28 Martie 2024, 14:24:28

Autor Subiect: Jocuri  (Citit de 4930 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

25 Mai 2010, 09:52:27

mariustrs

  • Vizitator
Aici vor fii puse stiri despre jocuri.
memorat
Advertisement

25 Mai 2010, 09:53:16
Răspuns #1

mariustrs

  • Vizitator
Konami anunţă următorul joc din seria Pro Evolution Soccer şi promite că noua iteraţie va fi o adevărată evoluţie. Aparent înainte de a începe producţia s-au luat în calcul elementele bune ale seriei şi cele mai puţin bune, aspectele ale fotbalului pe care PES nu le cuprinde. Ca urmare, prioritatea lui PES 2011 va fi libertatea totală, ce va fi exprimată în mai multe moduri, printre care şi un sistem nou de animaţie.

Noua ediţie va avea o sumedenie de îmbunătăţiri ce îl vor face să pară mai similar cu un meci de fotbal adevărat. Va exista un control mai mare asupra mingiei, AI-ul va fi mai capabil iar opţiunea de Master League va fi translatată în modul de multiplayer al jocului. Schimbările faţă de versiunea 2010 a jocului vor fi atât de însemnate încât fanii seriei vor trebui chiar să reînveţe cum să joace. Pro Evolution Soccer 2011 va fi lansat spre sfârşitul acestui an.

Sursa:http://arenatv.ro/
memorat
25 Mai 2010, 09:54:48
Răspuns #2

mariustrs

  • Vizitator
Assassin's Creed Brotehrhood

Multiplayer va sosi în Assassin 's Creed. Internetul a speculat, scurgerile de informaţii au fost de acord iar Ubisoft în cele din urmă a confirmat. Următorul joc din serie se va numi Assassin's Creed Brotherhood şi va fi lansat în toamna acestui an. Povestea îl va avea în centrul atenţiei tot pe Ezio, devenit maestru asasin al ordinului, ce va încerca să ia controlul oraşului Roma de la templieri.

Brotherhood va avea şi un mode de multiplayer la care jucătorii vor putea lua rolul unui asasin ce poate fi personalizat până la un anumit punct. Detaliile specifice despre cum va funcţiona modul de multiplayer şi cum se va lega de campania jocului nu s-au specificat încă. Ubisoft va face un anunţ public al jocului săptămâna viitoare, urmând ca mai multe detalii să fie dezvăluite pe parcursul lunii iunie într-o varietate de publicaţii.

Sursa:http://www.arenatv.ro/
memorat
25 Mai 2010, 09:55:43
Răspuns #3

mariustrs

  • Vizitator
HAWX 2

Jocul cu avioane HAWX va reveni în această toamnă, produs iarăşi de studioul Ubisoft Bucureşti. Noua aventură aeriană va pune jucătorul iarăşi în rolul unui pilot de elită, la bordul celor mai avansate aeronave posibil.

Bazat direct pe cărţile lui Tom Clancy, HAWX 2 ar avea şanse să ofere o poveste ceva mai substanţială. Deocamdată nu se cunosc prea multe detalii despre joc, dar pare destul de probabil că va include o varietate de avioane noi foarte sofisticate, locaţii noi, şi poate chiar hăţi mai detaliate. O dată exactă de lansare nu a fost anunţată încă pentru HAWX 2, dar va fi disponibil pentru PC, Wii, Xbox 360 şi Playstation 3 în toamna acestui an.

Sursa:http://arenatv.ro/
memorat
01 Iunie 2010, 21:18:57
Răspuns #4

mariustrs

  • Vizitator
Jocul 2010 FIFA World Cup South Africa acum in magazine

Sansa de a castiga trofeul Campionatului Mondial de Fotbal a devenit realitate, dupa ce EA SPORTS a anuntat ca jocul 2010 FIFA World Cup South Africa a fost lansat in magazinele din intreaga lume, in variantele pentru PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP (PlayStation Portable), iPod touch si iPhone, anticipand campionatul real care incepe in iunie.

Jocul 2010 FIFA World Cup South Africa va reda toate emotiile si pasiuniile celor mai inflacarate rivalitati dintre echipele nationale, ce se vor infrunta pe cea mai mare scena a lumii, cu toate cele 199 de echipe ce au luat parte la turneul de calificari si toate cele 10 stadioane oficiale din Africa de Sud. Gamerii vor avea posibilitatea sa-si duca echipa nationala din calificari pana intr-o reproducere virtuala a finalei Campionatului Mondial si sa simta emotia marcarii golulului ce poarta o natiune pe culmile succesului.

In plus, pentru a onora mostenirea Campionatului Mondial de Fotbal, EA SPORTS dezvaluie clasica echipa de 11, cu 35 de jucatori legendari din competitiile precedente, incluzandu-l pe atacantul vedeta Roger Milla din Camerun, care a marcat 4 goluri in Campionatul Mondial din 1990 si in 1994, la varsta de 42 de ani, a devenit cel mai in varsta jucator care a participat la turneu.

Fanii care poarta mai departe visele si sperantele unei natiuni in confruntarile impotriva fanilor unor tari rivale si castiga turneul final vor debloca echipa celor 11 Clasici.

Jucatorii noi ai francizei FIFA pot concura si ei in Campionatul Mondial prin utilizarea noului mod de comenzi Two-Button, gandit special pentru a permite noilor jucatori sa paseze si sa suteze printr-o schema de comenzi accesibila, care utilizeaza doar doua butoane.
memorat
01 Iunie 2010, 21:33:32
Răspuns #5

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans
Pe PC nu e?





memorat
02 Iunie 2010, 00:44:59
Răspuns #6

Ilie Alexandru

  • Fotograf semi-profesional...
  • Mesaje postate: 1079
  • Gen: Bărbat
  • REGIOTRANS, la bine si la greu!
Pe PC nu e?

