28 Martie 2024, 21:13:40

Autor Subiect: Maxi-Taxi  (Citit de 3244 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

11 Octombrie 2008, 11:26:43

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Discutii generale despre Maxi-Taxi
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

03 Noiembrie 2009, 00:32:58
Răspuns #1

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Se mută capătul traseului de maxi-taxi, din Vidin
Data: 02.11.2009

Decizia a fost luată în urma unor discuţii la nivelul consilierilor locali, discuţii survenite din partea locuitorilor din zona Vidin, unde s-a aflat staţia de maxi-taxi. Practic, cetăţenii din zonă erau nemulţumiţi de prezenţa în zonă a şoferilor de maxi-taxi, acuzând faptul că de multe ori se făcea gălăgie, interveneau diferite nemulţumiri legate de o anumită neatenţie a conducătorilor auto de pe aceste mijloace de transport, şi altele.
Astfel, capătul traseelor de maxi-taxi se va muta în dreptul Stadionului Progresul, unde Primăria a şi amenajat terenul care va servi drept peroane pentru aceste microbuze.
“Eu sper ca luni să mutăm staţia de maxi-taxi - aşa cum am discutat şi în Consiliul Local - cea de la Vidin, din zona Ulmu, din zona Şcolii «Ion Creangă», în zona Stadionului Progresul. Am aranjat puţin zona respectivă, astfel încât să diminuăm şi supărările celor din zona de la Ulmului, unde microbuzele stăteau sub balcoanele oamenilor, era şi şcoala pe vizavi, şi erau o serie întreagă de solicitări ale oamenilor din zonă, ale şcolii, ale părinţilor, vizavi de copii şi de ce se întâmplă în zona respectivă”, a precizat primarul Aurel Simionescu.
sursa www.arcasu.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":