28 Martie 2024, 21:53:52

Autor Subiect: Discutii libere - Troleibuzele din Bucuresti  (Citit de 23006 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

26 Ianuarie 2010, 21:59:25
Răspuns #40

TsE

  • Mesaje postate: 5
Pai, dobitocul din film era exact ala cu masina din drum. se vede clar ca troleibuzului i-a sarit captatorul stang pentru ca a iesit pe banda a 3-a pentu ca sa-l ocoleasca pe dobitoc. Mai bine extrageti-i numarul si dati-l la politie, sa-i traga un perdaf.
Cele de mai sus si pentru o cucoana soferita.
memorat
26 Ianuarie 2010, 22:09:36
Răspuns #41

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pai, dobitocul din film era exact ala cu masina din drum. se vede clar ca troleibuzului i-a sarit captatorul stang pentru ca a iesit pe banda a 3-a pentu ca sa-l ocoleasca pe dobitoc. Mai bine extrageti-i numarul si dati-l la politie, sa-i traga un perdaf.
Cele de mai sus si pentru o cucoana soferita.

SI politia o sa imi zica, dupa cum mi s-a mai spus ca nu am o camera autorizata, cand am trimis cateva imagini foto si video cu niste automobile parcate pe linia de tramvaie (str. Dr. Felix). Sa traiti bine domnilor Garcea!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
26 Ianuarie 2010, 23:32:01
Răspuns #42

vlaicuandrei

  • Vizitator
Am fost astazi intamplator cu 2 troleibuze. Un Ikarus (pe linia 90) si un Irisbus (pe linia 70) si cred ca pot afirma ca se observa si la RATB aceeashi chestie ca la Metrorex. Ikarusul mergea fara caldura si jerpelit atat la interior cat si la exterior, iar in Irisbus caldura, toate frumos la locul lor...pacat :( prefer de 100 de ori un Ikarus, mai ales ca am vazut cum se "fuge" cu ele si cum sunt intretinute prin Budapesta 8).
memorat
15 Iunie 2010, 14:35:14
Răspuns #43

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
S-a redus parcul tuturor liniilor de troleibuze al RATB-ului; se trece la programul de vara.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
15 Iunie 2010, 19:15:34
Răspuns #44

ByOnu

  • Vizitator
S-a redus parcul tuturor liniilor de troleibuze al RATB-ului; se trece la programul de vara.

Prin asta vrei sa spui ca le conserva pana la toamna pe unele?  ::)  Daca da, desi pare aiurea ce am inteles, n-ar fi mai normal sa mai lase din autobuzele poluante si sa puna toate troleibuzele?
memorat
15 Iunie 2010, 19:25:33
Răspuns #45

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Prin asta vrei sa spui ca le conserva pana la toamna pe unele?  ::)  Daca da, desi pare aiurea ce am inteles, n-ar fi mai normal sa mai lase din autobuzele poluante si sa puna toate troleibuzele?

Aha... Si pe ce linii sa circule troleibuzele de care vorbesti? 282, 368, 137, 105, 102?
memorat
15 Iunie 2010, 21:30:27
Răspuns #46

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Aha... Si pe ce linii sa circule troleibuzele de care vorbesti? 282, 368, 137, 105, 102?

Lasa-l ca din nou abereaza. Iar nu si-a luat medicamentele!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
15 Iunie 2010, 22:27:00
Răspuns #47

ByOnu

  • Vizitator
N-ati inteles ce-am spus ... Nu ma refeream sa se scoata toate autobuzele, ci doar; decat sa se scoata din troleibuze mai bines sa se scoata din autobuze. Autobuzele-s poluante.

Si da, mi-am cam uitat calmantele  :D
memorat
15 Iunie 2010, 22:50:22
Răspuns #48

Adrian Dorofte

  • Vizitator
N-ati inteles ce-am spus ... Nu ma refeream sa se scoata toate autobuzele, ci doar; decat sa se scoata din troleibuze mai bines sa se scoata din autobuze. Autobuzele-s poluante.

