28 Martie 2024, 20:28:17

Autor Subiect: Pasajul Muncii / Piata Hurmuzachi  (Citit de 34812 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

19 Noiembrie 2014, 21:22:20
Răspuns #120

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Din sursele mele,maine se fac probele pt tramvai. Au fost eliberate liniile de masinile parcate.
memorat
20 Noiembrie 2014, 00:13:15
Răspuns #121

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
Din sursele mele,maine se fac probele pt tramvai. Au fost eliberate liniile de masinile parcate.

In sfarsit linia 634 va revenii la Baba Novac... ;D
memorat
20 Noiembrie 2014, 01:19:38
Răspuns #122

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
In sfarsit linia 634 va revenii la Baba Novac... ;D
Eu,as face din 634,un 124 intre Romprim-Calea Vitan,apoi traseul de baza. Si asa ce se intampla acum pe bucata de Mihai Bravu,pana la Romprim,chiar si daca vorbim cu iesire de pe Splaiul Unirii e un conglomerat de linii. 124 si 223 la ce intervale au circula mai mult goale pe tronsonul de sus mentionat,cel putin, iar 634 full. Asa i-as lua turele lui 634 si le-as baga in 124 ,si as face si un traseu mai klumea ca as scoate oamenii direct in centru si l-as mai lasa doar pe 223 pt cartierul rezidential.
memorat
20 Noiembrie 2014, 13:28:20
Răspuns #123

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Din sursele mele,maine se fac probele pt tramvai. Au fost eliberate liniile de masinile parcate.
Ceva mai devreme era un LF in probe la muncii...
memorat
24 Noiembrie 2014, 12:18:09
Răspuns #124

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Pe surse se aude ca de maine 25.11.2014 se reia circulatia lui 1 pe la Muncii. Mi-a spus cineva ca sambata se lucra la firele de contact,deci se pare ca au fost ceva probleme in acest sens. Pana una alta asteptam si comunicatul oficial al regiei.
memorat
24 Noiembrie 2014, 17:49:54
Răspuns #125

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Frate, din cate vad, sursele tale sunt de 2 (doi) lei!!!

Din sursele mele,maine se fac probele pt tramvai. Au fost eliberate liniile de masinile parcate.

Pe surse se aude ca de maine 25.11.2014 se reia circulatia lui 1 pe la Muncii. Mi-a spus cineva ca sambata se lucra la firele de contact,deci se pare ca au fost ceva probleme in acest sens. Pana una alta asteptam si comunicatul oficial al regiei.

Daca tot te chinui, da barem informatii exacte!!! 8)
memorat
24 Noiembrie 2014, 17:55:57
Răspuns #126

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Nu ma chinuie nimic,nici macar "talentul".Circula vorbe intre vatmani ca luni(azi ) se reia circulatia tramvaielor la muncii. Si am dat si eu acest pont,dar repet se pare ca au fost ceva probleme la probe,cel putin din ce cunosc la reteau de contact. Sambata erau mai multe echipe "cocotate" si/sau care lucrau la firele de contact pentru tramvai.
memorat
24 Noiembrie 2014, 19:40:38
Răspuns #127

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Da mai tati, te inteleg, da' te iei dupa fiecare fraierica care se da atotstiutor? Pana azi am crezut ca ai o "sursa bazata", pe undeva prin RATB sau URAC, dar se pare ca nu.
memorat
26 Noiembrie 2014, 18:23:42
Răspuns #128

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Circulatia in pasaj,este din nou inchisa pe sensul de mers Iancului-Vitan. Si este un intuneric in zona pasajului,de ce nu dau drumu iluminatului oublic in zona?

Update !

S-a dat drumul pe o banda de mers prin pasaj

Tot ca un update din weekend cel tarziu la 1 (adica luni cel tarziu),se reia circulatia lui 1 pe la muncii.Probele s-au facut,a iesit totul bine,se asteapta "ok-ul" pt a se redeschide circulatia tramvaielor in zona.
memorat
10 Decembrie 2014, 21:58:17
Răspuns #129

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut azi prin zona si ca noutate s-a dat drumul iluminatului public in zona pasajului.Tot azi am vazut un trailer pe care erau urcate o macara tip telemac si un tractoras.Semn ce inseamna ca se strang utilajele ramase. A fost asfaltat nu numai in pasaj ci pana la Vatra Luminoasa,cu marcajele trasate. Ultimele voci spun ca din weekend s-ar da drumul circulatiei si tramvsielor.Ramane de vszut....Cam ata tdeocamdata ;)
memorat
14 Decembrie 2014, 14:34:26
Răspuns #130

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Astazi au terminat de trasat marcajele si pe partea cu Decebalul. Se lucra de zori azi la marcaje. Saptamana asta(care vine) multi dau ca reluarea circulatiei tramvaielor in zona. Mi s-a spus  ca se vrea sa se dea drumul circulatiei lui 1 in zona pana in sarbatori,deci saptamana asta pregatiti-va sa se reia circulatia in zona. Ca doar nu o sa dea drumul in ajunul Craciunului ? Oricum nu mai au ce sa faca...
memorat
14 Decembrie 2014, 15:13:53
Răspuns #131

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
? ? ? ? ? ?
Vezi ca taman cu un post mai sus ai spus ca in week end dau drumul la tramvaie.
Ce are de-a face trasul dungilor cu vopsea cu mersul tramvaielor ? Tramvaiele nu puteau sa circule fara dungi pe jos ?
Care afirmatie e adevarata ?
 Mi s-a spus  ca se vrea sa se dea drumul circulatiei lui 1 in zona pana in sarbatori
sau
Ultimele voci spun ca din weekend s-ar da drumul circulatiei  tramvaielor.
sau
Am o informatie,cum ca maine,1 decembrie,s-ar putea sa avem o surpriza placuta si anume sa se reia circulatia tramvaielor in zona
sau
Pe surse se aude ca de maine 25.11.2014 se reia circulatia lui 1 pe la Muncii.
Ca sa le citez numai pe alea cu o luna in urma.
Eu spun sa dai un comunicat din asta la 6 ore ( 4 in 24 de ore ) pana la urma poate-ti iese.
Eu o sa-mi propun sa nu-ti mai citesc informatiile tale, ce [bip] ma-sii, doar tramvaiul asta trece prin fata blocului meu in Iancului si-mi dau seama "pe viu" daca s-a reluat sau nu circulatia.
Ce spui, dai un comunicat la 6 ore, "pe surse" ? Oricum e clar ca nu ai nici o sursa.

memorat
17 Decembrie 2014, 21:37:29
Răspuns #132

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Am trecut azi prin zona pasajului si am vazut urmatoarele si anume :
-am vazut marcaje noi trasate,cele pe langa linii,banda masini,etc.(cred cas gata la capitolul asta)
-am vazut ca au fost montate acele oglinzi atat pe o parte cat si cealalta pentru tramvaie,pt orientare in trafic daca zic bine
-si ultimul aspect era ca in statia Maior Coravu(zona cu buticurile) erau niste muncitori care lucrau la refacerea trotuarelor si fiind in zona l-am intrebat pe unul din ei cand se da drumul la tramvaie si acesta mi-a spus ca pana in wewkend se da drumul,ca pana atunci se doreste sa se refaca si receptia lucrarii.Cica de saptamana viitoare nu mai lucreaza nimeni,pe santierele deschise in capitala.
memorat
18 Decembrie 2014, 22:42:42
Răspuns #133

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
-si ultimul aspect era ca in statia Maior Coravu(zona cu buticurile) erau niste muncitori care lucrau la refacerea trotuarelor si fiind in zona l-am intrebat pe unul din ei cand se da drumul la tramvaie...
Bordurile de la Maior Coravu n-au nici in clin nici in maneca cu lucrarea de la Muncii, nu inteleg cum de stiau muncitorii de acolo cand se va da drumul la tramvai...
Si asa, ca aspect, o inaugurare se poate face si cu santierul "inchis", asta pentru ca practic la Muncii nu mai este santier.
memorat
19 Decembrie 2014, 15:07:52
Răspuns #134

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
De maine se reia circulatia tramvaielor in zona !
memorat
19 Decembrie 2014, 17:22:49
Răspuns #135

Doctorusat

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 612
  • Gen: Bărbat
  • Just Mee...
Da, am citit si eu Comunicatul Oficial.
NU orce alta bazaconie, de pe te miri ce site de... bagatori de seama.
http://www.ratb.ro/comunicat1.php?nrcom=428

Ca urmare a finalizării lucrărilor la Pasajul Muncii, începând din data de 20.12.2014, Regia Autonomă de Transport București va lua următoarele măsuri:

Linia 1 va reveni pe traseul inelar, de la terminalul ,,Åžura Mare’’, pe Åžos. Giurgiului, PiaÅ£a Eroii RevoluÅ£iei, Calea Åžerban Vodă, Bd. Gheorghe Åžincai, Str. Nerva Traian,  Bd. Octavian Goga, Calea Vitan, Åžos. Mihai Bravu, Åžos. Åžtefan cel Mare, Bd. Iancu de Hunedoara, Åžos. Nicolae Titulescu, Pasaj Basarab, Åžos. Orhideelor, Bd. G-ral Vasile Milea, Bd. TimiÅŸoara, Åžos. Progresului, Str. Dr. Constantin Istrati, Åžos. Viilor, Åžos. OlteniÅ£ei, Str. Åžura Mare, până la ,,Åžura Mare’’.

Linia navetă de autobuze 634 va reveni pe traseul anterior, între terminalele ,,Romprim’’ şi ,,Baba Novac”, pe Şos. Olteniţei, Piaţa Sudului, Cal. Văcăreşti, Şos. Mihai Bravu.

Liniile 40 şi 56 vor reveni pe traseul de bază de la intersecţia Calea Călăraşilor/ Str. Traian, pe Calea Călăraşilor, Bd. Basarabia, apoi traseele actuale.

Linia navetă 656 se desfiinţează.
memorat
19 Decembrie 2014, 22:01:17
Răspuns #136

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
La ora asta se lucra in sensul ca au aparut tablitele in statiile suspendate. Se ridicau masinile,cele mai multe fiind pe sensul de mers Baba Novac-Iancului.
memorat
19 Decembrie 2014, 23:44:49
Răspuns #137

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Ora 23,30 --> Tramvai sensul Iancului - Dristor.
memorat
20 Decembrie 2014, 00:44:32
Răspuns #138

lusica

  • COLABORATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 4027
  • Gen: Bărbat
Cum ziceam se tragea tare,mai multe echipe la fata locului.
memorat
Advertisement