28 Martie 2024, 15:21:27

Autor Subiect: Infrastructura tramvaielor Bucurestene  (Citit de 62163 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

17 August 2011, 15:50:11
Răspuns #60

zofei.2006

  • Vizitator
Iasmine ma poti ajuta in legatura cu astea ?
Acum vreo saptamana am descoperit undeva in apropierea Garii Mogosoaia in incinta unei societati comerciale, stive de cupoane de sina cu ciuperca dubla .
memorat
17 August 2011, 21:12:29
Răspuns #61

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
26 August 2011, 01:31:44
Răspuns #62

costi

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 2076
  • Gen: Bărbat
    • http://ontherail.at.ua/
Ieri se lucra la curatarea macazului de la Calea Giulesti spre Gara Basarab. Ni se pregateste ceva? ;D

memorat
26 August 2011, 02:38:24
Răspuns #63

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ieri se lucra la curatarea macazului de la Calea Giulesti spre Gara Basarab. Ni se pregateste ceva? ;D
vreo urma de 44 ??? ? 8)
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
29 August 2011, 00:40:47
Răspuns #64

Matei

  • Vizitator
44 o sa se reinfiinteze atunci cand se termina lucrarile in zona Piata Virgiliu-Vasile Parvan.
memorat
27 Octombrie 2011, 20:51:59
Răspuns #65

Matei

  • Vizitator
Oare cand incep lucrarile de modernizare a liniei de tramvai de pe Sos. Iancului - Sos. Pantelimon ?
memorat
27 Octombrie 2011, 21:02:23
Răspuns #66

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Depinde de cat de mare e urgenta asupra tramvaielor disponibile care vor ramane odata cu inceperea acestor lucrari de modernizare.Oricum urgenta mare se pare ca ar fi ducerea de v3a cat mai rapid la depoul Militari.Acum ramane de vazut ce miscari vor fi in perioada imediat urmatoare.
memorat
28 Octombrie 2011, 13:02:34
Răspuns #67

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
O alta problema grava in care se infunda RATB-ul o reprezinta intretinerea si revizia liniilor noi modernizate: Calea rAHOVEI, LINIA 41.... ETC.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
28 Octombrie 2011, 13:16:41
Răspuns #68

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
O alta problema grava in care se infunda RATB-ul o reprezinta intretinerea si revizia liniilor noi modernizate: Calea rAHOVEI, LINIA 41.... ETC.

Legat despre acest lucru mie nu-mi place absolut deloc nici statiile Ratb cum arata.Ieri ce am avut treaba pe la Obor si nu imi placea deloc,absolut deloc in ce hal arata aceea statie si cum mirosea.Nu se ocupa nimeni de igienizarea si intretinerea statiilor ratb.Cum sa stai intr-o asemenea statie sa astepti tramvaiul? Nu mai zic de comertul care se face in aceea statie.
memorat
30 Octombrie 2011, 01:03:22
Răspuns #69

cci_alex

  • Mesaje postate: 329
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar de machete la scara 1/43
Legat despre acest lucru mie nu-mi place absolut deloc nici statiile Ratb cum arata.Ieri ce am avut treaba pe la Obor si nu imi placea deloc,absolut deloc in ce hal arata aceea statie si cum mirosea.Nu se ocupa nimeni de igienizarea si intretinerea statiilor ratb.Cum sa stai intr-o asemenea statie sa astepti tramvaiul? Nu mai zic de comertul care se face in aceea statie.
   In primul rand este vorba de civilizatie ,care la noi lipseste cu desavarsire ,si de aici pleaca tot  ;)
memorat
30 Octombrie 2011, 11:23:18
Răspuns #70

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Macazul de unire a liniei 42 (Putul lu' Craciun) si 24/20/45/Acces in 41 (Bd. Ion MIhalache) a fost inlocuit - 25 Oct. 2011:
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
14 Noiembrie 2011, 09:58:27
Răspuns #71

CHITARA 213

  • Vizitator
La Piata Hurmuzachi este o infrastructura proasta deoarece un BUCUR LF ar putea sa deraieze acolo!
memorat
14 Noiembrie 2011, 13:27:40
Răspuns #72

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
La Piata Hurmuzachi este o infrastructura proasta deoarece un BUCUR LF ar putea sa deraieze acolo!

