28 Aprilie 2024, 01:23:46

Autor Subiect: Linia 41 (Metrou Usor -> Piata Presei Libere - via Piata Crangasi - Ghencea)  (Citit de 47824 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

13 Aprilie 2009, 11:52:53
Răspuns #40

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pai primul arta ca trebuie sa incetinesc la 40.al doilea la 30. Mi-se pare ca e un fel de limitare in pasi. Al treilea arata ca in pasaj este de 20.Uitati-va la linia de deasupra.
Primul stalp
  • Primul indicator"Limitare de viteza 40 km/h"
                                           

  • Al doilea indicator → "Accesul interzis vehiculelor avand o latime mai mare de ...m", la noi fiind 4.00 metri.
                                                                

  • Al treilea si al patrulea indicator → "Drum alunecos" si "Polei, gheata, zapada". Pe timpul iernii in pasaj poate exista polei, zapada sau gheata iar soferii trebuie sa circule cu grija.
                                                         

Toate indicatoarele enuntate de mine mai sus trebuie respectate numai de catre soferi!!!



Al doilea stalp
2 indicatoare exclusiv pentru tramvaie, "Limitare de viteza 30 si 20 km/h".
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
14 Aprilie 2009, 20:03:37
Răspuns #41

zofei.2006

  • Vizitator
Multi vatmani care lucreaza in acesta linie spun ca noile limitari sunt inutile si fara de folos . Nu stiu ce sa zic la aceasta afirmatie, eu unul as merge pe mana lor deoarece cunosc linia mai bine decat personalu de intretinere (S.D.D.C) .
memorat
14 Aprilie 2009, 21:32:04
Răspuns #42

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Multi vatmani care lucreaza in acesta linie spun ca noile limitari sunt inutile si fara de folos . Nu stiu ce sa zic la aceasta afirmatie, eu unul as merge pe mana lor deoarece cunosc linia mai bine decat personalu de intretinere (S.D.D.C) .
Doamne fereste sa deraieze vreun tramvaie pe podul Ciurel. Din pacate nu-s veste de salvare in tramvai. ;D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
14 Aprilie 2009, 21:33:22
Răspuns #43

zofei.2006

  • Vizitator
Atunci mai poti sa zici scapa cine poate sau sa le fie tarana usoara  8) .
memorat
15 Aprilie 2009, 00:45:27
Răspuns #44

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Atunci mai poti sa zici scapa cine poate sau sa le fie tarana usoara  8) .
Cinici mai sunteti.Asemenea limitari sunt puse si ele cu cap.Nu sunt puse la voia intamplarii.
Cu respect si admiratie.
memorat
15 Aprilie 2009, 01:20:47
Răspuns #45

zofei.2006

  • Vizitator
Din cate mai aud prin 41 ca nu domne sunt puse ca nu aveau unde sa le puna . ???
memorat
15 Aprilie 2009, 08:50:36
Răspuns #46

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Din cate mai aud prin 41 ca nu domne sunt puse ca nu aveau unde sa le puna . ???
Hai sa fim seriosi.Acum te intreb de ce tocmai  acum si nu le-au pus de la bun inceput.Inseamna ca ceva sa subrezit.De aceea este nevoie de aceste limitari.
Cu respect si admiratie.
memorat
15 Aprilie 2009, 09:35:18
Răspuns #47

zofei.2006

  • Vizitator
Consider ca limitarile puse de maxim o luna sunt valabile , dar de la inceput exista limitari si nu sau tinut cont. Nu stiu ce as zic s-io fi pierdut r.a.t.b credibilitatea in fata propilor oamenii ? ??? ??? ???
Afirm acest lucru pentru ca am observat chiar daca au controlor la cap de linie, fac cam tot ce vor si cand nu este sa vezi atunci nebunie ce rup linia fara motiv (distante fara rost ) . Incat sunt nevoiti sa ia din alta parte si sa aduca acolo  :o .
memorat
09 Mai 2009, 22:43:31
Răspuns #48

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Din linia 41 vor fi scoase 4 tururi, acesta mutare efectandu-se cel tarziu luna viitoare.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
09 Mai 2009, 22:58:00
Răspuns #49

V3nt0R

  • Vizitator
Era si timpul in ultima vreme am vazut multe tramvaie aproape goale pe 41...lucru neobisnuit inainte...
memorat
10 Mai 2009, 23:34:12
Răspuns #50

