28 Martie 2024, 15:44:48

Autor Subiect: Reabilitarea Strazii Liviu Rebreanu (+ modernizarea liniei de tramvai)  (Citit de 68852 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

06 Ianuarie 2012, 22:09:57

Matei

  • Vizitator
Lucrarile au inceput pe data de 5 iulie 2011. Vad ca doar la portiunea dintre Posta Titan - Bd. Camil Ressu se lucreaza si cred ca va fi finalizata la vara. Stie cineva daca o sa inceapa lucrarile si la portiunea Posta Titan - Bd. 1 Decembrie 1918 sau aceasta portiune ramane nereabilitata momentan ?
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

06 Ianuarie 2012, 22:17:53
Răspuns #1

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Lucrarile au inceput pe data de 5 iulie 2011. Vad ca doar la portiunea dintre Posta Titan - Bd. Camil Ressu se lucreaza si cred ca va fi finalizata la vara. Stie cineva daca o sa inceapa lucrarile si la portiunea Posta Titan - Bd. 1 Decembrie 1918 sau aceasta portiune ramane nereabilitata momentan ?

Tot Bulevardul Liviu Rebreanu va fi modernizat,se va face pe modelul liniei de la Baneasa(linia 5) si anume green track. Din cate am inteles acest bulevard va fi dat primul in folosinta sub aceasta formula ,inaintea celui de la Baneasa.
memorat
06 Ianuarie 2012, 22:18:54
Răspuns #2

CHITARA 213

  • Vizitator
Lucrarile au inceput pe data de 5 iulie 2011. Vad ca doar la portiunea dintre Posta Titan - Bd. Camil Ressu se lucreaza si cred ca va fi finalizata la vara. Stie cineva daca o sa inceapa lucrarile si la portiunea Posta Titan - Bd. 1 Decembrie 1918 sau aceasta portiune ramane nereabilitata momentan ?
Pe BD.1 DECEMBRIE E REABILITATA! De ce sa mai cheltuiasca banii aiurea sa o reabiliteze din nou
memorat
06 Ianuarie 2012, 22:24:52
Răspuns #3

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe BD.1 DECEMBRIE E REABILITATA! De ce sa mai cheltuiasca banii aiurea sa o reabiliteze din nou


Vorbeste de zona Barajului Dunarii si anume ceea de pana in 1 Decembrie ?!

Si se auzea ca aceea zona va fi si largita la cel putin doua benzi,acum nu stiu cum a mai ramas planul de refacere al acelei zone !
memorat
20 Februarie 2012, 16:42:26
Răspuns #4

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat


Vorbeste de zona Barajului Dunarii si anume ceea de pana in 1 Decembrie ?!

Si se auzea ca aceea zona va fi si largita la cel putin doua benzi,acum nu stiu cum a mai ramas planul de refacere al acelei zone !

Zona cu pricina va fi largita la 2 benzi pe sens plus liniile de tramvai.In schimb din cate am inteles capatul de la Barajul Dunarii ramane valabil,va fi modernizat cel putin pentru reteaua de troleibuze, nu stiu daca si pentru liniile de autobuze deoarece am inteles ca se vrea prelungirea acestora fie la Faur fie la Auchan.
memorat
20 Februarie 2012, 18:19:13
Răspuns #5

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Zona cu pricina va fi largita la 2 benzi pe sens plus liniile de tramvai.In schimb din cate am inteles capatul de la Barajul Dunarii ramane valabil,va fi modernizat cel putin pentru reteaua de troleibuze, nu stiu daca si pentru liniile de autobuze deoarece am inteles ca se vrea prelungirea acestora fie la Faur fie la Auchan.
Cred ca mai degraba la Faur.
memorat
21 Martie 2012, 09:26:12
Răspuns #6

CHITARA 213

  • Vizitator
Va rog sa vedeti sina de la statia Liviu Rebreanu (unde face 23 stanga spre Faur si 19 dreapta spre Ratb Titan)
memorat
06 Noiembrie 2012, 18:51:26
Răspuns #7

