:29:19
Răspuns #324

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Da, principalul e 25, dar nu trebuie uitat si 8.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
06 Aprilie 2012, 14:19:36
Răspuns #325

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe surse se vorbeste ca odata cu deschiderea statiei de pe pasajul Basarab linia 1 ar fi suplimentata undeva cu 5 ture.Se asteapta ca numarul calatorilor sa creasca odata cu deschiderea acestei statii.Doi la mana sunt discutii cum ca daca Dudestiul va iesi cu vagoanele proprii sau ar urma sa primeasca cateva ch-ppc-uri de la Alexandria pentru linia 1.
memorat
06 Aprilie 2012, 20:01:38
Răspuns #326

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Fac pariu ca nu va fi o puzderie de calatori la statia Basarab,deci nu cred ca ar fi nevoie de o marirea a parcului pe acest traseu!
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
07 Aprilie 2012, 00:45:32
Răspuns #327

Ilie Alexandru

  • Fotograf semi-profesional...
  • Mesaje postate: 1079
  • Gen: Bărbat
  • REGIOTRANS, la bine si la greu!
Pe surse se vorbeste ca odata cu deschiderea statiei de pe pasajul Basarab linia 1 ar fi suplimentata undeva cu 5 ture.Se asteapta ca numarul calatorilor sa creasca odata cu deschiderea acestei statii.Doi la mana sunt discutii cum ca daca Dudestiul va iesi cu vagoanele proprii sau ar urma sa primeasca cateva ch-ppc-uri de la Alexandria pentru linia 1.

Alo! Alo! 5 ture pentru o statie gandesti?! Si faza cu vagoane de la Dep. Alexandria nu o sa se intample ce naiba sunt cu aberatiile astea? Gandesti si tu ce situatie are RATB-ul inainte sa scrii niste baliverne ca astea? Fiecare depoul are un anume parc nu se muta vagoane asa de dragul unor linii! Nu mai vreau sa vad astfel de tampenii! Asteptam si vedem pana cand se va face ceva cu adevarat pana atunci fara idiotenii!
692-5       671-8      
 
Canon SX50-HS and Sony DSC-H5XV user.
memorat
09 Aprilie 2012, 16:29:11
Răspuns #328

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Alo! Alo! 5 ture pentru o statie gandesti?! Si faza cu vagoane de la Dep. Alexandria nu o sa se intample ce naiba sunt cu aberatiile astea? Gandesti si tu ce situatie are RATB-ul inainte sa scrii niste baliverne ca astea? Fiecare depoul are un anume parc nu se muta vagoane asa de dragul unor linii! Nu mai vreau sa vad astfel de tampenii! Asteptam si vedem pana cand se va face ceva cu adevarat pana atunci fara idiotenii!
MUltumim ZmILeY93 pt cuvant!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Mai 2012, 19:04:27
Răspuns #329

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Azi vagoanul #204 a facut probe pe pasajul Basarab.Circula doua variante de lucru si anume ca :

1.Depoul Victoria va renunta la linia 1 si mai nou va fi deservita de depoul Alexandria cu ch-ppc si vagonul #205 care am inteles ca si el va face probe pe pasajul Basarab

2.Ca ch-ppc-urile si #205 vor fi mutate la depoul Dudesti pentru linia 1, astfel incat sa acopere linia 1.
memorat
12 Mai 2012, 17:26:35
Răspuns #330

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Azi vagoanul #204 a facut probe pe pasajul Basarab.Circula doua variante de lucru si anume ca :

1.Depoul Victoria va renunta la linia 1 si mai nou va fi deservita de depoul Alexandria cu ch-ppc si vagonul #205 care am inteles ca si el va face probe pe pasajul Basarab

2.Ca ch-ppc-urile si #205 vor fi mutate la depoul Dudesti pentru linia 1, astfel incat sa acopere linia 1.
Cum asa? Mai multe argumente...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
18 Mai 2012, 21:19:46
Răspuns #331

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
#282 a circulat ieri pentru Depoul Giurgiu in linia 7:
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
11 Iunie 2012, 20:48:57
Răspuns #332

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
#173 si #238 proaspat iesite de la RK. Deservesc Dep. Giurgiu, ex Alexandria:

1.Cate ture mai are aceasta linie 4 ?
2.Mi se pare o prostie sa trimiti ditamai tramvaiul pe aceasta in linie in loc sa trimiti tatra solo,ca nu se poate spune ca este o linie aglomerata ?!?!
memorat
02 Iulie 2012, 23:35:27
Răspuns #333

Matei

  • Vizitator
memorat
02 Iulie 2012, 23:50:11
Răspuns #334

Matei

  • Vizitator
Incepand de ieri, 1 iulie 2012, Depoul Titan a renuntat la turele din linia 36, pe care le-a bagat in linia 55, in locul celor de Colentina, care au intrat in linia 36 (linia 36 este deservita doar de Colentina, iar 55 - Titan si Victoria).
#106 si #320, azi:
memorat
03 Iulie 2012, 13:47:28
Răspuns #335

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Incepand de ieri, 1 iulie 2012, Depoul Titan a renuntat la turele din linia 36, pe care le-a bagat in linia 55, in locul celor de Colentina, care au intrat in linia 36 (linia 36 este deservita doar de Colentina, iar 55 - Titan si Victoria).
#106 si #320, azi:

Daca Victoria a mai renuntat din turele liniei 55 si a mai bagat la Titan,inseamna ca Victoria  din turele ramase a bagat in alta linie ? Sa fi fost suplimentata linia 1 cu ture de Victoria,sau oricare alta linie?
memorat
03 Iulie 2012, 14:21:35
Răspuns #336

Matei

  • Vizitator
Victoria n-a renuntat la nici o tura din linia 55 !
memorat
03 Iulie 2012, 14:26:28
Răspuns #337

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
08 August 2012, 13:52:31
Răspuns #338

Ciprian.stefan

  • Mesaje postate: 1438
  • Gen: Bărbat
  • C(Calea) F(Furată) R(Română)
#310 l-am vazut prima oara pe linia 55 pe data de 2 iunie si de atunci il vad in fiecare zi. Chiar si ieri l-am vazut pe linia 55 dar nu am apucat sai fac poza . Chiar ma intrebam ce cauta un tramvai al depoul Titan pe linia 55 care stiam ca apartine depoului Colentina dar acum am aflat cum sta treaba ca linia 55 apartine depoului Titan e un lucru foarte bun , am vazut toate v3a-a3-urile depoului Titan pe linia 55 iar pe linia 46 a reaparut din nou v3a-electroputerea craiova #133 :)
BASARABIA E ROMÂNIA!!!
memorat
08 August 2012, 14:12:41
Răspuns #339

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
#310 l-am vazut prima oara pe linia 55 pe data de 2 iunie si de atunci il vad in fiecare zi. Chiar si ieri l-am vazut pe linia 55 dar nu am apucat sai fac poza . Chiar ma intrebam ce cauta un tramvai al depoul Titan pe linia 55 care stiam ca apartine depoului Colentina dar acum am aflat cum sta treaba ca linia 55 apartine depoului Titan e un lucru foarte bun , am vazut toate v3a-a3-urile depoului Titan pe linia 55 iar pe linia 46 a reaparut din nou v3a-electroputerea craiova #133 :)
Multumim mult de informatie.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat