28 Martie 2024, 13:06:11

Autor Subiect: Caut pose Roman Diesel pentru transport de busteni lungi  (Citit de 3839 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

21 Noiembrie 2012, 22:17:04

Arnd

  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
buna ziua tuturor

eu sund de foarte multi ani plecat din Romania exact spus din orasul Bocsa. Im amintest de cind ieram copil si ne jucam pe strada si ne uitam la masinile de lemne care veneau ped rumul de la Ocna de Fier spre Vasiova prin ani 87 88. Am incercat s aflu mai mult despe a ceste camioane dar in internet nu am gasit prea mult. Maiales mar interesa pose  cu ele.
Intrebare me ar fi daca poate cineva dintre voi mai are pose cu aceste camioane sau stie unde mai sunt camioane de felus acesta si ar putea sa le fotografiese. Erau cam la fel de lungi ca si basculele Roman cu trei acse si peridocul, cred ca asa se numeste, cu o acsa. Erau folosite pentru busteni lungi. Ultima date cind am fost acasa nu am avut mult timp sa caut sper ca cineva dintre voi ar putea sa ma ajute la aceasta cautare.
Multe salutari
Arnd
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

22 Noiembrie 2012, 01:53:28
Răspuns #1

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Salut, pose nu stiu ce sunt (banuiesc ca poze), asa ca daca rascolesti bine forumul, vei gasi... pose.
Suc ces la cau tat. ;)
memorat
22 Noiembrie 2012, 16:10:51
Răspuns #2

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
Salut Arnd !
Esti de prin zona mea...eu sunt din Resita.  ;D
Am umblat si prin Bocsa, n-am mai vazut asa ceva la Bocsa, dar am vazut prin alte locuri. Vezi poze pe la topicul dedicat camioanelor Roman DIESEL, chiar si eu am postat poze cu asa ceva. Vezi si la Autotrenuri -> Roman.  ;)
memorat
22 Noiembrie 2012, 22:46:22
Răspuns #3

Arnd

  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
Buna

Mam uitat putin pe forum dar nu am gasit cea ce caut , banuiesc ca am facut o mica greseala cu cuvintul peridoc. Nu sunt sigur pentru ce fel de camion este cuvintul folosit. Am gasit o poza nu pre buna dar celputin va arata ce caut.

salutari
Arnd
memorat
23 Noiembrie 2012, 14:50:45
Răspuns #4

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
Ia mai uita-te pe la Autotrenuri ... poate is eu prost...dar nu cred. Cel putin un exemplar este pozat si pus acolo.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":