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Fiind prima linie din capitala de tip green track in mod sigur se vor trimite vagoane noi si in 19 odata ce aceasta va fi reinfiintata.Asta daca aceasta linie ramane si la Dudesti.Deci este nevoie de vagoane noi la Dudesti pentru liniile 1 si 19. (23 cu siguranta nu va mai deservita cu vagoane de la Dudesti odata cu revenirea lui 19).
memorat
07 Noiembrie 2012, 16:49:46
Răspuns #8

marian

  • Mesaje postate: 21
Prima linie tip green track este pe b-dul Timisoara,a doua de aceelasi tip este pe b-dul Ghencea,nici una nu a beneficiat de tramvaie noi la inaugurare.
memorat
07 Noiembrie 2012, 17:07:19
Răspuns #9

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Prima linie tip green track este pe b-dul Timisoara,a doua de aceelasi tip este pe b-dul Ghencea,nici una nu a beneficiat de tramvaie noi la inaugurare.
Povestea aceasta cu tramvaie noi la inaugurarea unei linii noi modernizate este vede. Acelasi lucru s-a zis despre 34, 35, 21...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Noiembrie 2012, 19:47:54
Răspuns #10

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Prima linie tip green track este pe b-dul Timisoara,a doua de aceelasi tip este pe b-dul Ghencea,nici una nu a beneficiat de tramvaie noi la inaugurare.
Din cate am inteles nu este acelasi tip de linie cu cele din zonele enumerate de tine.Am inteles ca va fi prima linie pe care vor circula atat tramvaiele cat si celelalte mijloace de transport in comun si daca nu ma insel si taxiurile.Plus ca la barajul dunarii se va face acea parcare in care omul isi va lasa masina si se va duce spre mijloacele de transport in comun...
memorat
01 Februarie 2013, 13:54:07
Răspuns #11

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
27 Martie 2013, 15:06:20
Răspuns #12

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Aseara primarul general la o emisiune tv ca acest bulevard va fi terminat pana la vara.Am inteles ca a fost atacata si zona Barajul Dunarii si anume acolo va fi largita soseaua la cate 2 benzi pe sens plus linia de tramvai.
memorat
29 Martie 2013, 13:05:13
Răspuns #13

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Din informatiile pe care le am pana acum se pare ca si Bd-ul Camil Ressu va fi modernizat (cea mai ramas de modernizat din el adica pana in dreptul statiei de metrou Dristor)la fel cum se procedeaza cu Liviu Rebreanu si anume cu aceea iarba pe mijloc,linie separata de trafic.
memorat
30 Martie 2013, 22:04:55
Răspuns #14

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Din informatiile pe care le am pana acum se pare ca si Bd-ul Camil Ressu va fi modernizat (cea mai ramas de modernizat din el adica pana in dreptul statiei de metrou Dristor)la fel cum se procedeaza cu Liviu Rebreanu si anume cu aceea iarba pe mijloc,linie separata de trafic.
Sa inteleg ca ramanem fara 27/23?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Martie 2013, 22:52:46
Răspuns #15

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Si chiar daca nu se modernizeaza sina si pe Camil Ressu tot o sa umble la traseele linilor 23 si 27 cand o sa schimbe macazele de la intersectia strazilor Camil Ressu cu Liviu Rebreanu( acestea fac parte din proiect).
memorat
02 Aprilie 2013, 14:16:04
Răspuns #16

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Si chiar daca nu se modernizeaza sina si pe Camil Ressu tot o sa umble la traseele linilor 23 si 27 cand o sa schimbe macazele de la intersectia strazilor Camil Ressu cu Liviu Rebreanu( acestea fac parte din proiect).
Daca se va monta?!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
02 Aprilie 2013, 14:34:05
Răspuns #17

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
02 Aprilie 2013, 19:47:39
Răspuns #18

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Sa inteleg ca ramanem fara 27/23?
Cu 23 si 27 sigur ramane dar 27 atunci cand vor incepe lucrarile in mod sigur va intoarce la Piata Titan iar 23 ramane de vazut unde va intoarce deoarece fie va intoarce la Baba Novac fie un alt capat !!!
memorat
02 Aprilie 2013, 22:47:33
Răspuns #19

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Ca tot vorbim de Liviu Rebreanu am inteles ca in perioada imediat urmatoare(depinde si de vreme acum) incepe sa se aseze covorul de iarba.Am inteles ca a fost si atacata zona de la Barajul Dunarii. 2 benzi pe sens si linia de tramvai pe mijloc !!! Abia astept maine noutatile de la voi sa vedem cum e treaba...in ce situatie ne aflam !!!
memorat