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Era si timpul in ultima vreme am vazut multe tramvaie aproape goale pe 41...lucru neobisnuit inainte...
Si eu am observat acest lucru ,dar am zis ca doar mi se pare.Oricum este o linie circulata in contextul ca nu ai alta alternativa de transport.Si acum ramane intrebarea, nu se mai circula cu transportul in comun?
Cu respect si admiratie.
memorat
11 Mai 2009, 14:28:43
Răspuns #51

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Si eu am observat acest lucru ,dar am zis ca doar mi se pare.Oricum este o linie circulata in contextul ca nu ai alta alternativa de transport.Si acum ramane intrebarea, nu se mai circula cu transportul in comun?
Tu bati apropoul de ce se scot turele? Iti zic eu, se circula, adica fluxul de calatori e identic, dar criza mondiala a banilor isi spune cuvantul.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
11 Mai 2009, 16:05:09
Răspuns #52

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Tu bati apropoul de ce se scot turele? Iti zic eu, se circula, adica fluxul de calatori e identic, dar criza mondiala a banilor isi spune cuvantul.
Iasmin,fluxul de calatori numai este acelasi.
Cu respect si admiratie.
memorat
11 Mai 2009, 17:55:54
Răspuns #53

V3nt0R

  • Vizitator
Fluxul de calatori pe linia 41 a scazut considerabil, inainte nu era vreme sa nu stea vagonul 10 minute la Crangasi numai pentru inchiderea usilor, iar acum in plina ora 17(ora de varf), am mers de la Piata Presei la Ghencea cu tramvaiul jumatate gol.Asta e, linia 41 nu mai e ce a fost.Insa am vazut alte linii care incep sa fie din ce in ce mai utilizate(34, 124, 135, 162, 163, 261), iar cea mai mare surpriza, linia 112 care pe vremuri mergea aproape goala toata semicursa acum nu numai ca merge FULL, dar are un interval de obicei mult mai bun ca al lui 301 sau chiar 331, linii pe care le dubleaza destul de mult.Si parca au inceput sa fie si mai putine masini...Sa plece oare lumea din Bucuresti? :D...Nu cred dar oricum, nu prea mai exista linii arhi-pline sau linii nerentabile si goale, iar asta ma bucura !
memorat
11 Mai 2009, 18:09:22
Răspuns #54

CRAZY BOY

  • Vizitator
Stati ca vine vara acum sa vedeti cate masini/tramvaie/trolebuze o sa se scoata de pe lini.
memorat
12 Mai 2009, 16:37:22
Răspuns #55

zofei.2006

  • Vizitator
Pai deaia se scot din 41 ture Iasmine nu din cauza crizei ca intra elevii in vacanta si scoate din toate linile.
memorat
12 Mai 2009, 18:40:56
Răspuns #56

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Interesant aici se iau minute (linia 34), iar in 41 se adauga minute . ;D ;D
Ca sa poata citii unii ziarele la capete de linii.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
12 Mai 2009, 18:58:26
Răspuns #57

V3nt0R

  • Vizitator
Nu mai zi asa Iasmin, dar acum fii si tu sincer, cat statea un vatman de 41 la capat dupa ce pe traseu poate isi umpluse capul de nervi.Si oricum, la ora actuala linia 41 nu este cu mult mai aglomerata decat 34.Linia 41 are zilele ei bune(tramvaie FULL), la fel ca si 34...
memorat
14 Mai 2009, 00:20:54
Răspuns #58

zofei.2006

  • Vizitator
Mai baieti spuneti si mie sa creat o ruta care sa suplineasca 41. Dincate stiu eu nu, asa ca nu are cum sa se schimbe gradu de aglomeratie.
memorat
14 Mai 2009, 00:52:22
Răspuns #59

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Mai baieti spuneti si mie sa creat o ruta care sa suplineasca 41 .Dincate stiu eu nu, asa ca nu are cum sa se schimbe gradu de aglomeratie.
Pai daca mai vezi si 41 goale asta ce inseamna draga zofei?Nu inseamna oare ca nu se mai circula cu transportul in comun si implicit se schimba si gradul de aglomeratie.Deci cum ramane?
Cu respect si admiratie.
memorat