29 Martie 2024, 01:39:10

Autor Subiect: Machete DeAgostini 1:43 - Masini de Legenda  (Citit de 189374 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

26 August 2012, 14:09:43
Răspuns #300

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Sigur nu stiu,se pare cum au spus si altii ca ar fi warszawa 223 sau dacia sport.Sa vedem.

Despre OLECO, pot sa ii urez felicitari sincere din partea mea!am urmarit multe machete pe care le are si este un profesionist in ale modelismului.nu oricine fac ce face el, mai ales ca tramvaie si autobuze.
memorat
26 August 2012, 14:32:13
Răspuns #301

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
Solenza e mult prea noua ca sa fie bagata la masini de legenda !! La fel ca SuperNova si alte dinastea de prin anii 2000...cu Dacia 1309 nu stiu ce au vrut sa faca, poate vrunu' de la DeA a vazut pe o strada o Dacie 1309 in stare buna, si a zis, ba hai s-o bagam in colectie..
memorat
26 August 2012, 20:40:30
Răspuns #302

daniel234

  • Mesaje postate: 15
Buna Seara tuturor. In primul rand as dori sa va spun ca am urmarit acest topic de ceva vreme, deci stiu cam ce se vorbeste pe aici..Poate unii de aici ma cunosc, sunt acelasi daniel234 de pe miniauto...

Eu unul as dori sa apara in aceasta colectie si urmatoarele machete:
- Variatii de Wartburg (353 Tourist, 353 TRANS, 311 CABRIO, 3111 CAMPING), duo-ul Barkas B1000 si B1000 HP, Volswagen 1200 (Broscuta), precum orice model de Volswagen Golf si, bine inteles, Dacia 1310 Combi

Desigur, si urmatoarele modele ar fi binevenite:
RAF 2203 LATVIJ
TRABANT P50 KOMBI
ŻUK A-03
ŽUK A-07
ŻUK A-11B
UAZ-452
MOSKVIČ 400
SYRENA BOSTO
WARSZAWA 200 PICK-UP
NYSA N59
FIAT 125P PICK-UP
IFA F9 CABRIO
UAZ 452 VAN
 MERCEDES-BENZ W115

Cat despre urmatoarele doua numere (Warszawa 223 si Dacia 1410 sport), nu ma pasioneaza, asa ca voi lua un singur numar....in primul rand, deoarece doresc sa am macar un exemplar din fiecare macheta (cele de mai sus, 2-4 exemplare), si, in al doi-lea rand, deoarece am abonament.
Va doresc o seara placuta in continuare, si o sa mai citesc acest forum, implicandu-ma doar cand consider ca este cazul


Va doresc o zi placuta
memorat
26 August 2012, 22:27:52
Răspuns #303

daniel234

  • Mesaje postate: 15
Ar fi fain...Si niste autobuze, tot la scara 1:43. Totusi,, daca ar aparea, ar fi la preturi triple.... :'(
memorat
26 August 2012, 23:37:37
Răspuns #304

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
S-am mai spus... de la autobuze, luati-va gandul!!!

DACIA 1310 Break
, va apare curand, dar nu cred ca la noi vor avea loc toate machetele, sau ma rog... cam toate machetele aparute prin PL, RU, HU...

Modele romanesti cred ca vom avea unul la 5 modele straine.
memorat
28 August 2012, 21:31:58
Răspuns #305

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
Hai sa vedem cine e primul maine dimineata la kiosk.

Teapa ! Sportiva apare pe 12 septembrie ! Maine apare Warszawa !  :P
memorat
29 August 2012, 07:47:53
Răspuns #306

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Hai ca nu tine,  Pobeda = Warsawa.
A, ca i-au facut niste schimbari nesemificative asta e altceva.
Pentru mine, afon la machete, care iau modelele astea din "obligatie" pentru nepot totdeauna Popeda = Warsawa.
Hai cu diferentele :
-la semnaliztoare
-la oglinzi laterale
-poate un model are geamul cu 3 cm2 mai mare ca celalalt
-bârfe de genul acesta sa va legati de viata omului !
memorat
29 August 2012, 13:32:56
Răspuns #307

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Hai ca nu tine,  Pobeda = Warsawa.
A, ca i-au facut niste schimbari nesemificative asta e altceva.
Pentru mine, afon la machete, care iau modelele astea din "obligatie" pentru nepot totdeauna Popeda = Warsawa.
Hai cu diferentele :
-la semnaliztoare
-la oglinzi laterale
-poate un model are geamul cu 3 cm2 mai mare ca celalalt
-bârfe de genul acesta sa va legati de viata omului !
Se fabrica sub licenta.
memorat
29 August 2012, 16:41:30
Răspuns #308

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
Am luat azi poloneza, i-am facut ceva poze, dar nu stiu ce naiba are cititorul de carduri si nu merge sa descarc pozele, cablul USB cred ca l-am uitat la Resita.  >:( Va spun ca are nr de AB si e verde gen GAZ 69A.
memorat
29 August 2012, 18:04:17
Răspuns #309