#403 este cel care a deraiat de cel putin 2 ori din ce cunosc eu,deraiere minora ce-i drept.Venind vorba de infrastructura recent am vorbit cu cineva si mi s-a spus ca se trimit rar sau foarte rar Bucur LF pe inelul interior datorita dealului care trebuie urcat la Tineretului.Fiind infrastructura proasta vatmanii nu dau "tare" pentru a urca dealul de la parcul Tineretului pentru a nu deraia.
memorat
02 Decembrie 2011, 20:14:35
Răspuns #73

Matei

  • Vizitator
Vad ca se lucreaza doar la prima jumatate a Pasajului Mihai Bravu. Probabil va fi finalizata in primavara 2012. Ma gandesc ca atunci se vor apuca si de a doua jumatate. In concluzie, pe Calea Vacaresti vom mai vedea tramvaie abia in 2013 / 2014, nu ? Andrei11, ne poti ajuta cu niste informatii despre acea zona ?
memorat
04 Ianuarie 2012, 19:36:37
Răspuns #74

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Este oficial: tramvaiele liniei 1 circula cu o limitare de 15 km pe ora pe tronsonul cuprins intre Sincai si Timpuri Noi.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Februarie 2012, 17:44:44
Răspuns #75

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Circula un zvon cum ca s-ar dori montarea de borduri pentru delimitarea liniei de tramvai de ceea auto(trafic).Asta in special pe bulevardele mari,si pe liniile modernizate pentru a li se da posibilitatea de a circula cu o viteza decenta.Stie cineva mai multe in acest sens? Daca e asa mi s-ar parea o idee chiar foarte buna !
memorat
01 Februarie 2012, 23:20:38
Răspuns #76

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Circula un zvon cum ca s-ar dori montarea de borduri pentru delimitarea liniei de tramvai de ceea auto(trafic).Asta in special pe bulevardele mari,si pe liniile modernizate pentru a li se da posibilitatea de a circula cu o viteza decenta.Stie cineva mai multe in acest sens? Daca e asa mi s-ar parea o idee chiar foarte buna !
Acest zvon este depe vremea cand era LIS PRIMAR!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
25 Februarie 2012, 15:05:20
Răspuns #77

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Avand ieri treaba in zonele Banu Manta-Obor (plecand din Vitan) ,cum am mai spus si cu alte dati cred urgenta mare ar reprezenta luarea unei masuri pentru a delimita linia de tramvai de ceea auto.Este un adevarat haos,o aglomeratie de nedescris in zonele Mihai Bravu-Stefan cel Mare si anume ca se circula la greu pe linia de tramvai datorita aglomeratiei.Fie se face un gol imens intre vagoane,fie vin 2-3 vagoane de linia 1, deoarece ele se intalnesc in trafic.Personal am spus si cu alte dati ca s-a facut o mare prostie ca acest bulevard cand a fost modernizat (vorbesc in cazul liniei de tramvai) ca nu s-a facut delimitat de traficul auto.Nu stiu ce s-ar putea face acum,dar cred ca ar trebui sa se faca ceva pentru ca altfel lucrurile vor decurge in continuare in forma in care sunt ele acum!
memorat
25 Februarie 2012, 22:21:23
Răspuns #78

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Avand ieri treaba in zonele Banu Manta-Obor (plecand din Vitan) ,cum am mai spus si cu alte dati cred urgenta mare ar reprezenta luarea unei masuri pentru a delimita linia de tramvai de ceea auto.Este un adevarat haos,o aglomeratie de nedescris in zonele Mihai Bravu-Stefan cel Mare si anume ca se circula la greu pe linia de tramvai datorita aglomeratiei.Fie se face un gol imens intre vagoane,fie vin 2-3 vagoane de linia 1, deoarece ele se intalnesc in trafic.Personal am spus si cu alte dati ca s-a facut o mare prostie ca acest bulevard cand a fost modernizat (vorbesc in cazul liniei de tramvai) ca nu s-a facut delimitat de traficul auto.Nu stiu ce s-ar putea face acum,dar cred ca ar trebui sa se faca ceva pentru ca altfel lucrurile vor decurge in continuare in forma in care sunt ele acum!
Si ce propui?!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
26 Februarie 2012, 13:32:11
Răspuns #79

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Amenzi la greu si in serie, adica intr-o zi sa poti lua si 10 - 12 amenzi pe un drum dus - intors. Acceptarea probei video in istanta si gata, taiati amenzi fratilor, hartie sa aveti. Evident amenda pe titularul masinii, daca nu a fost el in masina sa se judece mai apoi cu soferul de drept. Dar mai intai sa plateasca amenda.
memorat