28 Martie 2024, 12:55:32

Autor Subiect: Transport EXPRESS CALATORI (ex RATP) - discutii diverse  (Citit de 3371 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

15 Octombrie 2008, 21:14:17

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Discutii diverse legate de Regia Autonoma de Transport in Comun din Ploiesti


Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

06 Iulie 2010, 22:41:50
Răspuns #1

PREZIOSO

  • Mesaje postate: 25
  • Gen: Bărbat
 In aceasta seara am luat troleul 202 de la Gara de Sud la ora 21:00 - macar a fost punctual, a sosit la ora la care era trecut pe afisajul electronic din statie. Era FBW nr.5212. In statia Mos Craciun s-au urcat 3 controlori si bineinteles ca au cerut biletele/abonamentele preferential. Cei de etnie roma, n-au avut nicio problema, de parca nici nu existau in troleu. Si ne miram de ce avem pierderi?! Mi-e scarba sa mai folosesc transportul public! Mai bine pe jos, decat in jeg si sa dau si bani pe bilete si altii nu! Si sunt convins ca nu e singurul caz si ca astfel de probleme sunt zilnic. As vrea sa stiu ce se intampla cu controlorii aceia, daca se va lua vreo masura impotriva lor! RUSINE!!!
memorat
06 Iulie 2010, 23:15:00
Răspuns #2

Adrian Dorofte

  • Vizitator
... As vrea sa stiu ce se intampla cu controlorii aceia, daca se va lua vreo masura impotriva lor! RUSINE!!!

Da, cum sa nu. Se va lua. O mare FRECTIE... :D

Nici nu stiu de ce iti mai pui problema?Ai uitat in ce tara traiesti? ;)
memorat
09 August 2010, 21:08:05
Răspuns #3

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
In aceasta seara am luat troleul 202 de la Gara de Sud la ora 21:00 - macar a fost punctual, a sosit la ora la care era trecut pe afisajul electronic din statie. Era FBW nr.5212. In statia Mos Craciun s-au urcat 3 controlori si bineinteles ca au cerut biletele/abonamentele preferential. Cei de etnie roma, n-au avut nicio problema, de parca nici nu existau in troleu. Si ne miram de ce avem pierderi?! Mi-e scarba sa mai folosesc transportul public! Mai bine pe jos, decat in jeg si sa dau si bani pe bilete si altii nu! Si sunt convins ca nu e singurul caz si ca astfel de probleme sunt zilnic. As vrea sa stiu ce se intampla cu controlorii aceia, daca se va lua vreo masura impotriva lor! RUSINE!!!

Traim in Romania...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement