28 Martie 2024, 22:34:25

Autor Subiect: Autobuze Mercedes CONECTO - discutii generale diverse  (Citit de 4190 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

10 Octombrie 2008, 20:45:33

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Autobuze Mercedes CONECTO - discutii generale diverse
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

            

02 Aprilie 2009, 22:48:43
Răspuns #1

Viktor

  • Mesaje postate: 110
  • Gen: Bărbat
Astazi am lipit pe autobuzul din imagine mesajul care obliga masinile sa lase autobuzul sa iasa din statie. ;D.
Ps. Poza am primit-o de la Domnul Admin Iasmin caruia ii multumesc foarte mult ;).

Viktor
memorat
02 Aprilie 2009, 23:07:55
Răspuns #2

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Astazi am lipit pe autobuzul din imagine mesajul care obliga masinile sa lase autobuzul sa iasa din statie. ;D.
Ps. Poza am primit-o de la Domnul Admin Iasmin caruia ii multumesc foarte mult ;).
Acuma sa speram ca ea este respectata.

Este bine ca putem sa ajutam toti prietenii din toata ROMANIA.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 Aprilie 2009, 00:21:04
Răspuns #3

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Acuma sa speram ca ea este respectata.

Este bine ca putem sa ajutam toti prietenii din toata ROMANIA.
Frumos gest din partea ta Domnule Iasmin
Cu respect si admiratie.
memorat
12 Aprilie 2009, 00:38:16
Răspuns #4

Vali R.A.T.T

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
Nu trebuie neaparat un afis sa anunte soferi ca troleu trebuie sa opreasca, aici conteaza bunul simt si obligatia soferului sa lase autobuzul,trolebuzul sa treaca ca el are prioritate :)
Acum nu de mult cu un prieten sofer de troleu ma plimbam si la gara de nord nimeni nu lasa pe sofer sa iasa din statie pana n-a venit un domn italian cu numere de italia care l'a lasat pe sofer sa iasa. Pai ce aici straini au bunul simt si romani n-au cei 7 ani de acasa. :-\
memorat
08 Septembrie 2010, 10:53:27
Răspuns #5

Adrian Dorofte

  • Vizitator
2 septembrie 2010, Timisoara:

Mercedes-Benz Conecto - B 41627 - Linia E3, intrand pe str. 20 Decembrie 1989, la Terasa Banateana
Mercedes-Benz Conecto - B 41649 - Linia 33, pe podul de pe Bd. Mihai Viteazu, la Terasa Banateana
Mercedes-Benz Conecto - B 41659 - Linia E2, pe Calea Alexandru Ioan Cuza, in apropierea intersectiei cu Calea Circumvalatiunii
Mercedes-Benz Conecto - B 50568 - Linia 33, pe Bd. Regele Ferdinand, la Catedrala Ortodoxa din Timisoara
Mercedes-Benz Conecto - B 50584 - Linia 33, intrand pe podul de pe Bd. Mihai Viteazu, la Terasa Banateana
memorat
24 Octombrie 2010, 14:59:03
Răspuns #6

Vlad0012

  • Mesaje postate: 9
Chiar daca e criza asa mare :)) RATT a achizionat cateva astfel de autobuze :D Vineri le'a prezentat.La prezentare au adus in jur de 10 bucati care m'au uimit cat de usor erau manevrate in ciuda dimensiunilor si soferilor care erau la maxim al doilea drum cu ele .
memorat
28 Octombrie 2010, 22:37:34
Răspuns #7

Vali R.A.T.T

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
Personal am calatori cu ele in ziua prezentarilor din garaj catre Sediul central al RATT de pe Bv.Take ionescu unde a urcat primarul, directorul regiei si membri ai presei(o parte din ei)si dupaia catre stadionul Dan Paltiniseanul unde a fost facuta prezentarea si pot spune ca pe drum se comporta excelent un pic plecare de pe loc este cam brusca ca la trolebuze apesi putin si pleaca imediat.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":