25 Aprilie 2024, 01:08:36

Autor Subiect: Tramvaiele Tarea KT4D ale RATC  (Citit de 2776 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

09 Octombrie 2008, 17:19:38

Stakee

  • Vizitator
Despre Tramvaiul KT4D
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

09 Octombrie 2008, 17:19:52
Răspuns #1

AlexCta

  • Vizitator
Aceste tramvaie sunt in numar de 14 : 176-181,183-190.Acestea sunt aduse din Berlin,Germania.



memorat
09 Octombrie 2008, 17:20:20
Răspuns #2

Stakee

  • Vizitator
177 in statie la I.C.Bratianu

177 in hala cu rampa.


Intr-un KT4D pozand pe geam in fara si in spate


183 si 180 in cap de linie Faleza Nord.


188 in spatele lui 171(V3A-C)

177 pe o zi ploioasa inspre Tomis 3.

189 in statie la I.C.Bratianu
memorat
09 Octombrie 2008, 17:20:54
Răspuns #3

Marius CTA

  • Mesaje postate: 13
  • Gen: Bărbat
    • http://www.train-sim.ro
186 intr-un plan indepartat(scuzati taxi-ul dar, cand ma pregateam sa fac poza nu vazusem ca vroia sa intre la McDrive).
memorat
09 Octombrie 2008, 17:21:36
Răspuns #4

Stratan Alex

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
memorat
09 Octombrie 2008, 17:22:09
Răspuns #5

Donvilly

  • Mesaje postate: 62
  • Gen: Bărbat
Ce se mai aude prin Constanta se mai leaga primarul de  tramvaie sau sa hotarat sa nu le m-ai scoata ??
Este In Firea Omului ca dupa munca pe care o depune sa mediteze sa-si faca o analiza a faptelor sale cand a fost bine si cand a fost greu.Toate acestea i-au oferit satisfactia muncii sale facuta numai din pasiunea glasului rotilor de tren
memorat
09 Octombrie 2008, 17:22:21
Răspuns #6

Stakee

  • Vizitator
Citat din: Donvilly
Ce se mai aude prin Constanta se mai leaga primarul de  tramvaie sau sa hotarat sa nu le m-ai scoata ??

E posibil ca luna august sa fie ultima pentru V3A-C, toate vor fi casate, iar KT4D-urile vor fi date altor orase din tara ce folosesc modelul respectiv
memorat
09 Octombrie 2008, 17:22:58
Răspuns #7

Marius CTA

  • Mesaje postate: 13
  • Gen: Bărbat
    • http://www.train-sim.ro
Stau si ma intreb....
Oare n-are putea dom' primar sa salveze macar un V3A-C si sa-l expuna cum face cu cele 5 vapoare existente la capetele Constantei :? ...sau sa faca din depou un muzeu al tremvaielor si altor mijloace de transport in comun care sunt in curs de casare?
memorat
09 Octombrie 2008, 17:23:16
Răspuns #8

Stakee

  • Vizitator
Citat din: Marius CTA
Stau si ma intreb....
Oare n-are putea dom' primar sa salveze macar un V3A-C si sa-l expuna cum face cu cele 5 vapoare existente la capetele Constantei :? ...sau sa faca din depou un muzeu al tremvaielor si altor mijloace de transport in comun care sunt in curs de casare?

Tramvaie ce vor fi casate vor ajunge la fier vechi, ce este aur pentru nea Mazare, deoarece isi scoate un comision gras. De ce sa dea bani din buzunar pentru ele cand poate scoate bani frumosi din fierul lor, il crezi asa de prost?! :lol:

Doar un pasionat bogat sau un filantropist in domeniu poate salva aceste tramvaie.
memorat
09 Octombrie 2008, 17:23:53
Răspuns #9

Marius CTA

  • Mesaje postate: 13
  • Gen: Bărbat
    • http://www.train-sim.ro
Nu, da' totusi sunt destule in lot. Daca tine unu de prasila nu cred ca-l doare la buzunar.
memorat
09 Octombrie 2008, 17:24:23
Răspuns #10

Donvilly

  • Mesaje postate: 62
  • Gen: Bărbat
Deci pana la urma e 100% ca nu va mai fi tramvai in Constanta?
Este In Firea Omului ca dupa munca pe care o depune sa mediteze sa-si faca o analiza a faptelor sale cand a fost bine si cand a fost greu.Toate acestea i-au oferit satisfactia muncii sale facuta numai din pasiunea glasului rotilor de tren
memorat
09 Octombrie 2008, 17:24:51
Răspuns #11

AlexCta

  • Vizitator
Nu inteleg dece va tot dati cu presupusu.Pe data de 15 luna aceasta trebuia sa soseasca "cele 65 de autobuze moderne".E?A venit ceva.Nimic.Eu am auzit ca vor sa baga linia 101 in reparatie capitala si dupaia linia 102.

Si eu mam gandit sa se salveze un V3A-C(onstanta).Dar pentru directoru Dumitru Coiciu este mult mai valoros ca fier vechi decat ca muzeu.Ma gandeam sa se amplaseze in bucla de la gara (unde aste acctualu vaporas).Inainte ca acest vaporas sa se amplaseze acolo.

Deci nu va mai dati cu presupusu!Nu se stie inca nimic.Ori cum UE nu o sal lase.Ca intr-un oras de talie mare cum trebuie sa fie CEL PUTIN 50% transport electric.Cea ce la noi nu prea este
memorat
09 Octombrie 2008, 17:25:34
Răspuns #12

Stakee

  • Vizitator
Citat din: AlexCta
Nu inteleg dece va tot dati cu presupusu.Pe data de 15 luna aceasta trebuia sa soseasca "cele 65 de autobuze moderne".E?A venit ceva.Nimic.Eu am auzit ca vor sa baga linia 101 in reparatie capitala si dupaia linia 102.

Si eu mam gandit sa se salveze un V3A-C(onstanta).Dar pentru directoru Dumitru Coiciu este mult mai valoros ca fier vechi decat ca muzeu.Ma gandeam sa se amplaseze in bucla de la gara (unde aste acctualu vaporas).Inainte ca acest vaporas sa se amplaseze acolo.

Deci nu va mai dati cu presupusu!Nu se stie inca nimic.Ori cum UE nu o sal lase.Ca intr-un oras de talie mare cum trebuie sa fie CEL PUTIN 50% transport electric.Cea ce la noi nu prea este.

Coruptia este inca mare si nu prea este lume interesata de combaterea poluarii, in care tramvaiul si troleibuzul este foarte util. Nu se stie nimic cei drept. Chiar daca liniile 101 si 102 vor fi prefacute in linii de autobuze tot va mai ramane un tramvai in Constanta, anume Duewag-ul de la Mc'Drive
memorat
09 Octombrie 2008, 17:26:07
Răspuns #13

AlexCta

  • Vizitator
Citat din: AlexCta
.. anume Duewag-ul de la Mc'Drive
Care nu a circulat la noi ci la Bucuresti....am cam deviat de la subiectul topicului!Asa ca propun sa ne oprim aici cu aceasta discutie!
memorat
09 Octombrie 2008, 17:26:47
Răspuns #14

Stratan Alex

  • Mesaje postate: 40
  • Gen: Bărbat
memorat
20 Noiembrie 2008, 21:23:01
Răspuns #15

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
Cand eram si eu prin Constanta
What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":