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Reusita macheta de azi  :Ddar ca de obicei culoarea varza :(,am repozitionat stergatoarele,am lipit oglinzile >:(si am mai repozitionat ap.noroi spate stg. In rest ce sa spun cat dai atata face ,ca tot laudam machetele DeAg mai ieri.Una peste alta e binisor.
memorat
29 August 2012, 20:34:17
Răspuns #310

daniel234

  • Mesaje postate: 15
NR 26 DACIA 1410 SPORT
NR 27  Polski Fiat 125P(FOTO)

e clar...astept coletul cu cele doua masini, fara a mai lua niciuna de la chiosc
memorat
29 August 2012, 22:33:30
Răspuns #311

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Fiat 125P,alta "LADA"LA COLECTIE.Sper culoarea sa difere,ca nu prea le nimeresc.
memorat
30 August 2012, 00:18:58
Răspuns #312

Sergiu.YKM

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 3413
  • Gen: Bărbat
@MSM63: Ia uite! TV la Atlassib ! Ce sa-mi mai vada ochii...
memorat
30 August 2012, 02:22:56
Răspuns #313

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Nu va multumeste ce apare, nu cumparati. Nu mai barfiti atat. Daca nu apareau deloc, era mai bine? Sunt unele machete unicat, care nu au fost facute de alta firma, asa ca sunt binevenite. Vad ca pentru a avea mesaje cat mai multe, postati la greu, numai "vorbe". Daca nu aveti altceva de facut, mai bine nu mai postati decat sa barfiti. Nu cer sa-i laudati pe cei de la DeA, in mod excesiv. Calitatea machetelor a crescut, asa ca nu vad care este nemultumirea. Ca doriti sa apara ce nu au ei in plan, e alta poveste. Apucati-va de lucru si faceti-va machetele dorite.

Polski n-am avut pana acum, asa ca este binevenita.
Vor fi multe machete in colectie... numai bani sa aveti... sau ma rog... parintii vostrii (care sunteti intretinuti).
memorat
30 August 2012, 07:17:11
Răspuns #314

daniel234

  • Mesaje postate: 15
Nu va multumeste ce apare, nu cumparati. Nu mai barfiti atat. Daca nu apareau deloc, era mai bine? Sunt unele machete unicat, care nu au fost facute de alta firma, asa ca sunt binevenite.

Intr-adevar, eu unul o sa cumpar cel putin un model din fiecare deoarece:
1. vreau sa am colectia intreaga
2. am abonament
3. chiar daca nu-mi plac unele masini sau nu-mi spun nimic, totusi le voi cumpara, sa am una acolo :)
memorat
30 August 2012, 17:40:12
Răspuns #315

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Multumesc ptr.aprecieri in privinta minidioramei,(NU AM SPATIU-STAU LA BLOC)si am sa incerc sa postez si restul.
memorat
30 August 2012, 18:20:24
Răspuns #316

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Un exemplu de imbunatatiri la TATRA.Jantele albe ca in poster.Etc;
memorat
30 August 2012, 18:34:59
Răspuns #317

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Locul meu de munca.....
memorat
30 August 2012, 19:52:21
Răspuns #318

MSM 63

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Intra pe "TRENULETE DE VIS"scara HO si sectiunea constructii si instalatii. Este chiar primul model.Il trimit cu URGENT CURIER in 2 zile. 15lei taxa.
memorat
30 August 2012, 22:57:50
Răspuns #319

costi

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 2076
  • Gen: Bărbat
    • http://ontherail.at.ua/
Organizatorii sunt World Trade Center Bucuresti si Clubul Vehiculelor de Epoca, bine cunoscut pentru activitatea sa de conservare a patrimoniul autohton, imbogatirea lui cu noi piese restaurate, cultivarea interesului publicului pentru aceste valori si organizarea de manifestari cu astfel de vehicule in tara si in strainatate.


Salonul va reuni, aproape toate cluburile auto de epoca din tara, peste 50 de masini de epoca in stare de functionare din Romania. Masinile vor fi prezentate ca valori culturale si tehnice pentru publicul larg, dar si ca valori comerciale - cu posibilitatea inchirierii pentru filmari, manifestari  sau evenimente speciale - dar si, in unele cazuri, cu posibilitatea achizitionarii.


Colectionarii, pasionatii si publicul larg, vor putea admira superbe vehicule de epoca, masini de curse, obiecte de colectie ce tin de segmentul auto dar si de decor : statie de benzina vintage, atelier de restaurari auto cu demo, colectii de machete, numere auto vechi, ceasuri de bord, carte veche, permise auto, etc. Totodata vor fi organizate demonstratii auto.


Atmosfera inceputului de secol XX va fi recreata cu ajutorul obiectelor de epoca puse la dispozitia publicului spre cumparare de catre colectionari. Alaturi de acestia vor fi prezente societati comerciale care ofera produse si servicii legate de tema salonului si de perioada pe care acesta doreste sa o evoce.


Va asteptam la o noua editie a Bucharest Classic Car Show.
Imi anunt prezenta!:D

memorat