28 Martie 2024, 14:46:00

Autor Subiect: Pasajul Muncii / Piata Hurmuzachi  (Citit de 34801 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

14 Aprilie 2013, 17:50:28
Răspuns #20

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Problema la acest pasaj se poate rezolva foarte usor in sensul in care se va dori ca tramvaiul sa treaca pe deasupra si anume sa se faca stalpi de beton,fara statii de tramvai decat la urcare si la coborarea de pe pasaj...
memorat
23 Septembrie 2013, 18:21:21
Răspuns #21

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Linia de tramvai va fi separata de trafic? Se va face cu bordura sau doar asfaltata?
memorat
25 Septembrie 2013, 09:02:10
Răspuns #22

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Termenul de finalizare a lucrarilor :septembrie 2014

Vor fi efectuate lucrari :

-de izolatie

-refacerea structurii de rezistenta a pasajului

-lucrarile de modernizare la linia de tramvai nu au inceput ...cred ca se asteapta refacerea peretilor pasajului si dupa aia vor incepe si lucrarile la linie...
memorat
25 Septembrie 2013, 13:38:37
Răspuns #23

David

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 892
  • Gen: Bărbat
  • 4149
Linia 331:Cartier Damaroaia-Piata Presei-Piata Romana
memorat
13 Octombrie 2013, 12:51:52
Răspuns #24

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am inteles ca aici vor sa traga tare la modernizarea liniei de tramvai.S-ar auzi ca undeva in perioada sarbatorilor de iarna sa fie gata linia...
memorat
13 Octombrie 2013, 20:31:00
Răspuns #25

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
De modernizat o modernizeaza, dar mi-e clar ca ramane pe acelasi traseu. Mai mult ca sigur.
memorat
20 Octombrie 2013, 23:45:56
Răspuns #26

Ciprian.stefan

  • Mesaje postate: 1438
  • Gen: Bărbat
  • C(Calea) F(Furată) R(Română)
Ceva mai vechi pozele:
BASARABIA E ROMÂNIA!!!
memorat
06 Noiembrie 2013, 20:07:53
Răspuns #27

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am vazut zilele astea ca deja s-au adus bucati de linie noua,pentru a fi montata pe sensul de mers spre Obor...Peretii de pe aceeasi parte deja in mare parte au fost izolati,urmand a se ridica schele metalice si pe celalalt sens...Daca termina de izolatat peretii pasajului,automat la linie dupa aceea pot trage tare...Ramane de vazut cat de repede vor termina lucrul la linie,plus macazul care trebuie facut cu linia care vine de pe Basarabia(daca zic bine bulevardul).
memorat
06 Noiembrie 2013, 20:10:52
Răspuns #28

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
memorat
06 Decembrie 2013, 19:25:18
Răspuns #29

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut ieri prin zona si am vazut urmatorele:

-sensul Dristor-Iancului este cam gata si anume ca au inceput sa mute schelele pe celalalat sens pentru a incepe lucrul la  peretii pasajului

-linia de tramvai este montata pe acest sens nepunand la socoteala legaturile plus macazul cu basarabia...

-pe celelalat sens nu au inceput deloc lucrul la linie...cred ca dupa sarbatori se vor apuca de el...
memorat
30 Decembrie 2013, 19:23:11
Răspuns #30

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am vazut zilele astea trecand prin zona ca au fost aduse linii "de legatura" pentru a lega bucata de linie modernizata,cu cea modernizata  in dreptul pasajului,pe sensul spre Iancului la iesirea din pasaj.
memorat
16 Ianuarie 2014, 12:46:04
Răspuns #31

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut ieri prin zona,si practic la pasaj nu se mai misca nimic in sensul ca nu se lucreaza,nici schele nu mai sunt,in schimb se lucreaza la linia de tramvai pe cealalta parte,sens Baba Novac. Sunt curios daca vor da drumul la tramvaie pana nu vor termina si pasajul de modernizat...
memorat
16 Ianuarie 2014, 16:45:19
Răspuns #32

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Nu au  nici o legatura lucrarile din pasaj cu lucrarile liniei de tramvai. Absolut niciuna.
Iar pasajul nu s-a modernizat, s-a cosmetizat.
memorat
16 Ianuarie 2014, 17:14:22
Răspuns #33