In ziua de azi multa jocuri se lanseaza pe console deoarece pc-ul nu prea mai poate sa ruleze jocuri asa de peformante.

De ex.: Forza Motorosport 3, Gran Turismo 5 etc.
692-5       671-8      
 
Canon SX50-HS and Sony DSC-H5XV user.
memorat
02 Iunie 2010, 11:46:31
Răspuns #7

Alex

  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
  • Secretarul General Asociatiei Ro-Trans!
    • Forumul RoTrans





memorat
02 Iunie 2010, 12:53:20
Răspuns #8

Ilie Alexandru

  • Fotograf semi-profesional...
  • Mesaje postate: 1079
  • Gen: Bărbat
  • REGIOTRANS, la bine si la greu!
Stiu cand am vazut pe Youtube Gran Turismo 5 am zis sa il caut pentru pc. De unde am intrat la ei pe site si scria "Only for Xbox360/PS3.". :'(
692-5       671-8      
 
Canon SX50-HS and Sony DSC-H5XV user.
memorat
15 Aprilie 2011, 01:09:28
Răspuns #9

mariustrs

  • Vizitator
Scuzati ca va deranjez dar aici e un topic despre stiri cu jocuri..nu ce jocuri jucam....
On-topic: Battlefield 3 - creat pentru a surclasa Call of Duty

Electronic Arts ramane in grafic si ridica stafeta, asigurandu-si fanii ca Battlefield nu va fi doar un produs bun, ci un produs creat pentru a depasi recordul stabilit de Call of Duty.

Asadar, nu exista nicio indoiala ca Battlefield 3 va fi un competitor puternic pentru urmatorul titlu Call of Duty.

Cu toate astea, foarte putine first shootere au reusit sa castige atentia publicului la un nivel atat de ridicat precum franciza celor de la Treyarch.

Call of Duty detine pana la urma titlul de cel mai bine vandut joc din toate timpurile. Dar cum si-au propus cei de la DICE si EA sa depaseasca cea mai de succes franciza din ultimi ani? Ei bine, au dezvoltat Battlefield 3 chiar in acest scop.

Determinarea si increderea (alaturi de multe milioane de dolari) i-ar putea oferi lui Battlefield 3 sansa de a straluci in lumina reflectoarelor in iarna acestui an.

Jocul este programat sa apara in magazine in luna noiembrie, urmand sa fie disponibil pentru PS3, Xbox 360 si PC.
memorat
21 Octombrie 2011, 17:06:02
Răspuns #10

Shinkasen

  • Mesaje postate: 45
As fii pus-o ca stire, dar deja e aparut de ceva vreme si e vorba de Railworks 3 (Train Simulator 2012), ar trebui pe forum si o sectiune pentru acest joc Railworks.




Alt simulator e Railfan, care a aparut de cativa ani pe Playstaion 3, dar acesta ii stil film

"Acolo unde toti gandesc la fel, nimeni nu gandeste prea mult."
"Cea mai mare glorie nu o dobandesti atunci cand nu esti doborat niciodata, ci atunci cand te ridici dupa fiecare cazatura."
memorat
30 Ianuarie 2014, 19:00:47
Răspuns #11

iva astra funny

  • Utilizator Forum Ro-trans
  • Mesaje postate: 63
  • Gen: Bărbat
  • Trainz is best game
Am un joc foarte tare pentru voi.Midnight Club 2.Producator:Rockstar Games.In acest joc poti face curse in diferite moduri:Career,Arcade,Race Editor,Lan Internet.Are curse in Los Angeles,Paris,Tokyo.Are campioni pe fiecare oras,si un World Champion.Champion in Los Angeles este Dice,in Paris este o femeie numita Parfait,in Tokyo este champion un bosorog pe nume Makoto.Acum,world champion este Savo.Savo este foarte artagos.El injura cu Damn.Face curse in Tokyo,Paris si Los Angeles.Ultima cursa care se tine in Los Angeles dureaza 6 minute sau mai bine zis 7 minute.Jocul e destul de tre.Are o grafica buna.Acest joc a fost creat in anul 2003Daca mai vreti alte jocuri de la Rockstar Games,puteti lua GTA. .San Andreas.Daca aveti PS2,ma tem ca nu se mai gaseste.
Magistrala M4=She's my favorite line
memorat
31 Ianuarie 2014, 08:49:51
Răspuns #12

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Il am eu pe PS2. Sincer nu ma incanta prea tare probabil este destul de vechi :D
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
31 Ianuarie 2014, 12:45:41
Răspuns #13

iva astra funny

  • Utilizator Forum Ro-trans
  • Mesaje postate: 63
  • Gen: Bărbat
  • Trainz is best game
Si eu l-am avut pe PS2,doar ca nu imi mai merge din cauza ca l-am spalat cu sapun si apa.Imi spui si mie unde se mai gaseste,ca eu l-am primit de la cineva din Germania?
Magistrala M4=She's my favorite line
memorat
04 Februarie 2014, 13:18:40
Răspuns #14

iva astra funny

  • Utilizator Forum Ro-trans
  • Mesaje postate: 63
  • Gen: Bărbat
  • Trainz is best game
Am si pe PC Midnight Club 2.Eram la Follow Hector.Dovada.Scuzati ca am prins jumatate:

www.youtube.com/watch?v=Bvb8pJB518o
Magistrala M4=She's my favorite line
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":