28 Martie 2024, 13:30:06

Autor Subiect: Infrastructura tramvaielor Bucurestene  (Citit de 62160 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

07 Iulie 2014, 17:59:42
Răspuns #160

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Era forfota mare azi la Cutitul de Argint in sensul ca am vazut trase pe dreapta cel putin 2 macarale telemac si 2 tractoare.  Mai jos spre parcul Tineretului,era o masina de interventii si niste muncitori. Se schimba dalele acolo unde este nevoie ? Sau se va intampla ceva mai mult?
memorat
16 Iulie 2014, 11:47:00
Răspuns #161

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Sunt curios cum se vor descurca LF-urile pentru acces,pe cele doua macaze montate pe Calea Serban Voda.Sau accesul mai nou se va face pe Marasesti-Filaret ?
memorat
17 Iulie 2014, 13:24:48
Răspuns #162

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pentru un metru de linie taiata s-au dus cu cele doua macaze asa mult ? Sau poate mai sparg si in alta parte cei de la Apa Nova ?

memorat
30 Iulie 2014, 22:31:11
Răspuns #163

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De maine,linia 1 vitan,se pare ca va reveni pe traseul de baza,Calea Serban Voda-Sincai.A circulat si astazi deviat datorita faptului,ca s-au mai schimbat dale si bucati de linie in zonele afectate in urma lucrarilor efectuate de catre cei de la Apa Nova.
memorat
25 Septembrie 2014, 19:15:09
Răspuns #164

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De cateva zile,de la Posta Vitan,spre Mall Vitan,mai exact pana in dreptul sectiei 11 de politie,au inceput sa apara "cofraje"(daca zic bine),care imbraca actualele borduri care delimiteaza linia de tramvai de traficul auto. Deja de la Posta Vitan-Piata Vitan,a fost turnat betonul prin acele cofraje si practic in locul bordurilor,avem un fel de gard de beton,mai inalt ca fostele borduri care delimiteaza linia de tramvai de traficul auto.Daca am vazut bine(ca eram in trecere),acel beton turnat, era de culoare,roz,rosu,pe aici pe undeva.Am sa fac zilele astea poza,ca mai am treaba,si am sa ma opresc in zona cu pricina sa fac cateva poze,cadre.
memorat
30 Septembrie 2014, 16:44:08
Răspuns #165

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Cum am promis,am adus si pozele,e adevarat ca acum mi-a permis timpul si anume treaba sta asa,si anume mi-a spus cineva de acolo ca linia va arata cum arata cea de pe Liviu Rebreanu,si anume dupa cum puteti vedea in poze a aparut sistemul de irigatii dupa care va veni iarba.Statiile de tramvai de pe Vitan vor fi modernizate.Lucrarile sunt efectuate de primaria sectorului 3 in parteneriat cu ratb-ul.
memorat
01 Octombrie 2014, 20:45:53
Răspuns #166

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
EXCLUSIVITATE !!!

S-a pus prima iarba pe Vitan !!!
memorat
02 Octombrie 2014, 19:40:21
Răspuns #167

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut si azi prin zona si iarba nu s-a mai montat decat cea din dreptul pietii Vitan.Cu "borduriada"s-au dus dincolo de Zizin,deci saptamana asta cred ca termina acest aspect.Ramane de vazut cu irigatiile,si montatul ierbii cum se misca zilele urmatoare.
memorat
07 Octombrie 2014, 15:27:13
Răspuns #168

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut azi prin zona si am vazut ca statia Piata Vitan sens Sura Mare este gata.Am vazut chiar oameni,asteptand tramvaiul,dar din cate stiu deocamdata nu opreste.Mai trebuie tabla cu indicativul,pus ,si gardul de protectie,banuiesc.Iarba in alte parti nu s-a mai montat.cam greu se misca si anume daca trebuie 2 saptamani,pt ca o statie sa fie modernizata ce sa mai zicwm de restul...

Mi-a spus cineva,zilele astea(deci o sursa),ca Dudestiul si Calea Serban Voda,ar fi deja contractate si oricand aici pot incepe lucrarile de modernizare.Asta ca o informatie,ramane sa ma interesez mai mult si indata ce am informatii noi va aduc la cunostiinta.
memorat
14 Octombrie 2014, 17:12:37
Răspuns #169

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe vitan deocamdata nu se mai misca nimic,nici la capitolul statie de tramvai,nici la iarba de pus intre linii.
memorat
19 Octombrie 2014, 17:52:33
Răspuns #170

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Poze de azi,19.10.2014, CALEA VITAN

Statia de tramvai arata asa de cel putin doua saptamani.Nu inteleg de ce nu se mai misca nimic

memorat
19 Octombrie 2014, 18:36:45
Răspuns #171

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Imi place cum arata pana aici!
memorat
19 Octombrie 2014, 18:56:40
Răspuns #172

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Imi place cum arata pana aici!
Mai e de lucru,modernizata cealalata statie din dreptul Pietii Vitan,dupa care sa se intinda inainte si cu pusul ierbii.
memorat
24 Octombrie 2014, 21:24:16
Răspuns #173

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
A fost montat si gardul de protectie in statia Piata Vitan.Din mers am vazut ca e de culoare albastra putin curbata in interior,plus stalpul pt indicativul de tramvai.
memorat
06 Noiembrie 2014, 10:32:41
Răspuns #174

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De vreo doua-trei seri incoace,dupa ora 24 {adica dupa ce se retrag tramvaiele la depou),pe Calea Vitan apar niste "lucratori" de la interventii,cu autobuzul din dotare(din acela albastru).N-am reusit inca savad ce fac,dar aseara si alaltaseara,mai nou foloseau si un "picamar"(de mici dimensiuni,dar fiind seara tarziu se auzea destul de bine zgomotul provocat de acesta).Ramane sa aflu ce tot d-zeu fac...
memorat
07 Noiembrie 2014, 14:18:23
Răspuns #175

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net

Reabiliteaza refugiul existent la Piata Vitan
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Noiembrie 2014, 14:21:35
Răspuns #176

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Reabiliteaza refugiul existent la Piata Vitan
S-au apucat si de celalalat refugiu de la Piata Vitan?
memorat
07 Noiembrie 2014, 14:25:29
Răspuns #177

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
S-au apucat si de celalalat refugiu de la Piata Vitan?
Si eu am intrebat...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Noiembrie 2014, 14:26:19
Răspuns #178

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Si eu am intrebat...
Am sa trec eu azi prin zona ca am ceva treaba si am sa va relatez...
memorat
08 Noiembrie 2014, 16:36:41
Răspuns #179

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut azi prin dreptul pietii vitan,din mers,si am observat in statia piata vitan ,sens sura mare,pe stalp,era agatat un carton pe care scria " STATIE SUSPENDATA TEMPORAR". In rest nu s-a mai schimbat nimic,iarba doar tot in dreptul statiei este pusa,in rest nimic la capitolul schimbari,fapt ce spune ca mai au treaba pana termina.
memorat