28 Martie 2024, 13:24:46

Autor Subiect: Statia ULTRAMODALA Pasajul BASARAB  (Citit de 23870 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

07 Decembrie 2011, 21:24:49
Răspuns #20

Matei

  • Vizitator
Stimate, daca totul funtioneaza, unde este 'defectul tehnic'? Este strict o problema politica.  ;)

Give me a fuckin' break ! >:( Indata ce se rezolva problema cu racordul, statia va fi inaugurata (luna asta va avea loc mult asteptata inaugurare). ;)
memorat
07 Decembrie 2011, 21:25:43
Răspuns #21

CHITARA 213

  • Vizitator
Give me a fuckin' break! >:( Indata ce se rezolva problema cu racordul, statia va fi inaugurata (luna asta va avea loc mult asteptata inaugurare). ;)
Si eu cred ca va fi inaugurata statia luna asta
memorat
07 Decembrie 2011, 22:46:25
Răspuns #22

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Voi va aflati in treaba, sau vreti sa faceti kilometraj prin forum ? Statia are parca si scari fixe,  daca s-ar fi vrut neaparat sa fie inaugurata se facea din toamna. Reamintesc pentru carcotasi ca statia de metrou Obor - care e cam la aceasi cota fata de sol cu Basarabul - functioneaza bine mersi fara scari rulante / lifturi si nu se mai sesizeaza nici un ONG care lupta pentru egalitatea in deplasare a persoanelor cu handicap. Punct.
memorat
08 Decembrie 2011, 18:40:09
Răspuns #23

ByOnu

  • Vizitator
Give me a fuckin' break ! >:(

:-X

Hai sa fim logici: Rulantele merg? DA! Lifturile merg? DA! Iluminatul functioneaza? DA! Exista scari fixe? DA!  Si asta inca de acum 2 luni, deci daca ar fi fost o problema la un amarat de racord electric s-ar fi facut pana acum. Dar acea problema NU exista din moment ce toate cele mentionate mai sus functioneza.

Pur si simplu nu i s-a dat drumul ca nu s-a dorit asta pana acum.

Uite, ca sa-ti fac o placere o sa accept, prin intermediul tau, o adevarinta care sa precizeze si sa-ti sustina cauza, semnata de primarie sau de constructor -- nu trebuie sa-mi multumesti! ;) Dovada mea este simplul lucru ca totul functioneza. Ar fi ca si cum ar curge apa la robinet si te faci ca nu vezi si mai si zici "nu curge apa la robinet".. intr-adevar, prost exemplu. ;D

O seara buna, si la mai putin batut cu pumnul in p'ept... ca-l doare si pe el! ::)
memorat
08 Decembrie 2011, 21:49:08
Răspuns #24

Matei

  • Vizitator
Indata ce se rezolva problema cu racordul, statia va fi inaugurata (luna asta va avea loc mult asteptata inaugurare). ;)

!!!
memorat
20 Decembrie 2011, 17:45:29
Răspuns #25

Matei

  • Vizitator
Indata ce se rezolva problema cu racordul, statia va fi inaugurata (luna asta va avea loc mult asteptata inaugurare). ;)

Se pare ca Oprescu vrea sa deschida statia abia atunci cand e finalizat si trotuarul rulant ! Ce tampenie !!! >:( In concluzie, abia la vara o sa se deschida statia. >:(

Citat din: Ziarul Click!
Staţia RATB de pe Pasajul Basarab: Pe cel mai mare pasaj din Capitală, Basarab, tramvaiele nu pot opri deoarece staţia RATB care a fost prevăzută aici nu a fost dată încă în folosinţă.

Edili spun că nu vor face acest lucru până când nu vor realiza şi trotuarul rulant care îi va duce pe călători direct pe peronul Gării de Nord.

