29 Martie 2024, 07:51:56

Autor Subiect: Pasajul Muncii / Piata Hurmuzachi  (Citit de 34828 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

18 Ianuarie 2014, 16:03:47
Răspuns #40

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu, ca nici jumatate din lucrare nu au realizat-o. Acum e in lucru  sensul Baba Novac - Iancului.
Sensul Iancului - Baba Novac nici nu s-au atins de el.
Te referi la pasaj sau la linia de tramvai? Pot sa te contrazic deoarece zilele trecute am trecut prin zona si s-au apuca de lucru la linia de tramvai pe sensul cum vii de la Iancului spre Baba Novac...
memorat
18 Ianuarie 2014, 16:10:05
Răspuns #41

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
La linia de tramvai m-am referit.
OK, eu nu am observat, multumesc pentru corectie. Oricum sensul spre Obor inca nu e gata.
memorat
18 Ianuarie 2014, 23:48:33
Răspuns #42

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Sunt tare curios ce decizie va lua RATB cand va trebui sa devieze liniile 40 si 56 , deja pe la Delfinului le avem pe 14, 36 si 46 in plus linia pe Bd. Chisinau e praf . Cred ca una dintre ele ( daca nu amandoua cu 14 prelungit la Complex Titan ) se vor suspenda  pe durata executie lucrarii.
memorat
19 Ianuarie 2014, 08:27:50
Răspuns #43

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am trecut ieri prin zona,si practic la pasaj nu se mai misca nimic in sensul ca nu se lucreaza,nici schele nu mai sunt,in schimb se lucreaza la linia de tramvai pe cealalta parte,sens Baba Novac. Sunt curios daca vor da drumul la tramvaie pana nu vor termina si pasajul de modernizat...
S-a apaucat si de sensul Obor-Dristor?
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
19 Ianuarie 2014, 10:15:44
Răspuns #44

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
S-a apaucat si de sensul Obor-Dristor?
Dap,dar doar cum vezi in poza...
memorat
06 Februarie 2014, 18:25:58
Răspuns #45

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Surpriza ,ieri am avut treaba prin zona si am observat ca a fost scoasa toata linia de pe partea cu Decebal(sens Iancului-Baba Novac). Bineinteles nu s-au atacat zonele pentru a se face legaturile nici peoparte nici pe cealalata si zona cu macazele...Am vazut si o macara "telemac" in zona...
memorat
07 Februarie 2014, 00:17:22
Răspuns #46

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Of, care zona de macaze ? Ca acolo nu au fost macaze ( de cand cu pasajul ) si nu vor fi macaze in vecii vecilor.
memorat
07 Februarie 2014, 15:54:23
Răspuns #47

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Of, care zona de macaze ? Ca acolo nu au fost macaze ( de cand cu pasajul ) si nu vor fi macaze in vecii vecilor.
Ma refer la trecerea dintre Basarabia/Muncii,nu este chiar macaz dar si acolo trebuie inlocuit,nu?
memorat
07 Februarie 2014, 19:09:43
Răspuns #48

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Da, evident ca si acolo trebuie inlocuita linia, dar nu e macaz, e o simpla incrucisare - sau cum i-o spune, ca nu stiu termenul de specialitate.
memorat
20 Februarie 2014, 19:10:19
Răspuns #49

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am avut treaba ieri prin zona si am vazut ca a fost scoasa toata linia pe relatia Obor-Dristor,dar cam timid s-a lucrat saptamana asta,ca majoritatea liniilor erau scoase de cel putin 1 saptamana...Am impresia ca s-a facut legatura pe cealalata parte dar doar cum vii de la Baba Novac spre pasaj si nu cum iesi si de pe pasaj...Sa vedem ce va mai fi saptamanile astea...ideea este ca se cam trage de timp...

memorat
27 Februarie 2014, 14:38:41
Răspuns #50

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut ieri prin zona si pe relatia Iancului-Baba Novac, a fost scoasa toata linia veche,facut curat astfel incat in zilele viitoare mai mult ca sigur vor veni sa monteze noua linie...
memorat
27 Februarie 2014, 15:37:38
Răspuns #51

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Am trecut ieri prin zona si pe relatia Iancului-Baba Novac, a fost scoasa toata linia veche,facut curat astfel incat in zilele viitoare mai mult ca sigur vor veni sa monteze noua linie...
a venit primavara, nu? Ramane de vazut cum vor rezolva problema cu incrucisarile..
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Martie 2014, 19:15:59
Răspuns #52

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut si azi prin zona si am vazut un "maldar " de pamant la iesirea din pasaj pe relatia Iancului-Baba Novac,deci in weekend nu s-a mai lucrat mai deloc,in mod sigur nici maine...Ramane sa va spun saptamana viitoare ca voi mai avea treaba prin zona si am sa va aduc noutati.
memorat
13 Martie 2014, 21:39:35
Răspuns #53

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
In pasaj NU  se mai lucreaza de luni bune. La linia de tramvai ( care este complet alt santier, n-are legatura cu pasajul ) se fac ca lucreaza.
memorat
14 Martie 2014, 17:56:13
Răspuns #54

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Am trecut si ieri prin zona si nu am vazut nimic notabil pe santier,linia de tramvai inca nu a fost adusa si montata,a mai fost spart si indreptat terenul unde va veni linia pusa,iar la pasajul propriu zis nu se misca nimic,nici urma de schela si muncitor.
La ce lipsa de vagoane are RATB in prezent ii convine de minune sa tina santierul mult si bine. Daca da drumul anul asta o sa fie mare realizare.  >:(
memorat
14 Martie 2014, 19:05:16
Răspuns #55

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
La ce lipsa de vagoane are RATB in prezent ii convine de minune sa tina santierul mult si bine. Daca da drumul anul asta o sa fie mare realizare.  >:(
Termenul este septembrie 2014...la linia de tramvai ar trebui mai repede deoarece de la  Banu Manta pana la Iancului tramvaiele merg mai mult  goale,iar 634 merge burdusit de calatori exact pe tronsonul inchis...legat de 1 Vitan aglomeratia incepe de la Dristor...
memorat
14 Martie 2014, 19:09:50
Răspuns #56

georgica2704

  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Exagerat de mult. Daca se punea serios de treaba intr-o luna inlocuiau toata linia de tramvai..
memorat
15 Martie 2014, 12:33:18
Răspuns #57

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Termenul este septembrie 2014...la linia de tramvai ar trebui mai repede deoarece de la  Banu Manta pana la Iancului tramvaiele merg mai mult  goale,iar 634 merge burdusit de calatori exact pe tronsonul inchis...legat de 1 Vitan aglomeratia incepe de la Dristor...
Te rog frumos sa incetezi cu remarcile false ca pe tronsonul Banu Manta- IANUCULUI se circula goale.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
15 Martie 2014, 12:45:06
Răspuns #58

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Te rog frumos sa incetezi cu remarcile false ca pe tronsonul Banu Manta- IANUCULUI se circula goale. Multumesc de OFF-TOPIC.
De multe ori am vazut ca acestea mai mult sunt goale,chiar si in weekend...ce interes as avea sa vin cu remarci false...In schimb pe 634...este "omor".Mersi si scuze de off-topic.
memorat
20 Martie 2014, 19:54:12
Răspuns #59

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut ieri prin zona din nou si se lucra la linia tramvai,era spart si delimitat de traficul auto pe relatia Baba Novac-Iancului,se lucra la legaturi,imediat cum iesi din pasaj...In rest pe cealalata parte a pasajului nimic miscare,doar spart si atat...nu a fost adusa nici macar noua linie de tramvai care va trebui montata..."mort"...
memorat