28 Martie 2024, 21:21:37

Autor Subiect: Festivalul AeroNautic Show  (Citit de 3044 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

03 Mai 2011, 22:05:00

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Pe 7 mai bucureștenii de toate vârstele sunt așteptați în locul în care, spun organizatorii, „aerul şi apa, unite de elita piloților de înaltă acrobație, devin scena pe care pilotajul se transformă în artă”.

Festivalul AeroNautic Show,  aflat la a doua ediÈ›ie, va combina acrobaÈ›iile nautice cu cele aeriene deasupra celui mai mare lac din Capitală, Lacul Morii. ÃŽn cele patru ore de spectacol, legătura între aer È™i apa se va face printr-o suprapunere a evoluÈ›iilor nautice È™i a celor aeriene astfel încât în cadrul spectacolului nu vor fi sesizate momentele de trecere dintre cele două medii atât de diferite.

La eveniment vor participa importante instituții naționale, între care Brigada Specială de intervenție „Vlad Țepeș” a Jandarmeriei Române, S.M.U.R.D dar și Aeroclubul României. La acestea se mai adaugă Acvila AeroClub și Yacht Club Mircea și Yacht Club Regal Român. Membrii acestora, special antrenati, vor susține demonstrații si exerciții la fața locului.

Nu vor lipsi nici salturile în grup cu parașuta, prezentările de ambarcațiuni (catamarane și regate), zborurile în formație cu motodeltaplane, avioanele de înalta acrobație, elicopterele sau hidroavioanele.

http://b365.realitatea.net/news/spectacol-aviatic-si-nautic-pe-lacul-morii-din-capitala/



Cine doreste sa participe, rog sa anuntati aici inainte.
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
Advertisement

05 Mai 2011, 17:11:59
Răspuns #1

mariustrs

  • Vizitator
Cred ca o sa vin si eu...
memorat
05 Mai 2011, 23:07:49
Răspuns #2

Esemina

  • Vizitator
Intrarea, cat e intrareeea? :D :D :D :) :) :)
memorat
06 Mai 2011, 13:27:17
Răspuns #3

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Intrarea, cat e intrareeea? :D :D :D :) :) :)

Nu cred ca accesul la eveniment se face pe baza de bilet de intrare...
memorat
08 Mai 2011, 14:02:22
Răspuns #4

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":