28 Martie 2024, 23:36:29

Autor Subiect: Troleibuze Piata Sudului-Unirii  (Citit de 12821 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

10 Octombrie 2008, 22:08:51
Răspuns #20

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Graficul cu timpii de succedare ai liniei 76 (Piata Resita - Piata Unirii) :









Mare greseala au facut astia cand le-a venit idea de a face linie de troleibuz pe Vacaresti,B-dul Tineretului si B-dul Dimitrie Cantemir :roll: .Sa vedeti la iarna cum o sa ramana troleibuzele blocate in trafic pe B-dul Tineretului. :roll:





memorat
10 Octombrie 2008, 22:09:19
Răspuns #21

Mercedes Citaro 102

  • Vizitator
De azi, linia 76 are traseul Piata Resita - Piata Unirii. :!:  :D
Pe aceasta linie circula si troleibuze Irisbus Citelis?  ??? ??? ???
memorat
10 Octombrie 2008, 22:09:33
Răspuns #22

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Pe linia 76 sunt doar Ikarusuri 415T.





memorat
10 Octombrie 2008, 22:09:54
Răspuns #23

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Citat din: Gman
Pe linia 76 sunt doar Ikarusuri 415T.

Afirmativ, am fost azi. Circula 12 ture.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Octombrie 2008, 22:10:29
Răspuns #24

V3nt0R

  • Vizitator
Circula dar cu 3-4 calatori intre Piata Sudului si Piata Unirii si retur.Pur si simplu sufla vantul in troleibuze.Pacat...insa este de abia prima zi...Speram ca oamenii vor afla de existenta acestui traseu si vor incepe sa il utilizeze.Cel putin la Piata Sudului, oamenii care vroiau sa urce erau anuntati ca nu mai face bucla, ca intoarce la Unirii, si toti erau foarte mirati.Deci pana acum, traseul este egal cu 0.Verificati, puteti juca fotbal in troleu  :lol:
memorat
10 Octombrie 2008, 22:10:57
Răspuns #25

#4693 (B 82 CXW)

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Citat din: V3nt0R
[...]

2.Circula dar cu 3-4 calatori intre Piata Sudului si Piata Unirii si retur.Pur si simplu sufla vantul in troleibuze.Pacat...insa este de abia prima zi...Speram ca oamenii vor afla de existenta acestui traseu si vor incepe sa il utilizeze.Cel putin la Piata Sudului, oamenii care vroiau sa urce erau anuntati ca nu mai face bucla, ca intoarce la Unirii, si toti erau foarte mirati.Deci pana acum, traseul este egal cu 0.Verificati, puteti juca fotbal in troleu  :lol:

Se confirma ceea ce ati spus mult mai inainte, ca oamenii prefera tot 381 ca sa ajunga macar pana la Budapesta (imi scapa numele statiei din zona), datorita timpului de succedare intre doua troleibuze. Deci, pana cand nu vor fi suficiente troleibuze pentru noua linie 76, oamenii vor prefera, in continuare, 381.
memorat
10 Octombrie 2008, 22:11:48
Răspuns #26

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Statia se numeste B-dul Marasesti.

Majoritatea oameniilor nici macar nu au fost anuntati de cei de la RATB ca 76 va fi prelungit pana la Piata Unirii.Macar sa ii fi anuntat printr-un anunt in fiecare statie.





memorat
10 Octombrie 2008, 22:12:55
Răspuns #27

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Citat din: Gman
Statia se numeste B-dul Marasesti.

Majoritatea oameniilor nici macar nu au fost anuntati de cei de la RATB ca 76 va fi prelungit pana la Piata Unirii.Macar sa ii fi anuntat printr-un anunt in fiecare statie.
S-a anuntat in mai multe ziare cotidiane. In legatura cu anuntarea statiilor, ele nu au fost introduse.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Octombrie 2008, 22:14:12
Răspuns #28

#4693 (B 82 CXW)

  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
Pai dar pe parbrizele troleibuzelor nu sunt lipite hartii pe care scrie asa: "Intoarce la Piata Unirii", macar pentru prima luna? Ar fi totusi bine sa fie asa, astfel incat oamenii nu mai sunt nevoiti sa se inghesuie in celelalte autobuze (de la Sudului - 312, 313, 381; de la Resita - 381).
memorat
10 Octombrie 2008, 22:14:46
Răspuns #29

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Pai scrie pe afisaj "Piata Unirii via Piata Sudului" :





Apropo,azi troleibuzele circulau cam cu 50 km/h.





memorat
10 Octombrie 2008, 22:15:17
Răspuns #30

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Astazi am analizat si am fotografiat noua infrastructura Unirii - Piata Sudului.


 :arrow:  :arrow: Intersectia strazilor Gh. Sincai, BD. Tineretului.






   Piata Sudului.











 Piata Sudului, unire fire (dinspre Unirii si dinspre Terminalul Piata Sudului.









 Langa Depoul Berceni.



Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Februarie 2009, 00:25:12
Răspuns #31

Cristian

  • Trenuri, Metrouri, Tramvaie, Infrastructura
  • Mesaje postate: 515
  • Gen: Bărbat
    • My dev-art.
 ;D Una dintre cele mai bune idei: Reinfiintarea liniei de troleibuz pe Bulevardul Tineretului (adica la mine  ;D). Mult timp mi-am dorit asta si uite ca fara sa vorbesc m-a ascultat si pe mine cineva (prin telepatie probabil). Oricum eu fiind un fan infocat al transportului urban electric, este evident ca voi astepta 76 pentru a ajunge la liceu .. NU de alta, dar majoritatea care coboara inainte de unirii (verificat) se inghesuie in autobuze, asa ca de multe ori pot spune ca mi-am tras troleibuz personal :D.
memorat
12 Aprilie 2009, 01:11:50
Răspuns #32

Vali R.A.T.T

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
Eu unu personal doresc sa felicit Bucurestiul ca va modernizati reteaua de trolebuze aici in timisoara mai demult au venit cehii cu oferta sa ne schimbe reteaua si au schimbat un macaz pentru proba si cei de la conducere director,sefii n-au vrut ca nu stiu ce si tot cu reteaua veche stam :(cine stie peste cati ani o sa ne-o schimbam si noi).
Oricum am vazut si pe alte forumuri ca la unele macaze noi de la voi din Buc sunt probleme ,de ce?
memorat
12 Iulie 2011, 09:26:57
Răspuns #33

andrey4509

  • Vizitator
nu este o idee rea sa avem pe 76 la unirii da ca lar baga si pe 77 tot la unirii ce bine ar fii ;D.
memorat
01 Martie 2012, 20:38:08
Răspuns #34

daf bus

  • Mesaje postate: 967
  • DAF-Da A Fost cel mai bun autobuz bucurestean!
Aceasta linie a fost un proiect mort inca din fasa ,nu a circulat bine ca au si suspendat-o datorita inceperi lucrarilor la Pasajul Mihai Bravu.Linia decontact am vazut ca pe alocuri este intrerupta.
Sunt roman,gandesc romaneste!
memorat
10 Martie 2012, 18:49:19
Răspuns #35

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Reteaua de troleibuze odata cu finalizarea pasajului de la Piata Sudului va fi oare pe deasupra sau dedesubt...ce schema de lucru se va aplica in acest caz?!
memorat
10 Martie 2012, 23:00:16
Răspuns #36

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Reteaua de troleibuze odata cu finalizarea pasajului de la Piata Sudului va fi oare pe deasupra sau dedesubt...ce schema de lucru se va aplica in acest caz?!


Sa traim pana la inceperea lucrarilor. Bine inteles ca ma aveti pe mine care stau chiar la piata aici si am sa fiu pe faza zi de zi inca din prima zii in care am vazut ca se incep lucrarile. Deci pana acum eu nu am vazut nimic, cum ca s-ar apuca de lucrari.
memorat
10 Martie 2012, 23:32:46
Răspuns #37

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Stati linistiti pe locurile voastre ! Nici gand sa se apuce de lucrare, nu este prioritara.
Precum ati observat multe lucrari sunt deja incepute si abandonate. Si tineti cont ca s-au apucat si de metroul din Dr. Taberei care inghite destui bani de la buget.
Care buget trebuie sa asigure pana una alta inclusiv lumina de pe strazi,  inclusiv transportul gunoiului.
Asa incat vorba cuiva, mai e mult pana departe...
memorat
11 Martie 2012, 18:20:53
Răspuns #38

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Stati linistiti pe locurile voastre ! Nici gand sa se apuce de lucrare, nu este prioritara.
Precum ati observat multe lucrari sunt deja incepute si abandonate. Si tineti cont ca s-au apucat si de metroul din Dr. Taberei care inghite destui bani de la buget.
Care buget trebuie sa asigure pana una alta inclusiv lumina de pe strazi,  inclusiv transportul gunoiului.
Asa incat vorba cuiva, mai e mult pana departe...


Da ma dar eu am vrut sa spun, ca in caz de ceva eu sunt pregatit.
memorat
11 Martie 2012, 19:07:56
Răspuns #39

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Stati linistiti pe locurile voastre ! Nici gand sa se apuce de lucrare, nu este prioritara.
Precum ati observat multe lucrari sunt deja incepute si abandonate. Si tineti cont ca s-au apucat si de metroul din Dr. Taberei care inghite destui bani de la buget.
Care buget trebuie sa asigure pana una alta inclusiv lumina de pe strazi,  inclusiv transportul gunoiului.
Asa incat vorba cuiva, mai e mult pana departe...

Sunt vorbe cum ca pana in toamna va incepe aceasta lucrare,lucrarea este contracta,apare si in noul buget plus ca a primit aviz favorabil de la UE pentru ca se va face si cu bani europeni.S-a tras "tare" daca putem spune asa ca aceasta lucrare sa inceapa pana se termina ceea de la pasajul Mihai Bravu pentru a nu mai fi nevoie sa se faca iar o deviere a liniei de tramvai plus reteaua de troleibuze sa nu fie repusa pana la inceperea lucrarilor de la pasajul piata sudului.Asa ca tineti-va bine inca 2-3 ani nu vor fi tramvaie si troleibuze in zona ,de bine de rau acum mai circula 11-le ...
memorat