28 Martie 2024, 11:17:54

Autor Subiect: Mig-21 F-13 expus la Balaci, Teleorman  (Citit de 3252 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

14 Aprilie 2011, 23:03:09

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
La Balaci, Teleorman, a fost instalat un avion MIG-21 F-13, nr. 20.

Inca de la distanta am ochit avionul, plasat in centrul comunei, la intersectie de drumuri:



















memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

14 Aprilie 2011, 23:06:14
Răspuns #1

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
Vin si cu a doua transa de imagini de la MIG-ul balacean. Am inteles ca intre timp au pus un capac pe ajutaj, nu se mai vede “teava”. Cica urmeaza a fi vopsit si coborat de pe capre si butoaie, pentru a ramane pe roti, sper sa faca si o platforma de beton sub el, ca san u se scufunde in iarba.









Chiar daca nu e din domeniul nostru, Biserica din Balaci e mult mai frumoasa si mare decat oricare biserica din Rosiori, am fotografiat-o cu drag.



O ultima imagine de ansamblu al locatiei. E vorba de o intersectie destul de circulata, deci avionul este vazut de multa lume.




memorat
15 Aprilie 2011, 00:16:18
Răspuns #2

Ilie Alexandru

  • Fotograf semi-profesional...
  • Mesaje postate: 1079
  • Gen: Bărbat
  • REGIOTRANS, la bine si la greu!
Nu imi vine sa cred ca acest avion este asa de aprope de zona unde ma duc eu la tara. In vara cred ca ma duc sa-l vad . :)
692-5       671-8      
 
Canon SX50-HS and Sony DSC-H5XV user.
memorat
16 Aprilie 2011, 16:40:06
Răspuns #3

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
Neaparat! Dar pana atunci poate il mai vad eu sau elevii mei de mai multe ori, sa ii marcam evolutia.
memorat
23 Aprilie 2011, 12:40:33
Răspuns #4

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
O noua expeditie – neprevazuta – la Balaci, cateva imagini (facute cu telefonul LG) cu o noua fata a MIG-ului nr. 20. Se vede treaba ca deja copiii s-au obisnuit cu noua jucarie, au inceput sa viziteze (dovada capacele de vizitare deschise). Intre timp a disparut butoriul de tabla de sub burta avionului si a aparut un fel de capac la fund.









memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":