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu au  nici o legatura lucrarile din pasaj cu lucrarile liniei de tramvai. Absolut niciuna.
Iar pasajul nu s-a modernizat, s-a cosmetizat.
Din cate am inteles vor umbla si la structura de rezistenta a pasajului si in momentul in care vor da drumul tramvaiului pe acolo,nu va afecta pasajul? Zic si eu...
memorat
16 Ianuarie 2014, 19:43:43
Răspuns #34

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
1) Deja au placat peretii pasajului cu "chestiile" alea, la ce structura de rezistenta sa mai umble ? Structura de rezistenta este formata din 2 perechi de pereti mulati si 2 perechi de stalpi.
2) Dă si tu un citat, ceva, de la o sursa credibila ca umbla la structura de rezistenta, dar din moment ce au placat peretii...
3) Lasând la o parte faptul ca daca umbla la stalpi nu stiu ce fac cu  metroul, ca nu pot umbla la stalpi fara sa opreasca metroul.
4) Tramvaiele nu au treaba cu pasajul, pe sub linia de tramvai e pamant de la Mama Natura pana in centrul Pamantului. N-o sa gasesti urma de pasaj sub liniile de tramvai. Nu e ca la Obor unde pe langa pasaj ai si parcare.
memorat
16 Ianuarie 2014, 19:49:53
Răspuns #35

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
1) Deja au placat peretii pasajului cu "chestiile" alea, la ce structura de rezistenta sa mai umble ? Structura de rezistenta este formata din 2 perechi de pereti mulati si 2 perechi de stalpi.
2) Dă si tu un citat, ceva, de la o sursa credibila ca umbla la structura de rezistenta, dar din moment ce au placat peretii...
3) Lasând la o parte faptul ca daca umbla la stalpi nu stiu ce fac cu  metroul, ca nu pot umbla la stalpi fara sa opreasca metroul.
4) Tramvaiele nu au treaba cu pasajul, pe sub linia de tramvai e pamant de la Mama Natura pana in centrul Pamantului. N-o sa gasesti urma de pasaj sub liniile de tramvai. Nu e ca la Obor unde pe langa pasaj ai si parcare.
Ok.Eu stiu dintr-un articol ca vor umbla si la structura de rezistenta a pasajului.Acum nu stiu,vad ca la linia de tramvai se lucreaza...
memorat
16 Ianuarie 2014, 20:06:42
Răspuns #36

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Stai linistit, si eu am citit de nenumarate ori ca se umbla la structura, dar atunci e absurd sa fi acoperit peretii ca sa ce ? Sa dea jos placile respective.
Linia de tramvai este santier separat, diferit de santierul de la Pasajul Muncii, una-i una, alta-i alta.
Totusi daca vor sa consolideze stalpii trebuie sa faca ceva cu metroul, sau sa lucreze numai noaptea. Nu-i prea vad in stare.
memorat
16 Ianuarie 2014, 20:30:14
Răspuns #37

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Stai linistit, si eu am citit de nenumarate ori ca se umbla la structura, dar atunci e absurd sa fi acoperit peretii ca sa ce ? Sa dea jos placile respective.
Linia de tramvai este santier separat, diferit de santierul de la Pasajul Muncii, una-i una, alta-i alta.
Totusi daca vor sa consolideze stalpii trebuie sa faca ceva cu metroul, sau sa lucreze numai noaptea. Nu-i prea vad in stare.
Aha.Atunci circulatia tramvaielor pe linia de tramvai va fi redata curand....
memorat
16 Ianuarie 2014, 21:47:16
Răspuns #38

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Nu, ca nici jumatate din lucrare nu au realizat-o. Acum e in lucru  sensul Baba Novac - Iancului.
Sensul Iancului - Baba Novac nici nu s-au atins de el.
memorat
16 Ianuarie 2014, 22:14:36
Răspuns #39

Ciprian.stefan

  • Mesaje postate: 1438
  • Gen: Bărbat
  • C(Calea) F(Furată) R(Română)
Nu, ca nici jumatate din lucrare nu au realizat-o. Acum e in lucru  sensul Baba Novac - Iancului.
Sensul Iancului - Baba Novac nici nu s-au atins de el.
Corect.
BASARABIA E ROMÂNIA!!!
memorat