Si da, mi-am cam uitat calmantele  :D

Si eliminam pe criterii preferentiale, nu? Adica aia de stau in zone unde circula autobuze sau merg preporonderent cu autobuze sunt mai idioti decat aia care circula cu troleibuze si prin urmare, cum autobuzele polueaza, si oamenii aceia merita sa indure intervale mai mari.

Tu te gandesti de cateva ori inainte sa spui vreo tampenie?
memorat
14 Ianuarie 2012, 16:18:01
Răspuns #49

CHITARA 213

  • Vizitator
Noile afise ale liniei 90
memorat
16 Ianuarie 2012, 20:25:44
Răspuns #50

ByOnu

  • Vizitator
Ce se intampla mai exact cu reteaua din Taberei, se inchide? Am auzit ca se inchide un depou de troleibuze din zona. Daca da, putea aceasta situatie sa fie evitata prin construirea acelei retele, care a inceput sa fie montata dar a sfarsit prin a fi scoasa..?

Aveti in vedere ca nu stiu aproape nimic despre ceea ce inseamna troleibuzul in Dr Taberei. ;D
memorat
16 Ianuarie 2012, 21:33:21
Răspuns #51

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce se intampla mai exact cu reteaua din Taberei, se inchide? Am auzit ca se inchide un depou de troleibuze din zona. Daca da, putea aceasta situatie sa fie evitata prin construirea acelei retele, care a inceput sa fie montata dar a sfarsit prin a fi scoasa..?

Aveti in vedere ca nu stiu aproape nimic despre ceea ce inseamna troleibuzul in Dr Taberei. ;D
Te referi la reteaua montat la Razoare care dupa aceea a fost demontata?
Nu am auzit informatia ca Depoul Bujoreni se va inchide.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
06 Februarie 2012, 08:29:49
Răspuns #52

Adrian1888

  • Vizitator
Stiti ca de la Metalurgiei la Nitu Vasâle, linia 73 este foarte impiedicata de masinile care percheaza aiurea in tramvai.
Deja, asa, masinile care sunt parcate pe banda aceea, incurca mult, dar cele care o lasa acolo si pun avarile si s-a rezolvat totul?
memorat
19 Iulie 2012, 00:11:06
Răspuns #53

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Astazi l-am vazut pe #5268 tractat din Depoul Berceni. Probabil, a fost la I.T.P.
memorat
21 Septembrie 2012, 02:10:51
Răspuns #54

Matei

  • Vizitator
Troleibuz la Piata Victoriei, 26 mai 2011 ;D:
memorat
21 Septembrie 2012, 19:43:37
Răspuns #55

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Troleibuz la Piata Victoriei, 26 mai 2011 ;D:


Probabil venea de la I.T.P. S-au se defect-ase in traseu. Nu bag mana in foc.
memorat
21 Septembrie 2012, 23:32:04
Răspuns #56

Matei

  • Vizitator
Un Ikarus de la Bucurestii Noi, care a picat (in linia 86) ! ;) Poza e facuta la ora 19:15, deci n-avea cum sa vina de la ITP.
memorat
22 Septembrie 2012, 05:54:39
Răspuns #57

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Un Ikarus de la Bucurestii Noi, care a picat (in linia 86) ! ;) Poza e facuta la ora 19:15, deci n-avea cum sa vina de la ITP.
Bingo!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
23 Octombrie 2012, 23:11:20
Răspuns #58

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Astazi l-am vazut pe #5138, in celebra linie 77. Cand imi arunc ochii la jenti, ce credeti? Erau frumos vopsite in argintiu. Zici ca sant cumparate. I sta bine.  ;D
memorat
25 Decembrie 2012, 17:06:33
Răspuns #59

Adrian RATB

  • Vizitator
Astazi l-am vazut pe #5138, in celebra linie 77. Cand imi arunc ochii la jenti, ce credeti? Erau frumos vopsite in argintiu. Zici ca sant cumparate. I sta bine.  ;D
Azi, #5229 era pe 74. CELEBRA LINIE a lui a fost si este 77. Cel mai probabil, a fost rezerva.
memorat