Sursa citatului - Ziarul Click!
memorat
09 Ianuarie 2012, 19:55:07
Răspuns #26

CHITARA 213

  • Vizitator
Si eu cred ca va fi inaugurata statia luna asta
Luna asta se aude ca vor sa o inaugureze
memorat
21 Ianuarie 2012, 22:12:54
Răspuns #27

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Se mai aude ceva cu privire la deschiderea acestei statii ?
memorat
21 Ianuarie 2012, 23:56:54
Răspuns #28

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Nu. Din pacate este o disputa politica si statia a cazut "la mijloc". Cand cel mai destept va ceda, ne vom putea folosi de ea.  Mie personal mi-ar fi de mare folos, dar asta e, nu conteaza ce cred cetatenii Bucurestiului, e mai important sa fie ( politicienii ) tare in [BIP].
memorat
18 Februarie 2012, 14:46:18
Răspuns #29

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Noutati despre deschiderea acestei statii ?
memorat
18 Februarie 2012, 15:12:18
Răspuns #30

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Deschiderea statiei nu este o prioritate a actualilor politici. Deci ramane ca si la Pasajul Victoriei.  :P ;D :P
memorat
18 Februarie 2012, 23:51:02
Răspuns #31

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Deschiderea statiei nu este o prioritate a actualilor politici. Deci ramane ca si la Pasajul Victoriei.  :P ;D :P
Numai bine o daramam?!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
24 Martie 2012, 22:16:59
Răspuns #32

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Personal a-si propune ca dupa darea in folosinta a statiei de pe pasaj capatul liniei 1 sa fie mutat in acest loc in schimbul celei de la Piata Vitan.
memorat
25 Martie 2012, 08:02:55
Răspuns #33

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Niste explicatii, te rog...
memorat
25 Martie 2012, 11:40:37
Răspuns #34

Upz

  • Mesaje postate: 114
  • Gen: Bărbat
 Parca mai frumos e sa stea asa, nefolosita.
Va dati seama ca, dupa ce o vor da in folosinta, o sa ajunga precum statia Bucur Obor : plina de afise rupte / mazgaleli / gunoaie.
Si asa s-ar duce tot farmecul pasajului Basarab.. Asta daca nu ar pune agenti de paza..
memorat
25 Martie 2012, 12:25:24
Răspuns #35

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
Am recitit tot dialogul de aici. Amuzant cum "evolueaza" lucrurile in tara asta! Deci, ca sa recapitulam: s-a deschis in noiembrie si decembrie de cateva ori (potrivit noua, forumistilor), apoi mai la primavara, sau la vara, apoi e defectiune, ba birocratie, ba se vrea, ba nu se vrea, ba nu se poate ...
Ce manipuleaza presa din Romania!
memorat
01 Aprilie 2012, 20:03:03
Răspuns #36

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am recitit tot dialogul de aici. Amuzant cum "evolueaza" lucrurile in tara asta! Deci, ca sa recapitulam: s-a deschis in noiembrie si decembrie de cateva ori (potrivit noua, forumistilor), apoi mai la primavara, sau la vara, apoi e defectiune, ba birocratie, ba se vrea, ba nu se vrea, ba nu se poate ...
Ce manipuleaza presa din Romania!
Noiembrie la ZILELE FEROVIARE pentru presa si invitati.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Aprilie 2012, 21:20:37
Răspuns #37

Shinkasen

  • Mesaje postate: 45
Zilele feroviare nu sunt in Noiembrie sau cel putin pana acuma din cate stiu nu au fost, plus conform ACESTUI ARTICOL, ele vor fii tinute in zilele de 9 si 10 Octombrie.
"Acolo unde toti gandesc la fel, nimeni nu gandeste prea mult."
"Cea mai mare glorie nu o dobandesti atunci cand nu esti doborat niciodata, ci atunci cand te ridici dupa fiecare cazatura."
memorat
09 Aprilie 2012, 16:37:26
Răspuns #38

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Zilele feroviare nu sunt in Noiembrie sau cel putin pana acuma din cate stiu nu au fost, plus conform ACESTUI ARTICOL, ele vor fii tinute in zilele de 9 si 10 Octombrie.
Sorry. Erata mea.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Aprilie 2012, 11:19:36
Răspuns #39

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Nu cred ca aveam nevoie de asemenea statie...si de supra costuri..asta e furtul lui Oprescu!
memorat